Конкурс підручників має бути прозорим, - Ранок

У видавництві зазначають, що вчителі хочуть отримати підручники, які вони обрали

Конкурс підручників має бути прозорим, - Ранок

Автори видавництва «Ранок» активно зустрічаються з учителями на семінарах і форумах, де розповідають педагогам про переваги нових підручників.

У видавництві зазначають, що спілкування з освітянами допомагає їм швидше знайти і вибрати саме той підручник, що відповідає їхнім вимогам і запитам. На зустрічах уже побували понад 8 тисяч учителів з усієї України.

«І в Ужгороді, Львові, Білій Церкві, Києві, Сумах, Миколаєві та Харкові вчителі часто ставлять одне й те саме питання: «Чому в школи приходять не ті підручники, які ми вибираємо?». Педагогам прикро, що вони витрачають свій час, вивчають варіанти підручників, потім заповнюють заявку, а в результаті отримують зовсім інший варіант підручника, не той, за який вони голосували! Це негативно позначається на ставленні не тільки до отриманого «силоміць» підручника, а й до конкурсу як такого», - наголошують у видавництві.

Учителі питають себе: нащо тоді вся ця реформа освіти, коли навіть на першому етапі до їхньої думки ніхто не дослухається!

У Миколаївській області вчителі розповіли, як минулого року вони боролися за свої підручники для 8 класу. Коли до школи прийшли не ті підручники, які вони обрали, вчителі звернулися до МОН із вимогою підняти оригінал заяви з мокрою печаткою. У результаті вони отримали саме ті підручники, на які чекали! Конкурсу підручників лише три роки, і за цей час він уже довів усю користь і правильність відкритого й демократичного голосування. Однак від збоїв і помилок на будь-якому етапі не застрахований ніхто.

У видавництві «Ранок» наголошують, що на думку громадськості, треба зробити процес голосування відкритим.

«Адже нескладно викласти його результати в онлайн-режимі. Тоді кожна школа відразу бачитиме, що її заявка пройшла і її було прийнято правильно, тож не буде розмов про фальшування та спроби переписати й підробити результати. І головне — вчителі не вважатимуть участь у конкурсі марною, а отже, необов’язковою», - наголошують у видавництві.

