І. Совсун: законопроєкт про підручники схвалено

Я не хочу, щоб у підручниках дітей вчили шкідливому, небезпечному, антинауковому чи просто дурні

І. Совсун: законопроєкт про підручники схвалено

Автор: Інна Совсун, народний депутат України, член фракції політичної партії «Голос».

Учора прочитала в пості Yuriy Khalavka y про підручники з хімії: «Замість показати сучасні матеріали, Gorilla Glass, смартфони тощо, перші 15 сторінок – це якісь глобальні розповіді про лакофарбову промисловість та історію хімії. […] У нас же стільки портретів, що таке враження, що семикласник має впізнавати всіх видатних хіміків в Інстаграмі. […] Чому це важливо? Учні починають вивчати новий предмет, якщо не донести його суть на перших сторінках – далі цікавість згасає. Звичайно, багато залежить від вчителя, але на те підручники проходять конкурси і рецензування, щоб стати помічником вчителю і учню, а не щоб бути, у кращому випадку, довідником».

І це ще не найгірше, що може траплятись з підручниками хімії. Нагадаю, що в одному з підручників пишуть про лікування содою онкологічних захворювань.

А ще у підручниках, які читають діти, у 2021 році пишуть, що «телевізор ‒ це вікно у світ». І я вже мовчу про підручники з охорони здоров’я, у яких пишуть, що дівчата, які носять короткі спідниці, можуть спровокувати злочинця на сексуальні злочини.

Після прочитання іншого підручника діти запам’ятають, що можна перебігати багатосмугові магістралі з «відносно безпечними осьовими лініями». Навіть якщо ця інструкція коректна з точки зору ПДР, чи правильні в ній акценти? Це читають діти з Києва, де є проспект Бажана та Столичне шосе. Уявіть, якщо вони почнуть їх перебігати?

Я не хочу, щоб у підручниках, закуплених за наші податки, дітей вчили шкідливим, небезпечним, антинауковим чи просто дурнуватим речам.

Підручники – це не єдиний, проте вкрай важливий складник навчального досвіду дітей. Нудні, застарілі підручники з помилками – одна з найбільших скарг, які я чую від учнів та їх батьків. Учителі, котрі щиро хочуть зробити навчання цікавим та ефективним для дітей, – так само часто стикаються з неможливістю зробити це з наявними підручниками.

Саме тому я вже понад рік докладаю всіх зусиль, аби парламент прийняв закон, який встановить чіткі критерії до відбору підручників.

Підручники мають проходити експертизу на науковий характер, академічну доброчесність і відсутність дискримінаційних висловлювань. Батьки мусять мати дієві інструменти, щоб скаржитися на якість навчальної літератури. А вчителі повинні мати гарантоване право обирати серед якісних та цікавих підручників підручники.

Сьогодні законопроєкт № 5465 про підручники схвалив профільний комітет освіти. Оскільки цього разу співавторами, окрім мене, також є більшість членів комітету науки та освіти – то сподіваюсь, що в залі Верховної Ради так само буде підтримка.

Оригінал

Освіта.ua
25.05.2021

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Автор підручників
За ті копійки, що держава платить авторам та видавцям, то в Україні найкращі підручники. Автори та видавці працюють майже на голому єнтузіазмі. Може пані Совсун цю тему підніме про неадекватно низкі гонорари авторам підручників?
за державу
Існує така професія - всім радити, що робити! Не подобається підручник - напиши сама, хімік ти наш!
Марченко
Увага!! Соросята- шкідники знову підняли голову! Нещастя Новосад промимрила щось про дистанційку, ця нарвана про підручники, зараз ще Стадний вякне.... Не можуть відірватись від кормушки, все зруйнують до основи, аби ім лиш заплатили...
Для пані Інни
А Ви не задумувалися перейти в якийсь інший комітет і залишити освіту у спокої? Повірте, було б дуже доречно.
за державу
Для Для пані Інни: Так вона у іншому комітеті - спеціаліст з енергетики.
Коментувати
Сугоняка
Совсун, Ви хоч строчку посібника чи підручника написала сама?? При чому тут Закон до написання книжки? Рябий кобили сон...