В. Бєлий: як методкабінети проводять конкурс підручників

Методкабінети диктували вчителям «потрібних» авторів, бо «ваші поодинокі вибірки - ніщо»

В. Бєлий: як методкабінети проводять конкурс підручників

Автор: Володимир Бєлий, заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Вибір підручника

Ось фраза від представника ІМЗО: «В Інституті модернізації змісту освіти звертають увагу громадськості, що певна частина якісної нової навчальної літератури не набрала необхідних 20 тисяч голосів вчительства та зауважують, що видавництва можуть видавати книги власним коштом».

Для того щоб відчути оцей ліміт у 20 тисяч голосів, треба паралельно взяти до уваги, що у нас дещо більше 300 тисяч учнів 9-х класів, тобто гіпотетично маємо 10 тисяч 9-х класів. У підсумку виходить, що у середньому вже ДВА голоси від школи МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ. Натомість наші методкабінети диктували вчителям «потрібних» авторів, бо «ваші поодинокі вибірки нічого не значать».

Помилка організаторів конкурсу у тім, що не враховувати попередньо таке налаштування методичних кабінетів як ризику для нової процедури було вкрай наївним. Втім, не помиляється лише той, хто не береться за нову справу, а життя без оновлень не буває.

Оригінал

Освіта.ua
20.04.2017

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВИДАВЕЦЬ
Є негласна вказівка директорам навчальних закладів замовляти найбільш масові підручники, а не ті, які були попередньо вибрані. Перевірити буде легко - якщо кінцеве замовлення підручника з невеликим тиражем істотно зменшиться порівняно з попереднім замовленням, то план Гриневич спрацював.
Жанна
Шановний пане Бєлий, не треба так узагальнювати. Якщо Вам методкабінет диктував, підручник якого автора обирати, то й кажіть про цей методкабінет. Називайте відкрито, хто саме Вам давав такі вказівки. Я працюю в методкабінеті. Ми нікому не диктували, який підручник обирати. Хоча знаю, що деякі методичні об’єднання збиралися і обговорювали це питання. Не знаю, як там у Херсоні, а в малому містечку дійсно легше працювати бібліотекарю, якщо з певного предмета обрано один підручник, бо інколи доводиться підручники перерозподіляти, коли діти переходять до іншої школи. Я особисто з цією проблемою знайома, бо ще й викладаю хімію. Мені не зручно працювати в класі, де у 25 дітей один підручник, а ще у 7 підручник іншого автора. Але ж працюю, бо розумію, що хтось обрав інший підручник, який мені й перерозподілили.
Леонід Ф.
В окремих районах зробили розумно: враховуючи думку більшості вчителів, вибрали з предмету єдиний підручник для всіх підлеглих шкіл. Це дасть можливість школам через методкабінети обмінюватись підручниками, наприклад, при зміні кількості учнів, переході в іншу школу і т.д. Може хто знає як це зробити в районі чи місті, де 4-5 підручників різних авторів?
Василь
Для Леонід Ф.: Тобто вчителю підручник не подобається (він містить помилки і некоректні завдання, наприклад), але щоб зручно було обмінюватися всі його замовляють? Дурня якась.
Роман
Для Василь: Якщо методисти методкабінетів і вчителі НЕ ПОБАЧИЛИ помилок і некоректних завдань при виборі підручника, то тут можливі 2 варіанти: 1. Треба розігнати таких вчителів і методистів; 2. Треба вигнати того, хто побачив неіснуючі помилки. Бо хтось із них точно не є фахівцем. І, більше того, якщо підручник таки містить помилки, то вигнати того, хто допустив підручник до конкурсу.
Коментувати
Тет-а-тет
А в цьому ІМО сидить аж 370 спеціалістів, за що вони отримують заробітну плату, коли не здатні правильно провести конкурс підручників? Це половина МОНУ. Яка країна може дозволити собі таке марнотратство бюджетних коштів? І при цьому працівники ІМО не несуть ніякої відповідальності, це ми з вами будемо сьорбати результати їх "титанічної" праці. В Україні 25 областей, відрядіть по 2 працівники і вони за тиждень зберуть усю потрібну інформацію. Але ж то потрібно рухатися, а не гріти одним місцем зручні крісла!
Учитель
Підтримую автора на всі 100%. Методкабінети вирішували за вчителів. Демократія в дії.
Мирослава
Для Учитель: Більшості вчителів було байдуже до того який буде підручник!!! Вони їх і в очі не бачили!!! Так що нічого кивати на методкабінети!!! В цьому році була можливість ,доречі ,як і в минулому, обрати той підручник, який хотіли, ХТО ХОТІВ - ТОЙ ОБРАВ! і відстоював своє право. Наше РМО повинні бути більш активними
Коментувати
учитель
У нашій школі обрали підручники простою більшістю голосів, хоча більшість учителів в очі не бачила цих підручників. То про яку об"єктивність може йти мова?
методист
Пане Володимире, на жаль, Ви не врахували, що друк підручника здійснюється один раз на 5-7 років, замовлення - від контингенту учнів поточного року, а при цьому контингент учнів змінюється щороку, ще додамо факт втрати учнями підручників... Тож запропонуйте дієвий "рецепт" обов’язкового 100% забезпечення підручниками за державний кошт!!!
Олександр
Для методист: Пізніше з’явилось уточнення - лист МОН 1/9-220 від 21.04.2017, що слід замовляти за найбільшою кількістю учнів у 8, 7, 6, 5 і 4 класах.
Коментувати
Тетяна
Шановний пане Володимире! Прочитали Ваш допис щодо вибору оригіналу-макетів підручників для 9 класу. Методисти Біляївського районного методичного кабінету Одеської області не впливали на вибір підручників, за якими будуть працювати з учнями педагоги. Учителі району обирали саме той підручник, який буде найкращим помічником у навчанні школярів.