МОН проти скорочення стипендіатів

За словами міністра, зменшення стипендіатів буде демотивувати студентів здобувати освіту

МОН проти скорочення стипендіатів

Міністерство освіти виступає проти скорочення кількості отримувачів стипендій у вишах. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі  «112 Україна».

«Сьогодні, коли немає настільки розвиненого ринку праці, щоб студент міг легко знайти роботу і паралельно навчатися, – очевидно, що ми повинні зберігати той рівень стипендіального забезпечення, який є в Україні», – зазначила міністр.

Вона підкреслила, що в Україні студентам складно знайти погодинну роботу, на відміну від західних країн. Тому зменшення кількості стипендіатів є недоцільним, оскільки буде демотивувати студентів здобувати вищу освіту.

«Якщо, наприклад, в західних країнах студенти можуть з легкістю отримати погодинну роботу, тому що є велика пропозиція для того, щоб вони могли суміщати роботу з навчанням, – то в Україні таких пропозицій небагато. Більшість українських студентів-програмістів починають працювати вже з другого курсу. Оскільки це дистанційна робота, є можливість спланувати свій час. Для студентів інших спеціальностей знайти погодинну роботу важко», – пояснила Лілія Гриневич.

Як відомо, з 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Наразі 50% студентів ВНЗ отримують стипендії: 43% – академічні та 7% – соціальні.

Кабінетом Міністрів затверджено розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн. На педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії складає 1400 грн, а підвищеної стипендії – близько 2 тисяч грн.

Освіта.ua
06.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александра
Какие стипендии? В Гейропе нет стипендий,только для очень и, еще раз повторюсь, ОЧЕНЬ умных детей (в категорию которых все ваши точно не попадают). Стипендия-это бессонные ночи,тяжкий труд,постоянный контакт и партнерская работа с преподавателем, ну и полная голова знаний,как теор.так и практических. Каким боком к этим пунктам относятся ваши дети,которые до конца школы ни говорить не могут нормально,ни изложить толково мысль,ни даже заиметь ее - мысль эту? Мы не говорим об отлично списанных работах-это можете засунуть себе поглубже сами знаете куда. Ваши дебилы не заслуживают образования как такового - им хватит и школьного уровня чтобы мыть унитазы и подтирать жопы в Гейропе,куда все так рьяно рвались и вот теперь оказались :)
Ollesia
Для Светлана: Зараз отримають стипендії половина студентів, які навчаються у вищих навчальних закладів. Це дуже багато. Взагалі, якщо чесно, то всі мають вчитися на контракті. Пропоную 10% від тих, хто отримує стипендію. І то-це мабуть буде дуже багато.
обурений
Для Ollesia: Ти вже всім надоїла. У вас в МАУП всі такі дурні, як ти?
Коментувати
Светлана
Я считаю, что правильным было бы включать в рейтинг 45% и студентов - контрактников. То есть с общего числа студентов обучающихся на определенной специальности. Это будет правильно и справедливо. Пора уходить от совковых законов. Ведь в Европе оплачиваются прежде всего знания и там не смотрят какая форма обучения у студента. Ведь не секрет, что есть бюджет с последним местом в 190 баллов и есть бюджет с последним бюджетным местом в 163 балла. По понятным причинам дети, умные дети, которые не дотянули до среднего балла 190 идут на контракт в ВУЗ, где получат высокие знания, а не в те где подбирают всех, кому нужна только корочка. Ибо о знаниях, которые дают эти ВУЗы, можно судить по детям, которые туда подают документы. Как - то так.
Галина
Для Светлана: не забувайте, що конкурувати у себе у виші та на своїй спеціальності вони все одно будуть конкурувати з тими студентами, які "дотягли" на бюджет з балами 190, а не 160. То му що це зовсім різні спеціальності. Там де останнє бюджетне місце було з балом 163, там держава виділяла багато місць, бо їй потрібні дані спеціалісти.
Коментувати
vosk_ua
45-50% отримувачів стипендії - це як раз нормально, це мотивує студентів: "Піднатиснути і поборотися за стипендію". Але якщо буде 25% отримувачів стипендії - мотивація буде зворотньою: "Старайся - не старайся, все одно стипендії не буде". І ще не забуваймо про недолугу систему рейтингу, яка ще й відрізняється в кожному навчальному закладі.
Vitaliy Slobodzian
Для vosk_ua: так справа в тому, що зараз велика частина студентів вчиться не тому що прагнуть до знань, а тому що батьки кажуть, що освіта необхідна, тому щоб "відкосити". Все сходиться до того, що студенти відвідують ВУЗи не для здобування знань, а тому що потріно. А от в цих 15-20% якраз попадуть студенти з жахою до знань, а ці що ходять або ходити відсіються. Вчитись повинен той, хто хоче вчитись. І вчитись він буде не ради стипендії, а ради знань.
Vitaliy Slobodzian
/ходять аби ходити, а не аби навчитись чогось - відсіються
Коментувати
лариса
Гройсман обіцяв , Гриневич теж, цікаво як вони будуть виходить із ситуації, чи дотримають слова ?
Marianna Mykhalska
Щойно прочитала статтю від 14.08, у якій йдеться, що такий собі Сергій Марченко - зам. міністра фінансів розповідає про домовленість з МОН скоротити кількість стипендіатів до 2020 року до 15 відсотків. Як ці домовленості співставити з заявою Лілії Гриневич?
Ollesia
Для Marianna Mykhalska: Трeба скорочувати—цe щe Сeргій Марчeнко пішов на поступки студeнтам. Рeктори ВНЗ взагалі просили 10%. Алe ця добра людина пішла на поступки— та збільшила відсоток до 15%. Бо поважає та любить студeнтів. Я б на його місці взагалі відмінила стипeндію, та пeрeвeла всіх на контрактну форму навчання.
Елена
Это может сказать человек,который не проходит на бюджет и его душит жаба,что кто-то учится бесплатно и еще стипендию получает.
обурений
Для Елена: Ви помиляєтеся. Такі безглузді коментарі пише якась викладачка-дурочка з МАУП.
Коментувати
Marianna Mykhalska
Це добре, що МОН проти скорочення кількості стипендіатів, а які конкретні дії є зроблено для перегляду рішення кабінету міністрів?