У МОН оприлюднили проєкт умов прийому до вишів у 2022 році

МОН спростило процедуру подачі заяв для вступу, використовуючи сучасні цифрові підходи

У МОН оприлюднили проєкт умов прийому до вишів у 2022 році

Міністерство освіти оприлюднило для громадського обговорення проєкт Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, враховуючи попередній досвід організації вступної кампанії, МОН створило нові можливості задля спрощення процедури подачі заяв для вступу, використовуючи сучасні цифрові підходи.

«Усі зміни передбачені для розвитку системи вищої освіти загалом та становлення конкурентоздатності університетів країни», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Так, у 2022 році планується розширити можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти та удосконалити розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами.

Також скорочено перелік паперових копій документів, що їх мають подавати вступники, які подають заяви в паперовій формі (зокрема, тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО).

Окрім того, змінено перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилено роль математики під час вступу до закладів вищої освіти.

У 2022 році для вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років.

Вступники зможуть подавати до п’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення та до тридцяти заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.

Планується, що реєстрація електронних кабінетів вступників для вступу на перший курс розпочнеться 01 липня, а їх робота закінчиться 30 вересня.

Прийом документів має розпочатись 14 липня і закінчитись 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, і 22 липня – для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також вступних іспитів та творчих конкурсів, які були складені з 01 по 13 липня.

Вступні іспити, творчі конкурси проводитимуться в кілька потоків з 01 по 13 липня включно. У період з 14 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії іспитів, творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Співбесіди проводяться з 17 до 19 липня включно.

Формування рейтингових списків вступників, які вступають на основі результатів ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету здійснюватиметься не пізніше 27 липня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 01 серпня.

Планується, що зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету (за державним або регіональним замовленням) буде проведене 05 серпня.

Зарахування за рахунок цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та / або юридичних осіб має відбутись не пізніше ніж 30 вересня.

Щодо ЗНО для вступу до магістратури, то єдине фахове вступне випробування з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання заплановано для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини».

Для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування будуть використовуватись результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.

Зауваження та пропозиції до проєкту необхідно надсилати у формі порівняльної таблиці до 11 жовтня 2021 року на e-mail [email protected].

