І. Лікарчук: безкарність породила безвідповідальність

Посадовці, через непрофесіоналізм яких не використані кошти субвенції, мають бути негайно звільнені з посад

І. Лікарчук: безкарність породила безвідповідальність

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Я вважаю, що посадовці, через бездіяльність чи непрофесіоналізм яких не використані кошти, мають бути негайно звільнені із займаних посад. Бо такими діями вони дискредитують та фактично саботують проведення реформи в освітній галузі.

Якби подібне сталося у приватному бізнесі, то упродовж кількох годин відповідальна особа отримала б розрахунок і майже «вовчий квиток».

Але, на жаль, я упевнений у тому, що для тих місцевих «керманичів», з вини яких кошти не використані, усе так і обійдеться. Ніхто із них за бездіяльність чи саботаж покараний не буде. І у відставку ніхто з них добровільно не піде.

Абсурд? Так, абсурд. Але він є. Не пам’ятаю жодного прикладу за роки Незалежності, коли б якийсь чиновник освітньої галузі місцевого рівня був звільнений з посади за низький рівень професіоналізму, безвідповідальність або перевищення своїх повноважень. НЕ БУЛО ТАКОГО.

За часів СРСР безвідповідальність, як правило, каралася доганою по партійній лінії. І довго чекати на таку догану було не потрібно. Їх роздавали, не жалкуючи. За найменший гріх. Партійна догана була своєрідним «вовчим квитком», яким ставився хрест на майбутній кар’єрі чиновника. І тому вона була дієвою та мотиваційною.

За роки Незалежності безкарність чиновників породила їхню масову безвідповідальність. Підтвердженням цьому є ситуація із освітньою субвенцією. І, на жаль, не лише із нею.

Оригінал

Освіта.ua
20.08.2018

Популярні блоги
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЛПТ
Да, да... . Всё так и есть. Вот, например, вмешательство в электронную базу Українського центру оцінювання якості освіти під час керування Лікарчука так и осталось безнаказанным. Ну, попёрли дідугана с должности, но уголовное-то дело не возбудили и даже догану не вынесли. Жив, жив курилка! Отряхнулся и снова вынырнул, как ни в чём не бывало, - руководить и поучать чтобы. Напомнило: ""Держи вора" громче всего кричит сам вор". Морализатор, Вы наш, непогрешимый. Главное - на голубом глазу излагает, а вдруг, у всех повальная амнезия. Не, не, дяденька, мы всё помним!
Володимир
Ситуація з коштами на НУШ в регіонах мені нагадує історію сибірського кота. Який шість годин водив кішку по дахах та підвалах і все розповідав, як він в Сибіру собі всі органи відморозив.
людмила
Вперед! У відділ освіти! І тренеруватись! По третьому колу йдуть тендери. ППшники вже плюються від них. Не хотять ні компів, ні парт. А дидакти київські тільки суми страшні намалювали до яких тепер всі прив язуються. Але у тендери не йдуть. Що робити ? Йти на кримінал? Ви вже сходили ? Тому не треба шашкою махати і людей паплюжити.
Аякс
Дєд правий! Ось шаров і к пагубними рехвормами добивають з ковтунцем вищу освіту ~ і що їм за це ? Нічогісінько! А тра — на вишку!!!
Puma
Ой, деда, ты же сам не безгрешен. Сейчас тебе расскажут..._