Вступ до закладу освіти без паспорта

Громадяни, які через релігійні переконання відмовляються від ID-картки, можуть вступати без паспорта

Вступ до закладу освіти без паспорта

Абітурієнти, які через свої релігійні переконання відмовляються від отримання паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у формі ID-картки та проходять судову процедуру для отримання паспорта  громадянина України у формі книжечки, мають право вступати до закладів освіти без паспорта.

Відповідне роз’яснення надано Міністерством освіти і науки України.

З метою врегулювання питання вступу такої категорії абітурієнтів між МОН і Державною міграційною службою досягнуто згоди щодо можливості прийому в таких осіб на підставі свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу ДМС з інформацією про належність особи до громадянства України, що надається вступнику у відповідь на його звернення.

Для вступу ці абітурієнти подають особисто такі документи:

  • свідоцтво про народження;
  • лист територіального підрозділу Державної міграційної служби з інформацією про належність до громадянства;
  • заяву на ім’я керівника закладу освіти про дозвіл на подання свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу Державної міграційної служби з інформацією про належність до громадянства замість паспорта;
  • лист територіального підрозділу Державної міграційної служби з інформацією про належність особи до громадянства України;
  • заяву на ім'я керівника закладу освіти в довільній формі про те, що вони поінформовані про неможливість без документа, який посвідчує особу і громадянство, реалізувати право на отримання стипендії, студентського квитка та документа про здобуту освіту.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Для пошуку закладу освіти та інформації про спеціальності користуйтесь інформаційною системою Вступ.ОСВІТА.UA.

Освіта.ua
14.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Як отримати студентський квиток і залікову книжку по паспорту книжечка і відміткою з податкової про відсутність ідентифікаційного коду?
Дар‘я
Доброго дня! У мене закінчився термін дії ID картки, зробити нову я не маю змоги, тому що знаходжуся за кордоном. ЗНО складала у 2021р. Скажіть, будь ласка, чи маю я право на вступ у цьому році?
Евгений
Я б назвав це старим православ’ям, бо Старовіри звучить якось ... по-язичницьки, чи що
Коростенська Академічна Ініціатива
Завжди цікаво, яка ж це релігія забороняє паспорти, а раніше ще й ідентифікаційні коди?
Евгений
Для Коростенська Академічна Ініціатива: Старовіри. Люди, які не приймають сучасну церкву та ї устрій через те, що православ’я робить кроки назустріч католицизму, а це вже єресь. Старовіри - люди, які не йдуть за більшістю, відмовляються від нових паспортів, номерів та вакцини
Коментувати