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ПРОЄКТОМ

Освіта.ua
28.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
Добрий день! Які предмети потрібно складати для вступу в ЛНУ на комп’ютері науки?
Данило
Добрий день, хочу запитати,які нові правила ввели для вступників на факультет права, правоохоронної діяльності,які ЗНО потрібно здавати?
Марія
Доброго вечора , скажіть будь ласка на журналістику потрібно складати профіль чи рівень стандарту з математики?
Angel
чи будуть дійсні результати ЄФВВ з права та логіки 2021 в 2022 році?
Mariia Zastavna
Добрий день, таке питання: син йде на вет медицину, які екзамени потрібно? на сайті вузу ще інфа 2021 року
Maksym
Для Mariia Zastavna: Для Марія: Українська мова, другий предмет - математика або біологія, третій предмет - фізика або хімія
Коментувати
Вероніка
Добрий день. Я в 2022му році отримую диплом бакалавра за спеціальністю " Правоохоронниа діяльності" та в подальшому планую вступати на магістрату за спеціальністю "Право" на заочну форму. Тож в мене питання, мені необхідно складати ЗНО з права та англійської мови ( сертифікат з англійської за 2019 рік не буде дійсний?). Коли потрібно реєструватися? Дякую Вам!
Влад
Для Вероніка: на магістратуру з права складають не Зно, а ЄВІ, дійсне Єві за 21 і 22 роки, та ЄФВВ. На право можуть вступати ті, хто отримав ступінь бакалавра за спеціальностями 081 право і 293 міжнародне право. То ж правоохоронна діяльність сюди не входить
Коментувати
Софія
Доброго вечора. Для того щоб поступити на охорону здоров’я в 2022 році потрібно буде здавати укр.мову, математику і фізику/біологію/хімію на вибір??? Чи перелік може змінитись іі прийдеться обирати між хімією і фізикою?
Влад
Для Софія: 1. укр мова, 2. математика або біологія, 3.фізика або хімія
Коментувати
Наташа
Для вступу в магістратуру на вчителя, ЄВІ не потрібно буде уже здавати? Чи я щось не правильно зрозуміла?
Ніна
Для Наташа: Ви плутаєете ЄВІ та ЄФВВ. ЄВІ - це тест з іноземної мови. ЄФВВ - це фаховий іспит. Для вступу на вчителя ЄВІ треба, а ЄФВВ в цьому році не треба. Якщо ж у Вас вже є вища освіта і Ви бажаєте отримати другу вищу освіту, то ЄВІ та ЄФВВ можете не складати, йдете на контракт за перехресним вступом.
Коментувати
Яна
Якщо математика для вступу не потрібна, то можу я її складати як ДПА, а не ЗНО?:):)):):):):):).
Ніна
Для Яна: Так, можете
Коментувати
Мартин
Чому абітурієнт зараховується одразу на приорітетну і не може обирати з п’яти, на які подався?
Галина
Для Мартин: тому, що абітурієнту надають конкретне бюджетне місце відповідно до його власного запиту. Якщо він сам обрав де найбільше хоче вчитись і проставив там 1 пріоритет, то чому, коли він це місце отримав він від нього відмовляється? Що з цією людиною не так?
Коментувати
алекс
документи прийматимуть тільки у вакцінованих :)))) .
Voldemar
Відмініть ЄВІ у разі вступу до магістратури на контракт у другу хвилю. Нащо воно потрібно, тільки додаткові незручності для вступників. Жодної результативності від нього.
Галина
Для Voldemar: а що контрактники отримують якийсь інакший диплом ніж бюджетники? В них в типломі стоїть відмітка "не вірте написаному, недомагістр"? Для всіх мають бути єдині умови, бо всі отримують один рівень освіти. Якщо у Вас багато зайвих коштів (бо Ви ж готові платити за контракт), то винайміть репетитора, який надресує Вас до ЄВІ!
Voldemar
До чого тут це. Для тих, хто претендує на державне фінансування - вступні іспити є змаганням за гроші від держави. А педагогічна спеціальність з трудового навчання при нестачі вчителів у школах аж ніяк не корелює із необхідністю складати іноземну мову. Тільки не кажіть про необхідність дослідження та опанування у магістратурі світового досвіду шкільних трудовиків та подальшого читання при підготовці до занять іноземною мовою світового кембріджського журналу "Шкільний трудовик".
Коментувати
Sunflower
Ви серйозно? На журналістику вводити обов’язковим предметом математику? Мало того, що ви минулого року ввели математику обовязковим предметом, то цього року вам вже й журналістика не догодила. Ви ж просто забираєте в дітей-гуманітаріїв право навчатись. Журналістика – це повністю гуманітарна спеціальність. Ну до чого тут математика? Невже ви не бачите статистику? Минулого року третина абітурієнтів не склали ЗНО з математики, так ви цього року вирішили зробити її обов’язковою геть не на всіх спеціальностях. Може, спершу треба покращити рівень викладання математики в школах, а вже тоді приймати такі кардинальні зміни?! До чого опустилася наша освіта? У мене просто немає слів.
Xayc
Для Sunflower: Идея сомнительна, так как многие современные жмрно-шлисты лишь проплаченные говорящие головы, которые нарочно не видят чито скрыто за цифрами. И даже фраза "Невже ви не бачите статистику?" подразумевает знания процентов и понимание пропорций и дробей, не говоря об этике и стандартах. Пусть отбирают лучших.
Анна
Для Sunflower: Извините, а разве среди специальностей, на которые теперь второй конкурсный предмет - математика, есть «журналистика»? для меня теперь это тоже имеет большое значение и я полностью солидарна с Вашим мнением, но никак не могу найти достоверную информацию именно по журналистике, на сайтах указаны другие специальности
Sunflower
Так, цього року планують зробити математику другим обов‘язковим предметом на спеціальність «журналістика». Цю інформацію я знайшла в проєкті про Умови вступу 2022.
Коментувати
реальність
Цікаво, в якій ще країні Європи щорічно міняють умови вступу до університетів? Здається, на всьому континенті білше таких відбірних ідіотів не знайти! Вони все думають, що щось покращують, а тим часом українська освіта все більше занепадає, а діти їдуть вчитись закордон - подалі від покращень МОН :)
Легінь
Знову опричники пінгвіна Шарова- Стадного написали кучу дискримінаційних обмежень щодо украінськоі молоді, студенства ….. Пани Зе, міністр , депутати, чого Ви терпите ці знущання соросогавриків ?!?