Освіта.ua
07.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВИДАВЕЦЬ
Є негласна вказівка директорам навчальних закладів замовляти найбільш масові підручники, а не ті, які були попередньо вибрані. Перевірити буде легко - якщо кінцеве замовлення підручника з невеликим тиражем істотно зменшиться порівняно з попереднім замовленням, то план Гриневич спрацював.
вася
При всій повазі , але будь яке Харківське виданивництво поне г......!
Накипелов
Хороші підручники!!! РигіАнали давили дане видавництво, але воно вистояло!!! Респект!!!
справедливий
Для Накипелов: А нічого,що "Ранок" друкує "підручники" для ДНР http://www.fttc.com.ua/2016/06/kruglov-viktor-vladimirovich-izdatelstvo-ranok-kak-osnova-ukrainskogo-kulturnogo-separatizma/ п.Круглов стає міліонером на нашій крові
Накипелов
Для справедливий: Фейкова інформація!!! Лугандонію забезпечили підручниками, виключно російського виробництва, перевозячи їх у білих КАМАЗах під виглядом гуманітарної допомоги разом з боєприпасами для установок БМ-21 "Град"...
справедливий
Не треба бути адвокатом дявола (тобто Круглова).У "днр" власні "підручники" http://www.dsnews.ua/society/v-dnr-vypustili-sobstvennye-uchebniki-ukrainskogo-yazyka-08092016102800 http://informator.media/archives/119911 - там некто Лариса Полякова фігурує. Ці посилання теж фейк ??? Чи не забагато фейку.Може хтось відкупився від правоохоронців ? Не думаєте ?
Коментувати
Юлія Вікторівна
Я викладаю хімію і біологію, від бібліотекаря дізналась, що районне методичне об’єднання вирішило замовити на район одного автора підручника з біології на всі школи. У мене це , як вчителя, викликає обурення, тому що я вибрала іншого автора з більш сучасним для УЧНЯ поданням матеріалу.( сама була присутня в цей час на іншому методичному об’єднанні). Так ми працюємо для ДІТЕЙ? Чи на накази з місцевих органів влади? І як я можу вплинути на цю ситуацію, щоб не виявитися білою вороною??? Впевнена , що такого характеру ситуації відбуваються по Україні. МОН відреагує? ,, Основа,, будь ласка, ця інформація має бути почута! Нехай вчителі відчувають підтримку МОН
Завуч
Я просто впала зі стільця!!!Це "Ранок" бореться за "чистоту конкурса" ????Це ж ваші приватні розповсюджувачі заходять до шкіл і пропонують директорам і заувач вибрати ВСІ підручники "Ранка" ,щось там кажуть про винагороду... Перше моє бажання на подібну пропозицію - послати далеко й надовго, а,потім, вирішила зібрати вчительски колектив,розказала про пропозицію. Загальна думка вчителів : "практично всі підручники "Ранка" - звичайний дикактичний мусор.Яскравий кольоровий дизайн і абсолютно пусте наповнення "
Аналітик
Для Завуч: Вирішила за посиланням http://nashigroshi.org/2016/07/05/najbilshi-pidryady-z-chvert-milyarda-na-pidruchnyky-minosvity-otrymaly-kyyany-i-harkivyany-tsiny/ (запропонованим нижче) глянути як діла у "Ранка" з накладом на провідні предмети.Маємо «Англійська мова (8-й рік навчання)» підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Буренко В. М.) - 10910 прим «Українська мова» підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Пентилюк М. І., Омельчук С. А., Гайдаєнко І. В., Ляшкевич А. І.)- 5660 «Алгебра» підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Прокопенко Н. С., Захарійченко Ю. О., Кінащук Н. Л.)- 16304 «Українська література» підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Борзенко О.І., Лобусова О.В.) -8610 «Географія» підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Булава Л. М.)- 9163 Кожний наклад поділимо на 1,2, дізнаємося- замовлення по Україні.Кепські справи у "Ранка" - до 20 000 далеко
Антикор
Для Аналітик: О це кепські справи Ранку??? Найбільшими підрядниками освітян цього року стали ТОВ «Видавництво Генеза» (60,13 млн грн.), ТОВ Видавництво «Ранок» (53,84 млн грн.), ТОВ «Видавництво «Грамота» (22,39 млн грн.), ТОВ «Фоліо» (19,83 млн грн.), ТОВ творче об’єднання «Гімназія» (12,60 млн грн.), ТОВ «Літера ЛТД» (11,17 млн грн), ТОВ «Видавицтво Астон» (10,03 млн грн.).
Ольга Романова
Для Завуч: А что плохова если автор учебни ков и радакторы ходят по школам и разносят им демки, каталоги и все информацию про новые учебники? Вся инфа с доставкой на дом! Вы Завуч вже харчами перебираете, раз даже почитать про новые учебники не хотите! Старье то проще выбрать и новый учебник осваивать не надо!
Коментувати
ірина
У Харкові у Слобідському районі Управління освіти наголошує на тому, що треба вибирати однакові підручники з предмету для всіх шкіл району, бо так буде дешевше. Школа напряму не вибирає підручники. Усе "узгоджується " з районним управлінням освіти. Хто не задоволений, тому бистро рота прикриють. Так на місцях дискредитують будь-яку реформу.
ІМЗО
Для ірина: Обирати повинні вчителі !!!Ось тел тел. (0800) 30-12-22, (067) 20-91-268 Дзвоніть,залишайте сказгу на район,нічого не бійтися !!!
Коментувати
Сергей Очеретный
Тільки купа приписів те "що необхідно обирати "ходові" підручники", те що з району проштовхують, ось і весь демократичний вибір. Принаймні в нас.
ІМЗО
Для Сергей Очеретный: В правилах цьогорічного конкурсу для рукописів 9 кл сказано,що якщо рукопис не набирає 20 000 голосів, то держава його не друкує.Це абсолютно правильне рішення,оскільки собівартість малотиражних підручників зашкалює. Порада до вчителів 1.Берете підручник для 8 кл, яким зараз користуєтеся. 2.Дивитесь наклад, ділите його на 1,2 (оскільки держава надрукувала 120%) 3.Будете мати голоси за підручник 8 кл минулого року. 4.Якщо цифра менше 20 000 треба замовляти інший 5.Ось посилання,де можна знайти всі наклади за 8 кл http://nashigroshi.org/2016/07/05/najbilshi-pidryady-z-chvert-milyarda-na-pidruchnyky-minosvity-otrymaly-kyyany-i-harkivyany-tsiny/ Оберіть собі той підручник,який точно набере більше 20 000, тоді ви його отримаєте. Не треба казати : "все пропало", вибір є !!
Николай
Необходимо выбирать по содержанию учебника. а не тиражу прошлого года. Теряется смысл конкурса!
Обурені
Для ІМЗО: Авжеж, заощадимо знов на дітях і вчителях, проігноруємо їхнє бажання працювати за підручником, який подобається, до якого звикли, за яким навчалися два попередні роки. Натомість нав’яжемо їм один з підручників-монополістів, який просувають продажні обласні методисти
Коментувати