Osvita.ua Вища освіта Students Life МОН проти скорочення стипендіатів
МОН проти скорочення стипендіатів

За словами міністра, зменшення стипендіатів буде демотивувати студентів здобувати освіту

МОН проти скорочення стипендіатів

Міністерство освіти виступає проти скорочення кількості отримувачів стипендій у вишах. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич в ефірі  «112 Україна».

«Сьогодні, коли немає настільки розвиненого ринку праці, щоб студент міг легко знайти роботу і паралельно навчатися, – очевидно, що ми повинні зберігати той рівень стипендіального забезпечення, який є в Україні», – зазначила міністр.

Вона підкреслила, що в Україні студентам складно знайти погодинну роботу, на відміну від західних країн. Тому зменшення кількості стипендіатів є недоцільним, оскільки буде демотивувати студентів здобувати вищу освіту.

«Якщо, наприклад, в західних країнах студенти можуть з легкістю отримати погодинну роботу, тому що є велика пропозиція для того, щоб вони могли суміщати роботу з навчанням, – то в Україні таких пропозицій небагато. Більшість українських студентів-програмістів починають працювати вже з другого курсу. Оскільки це дистанційна робота, є можливість спланувати свій час. Для студентів інших спеціальностей знайти погодинну роботу важко», – пояснила Лілія Гриневич.

Як відомо, з 1 січня 2017 року була введена рейтингова система отримання стипендій. Наразі 50% студентів ВНЗ отримують стипендії: 43% – академічні та 7% – соціальні.

Кабінетом Міністрів затверджено розмір мінімальної академічної стипендії для вишів III-IV рівня акредитації на рівні 1100 грн, а розмір підвищеної стипендії становить 1600 грн. На педагогічних, природничо-математичних й інженерно-технічних спеціальностях розмір стипендії складає 1400 грн, а підвищеної стипендії – близько 2 тисяч грн.

Освіта.ua
06.09.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александра
Какие стипендии? В Гейропе нет стипендий,только для очень и, еще раз повторюсь, ОЧЕНЬ умных детей (в категорию которых все ваши точно не попадают). Стипендия-это бессонные ночи,тяжкий труд,постоянный контакт и партнерская работа с преподавателем, ну и полная голова знаний,как теор.так и практических. Каким боком к этим пунктам относятся ваши дети,которые до конца школы ни говорить не могут нормально,ни изложить толково мысль,ни даже заиметь ее - мысль эту? Мы не говорим об отлично списанных работах-это можете засунуть себе поглубже сами знаете куда. Ваши дебилы не заслуживают образования как такового - им хватит и школьного уровня чтобы мыть унитазы и подтирать жопы в Гейропе,куда все так рьяно рвались и вот теперь оказались :)
Ollesia
Для Светлана: Зараз отримають стипендії половина студентів, які навчаються у вищих навчальних закладів. Це дуже багато. Взагалі, якщо чесно, то всі мають вчитися на контракті. Пропоную 10% від тих, хто отримує стипендію. І то-це мабуть буде дуже багато.
обурений
Для Ollesia: Ти вже всім надоїла. У вас в МАУП всі такі дурні, як ти?
Коментувати
Светлана
Я считаю, что правильным было бы включать в рейтинг 45% и студентов - контрактников. То есть с общего числа студентов обучающихся на определенной специальности. Это будет правильно и справедливо. Пора уходить от совковых законов. Ведь в Европе оплачиваются прежде всего знания и там не смотрят какая форма обучения у студента. Ведь не секрет, что есть бюджет с последним местом в 190 баллов и есть бюджет с последним бюджетным местом в 163 балла. По понятным причинам дети, умные дети, которые не дотянули до среднего балла 190 идут на контракт в ВУЗ, где получат высокие знания, а не в те где подбирают всех, кому нужна только корочка. Ибо о знаниях, которые дают эти ВУЗы, можно судить по детям, которые туда подают документы. Как - то так.
Галина
Для Светлана: не забувайте, що конкурувати у себе у виші та на своїй спеціальності вони все одно будуть конкурувати з тими студентами, які "дотягли" на бюджет з балами 190, а не 160. То му що це зовсім різні спеціальності. Там де останнє бюджетне місце було з балом 163, там держава виділяла багато місць, бо їй потрібні дані спеціалісти.
Коментувати
vosk_ua
45-50% отримувачів стипендії - це як раз нормально, це мотивує студентів: "Піднатиснути і поборотися за стипендію". Але якщо буде 25% отримувачів стипендії - мотивація буде зворотньою: "Старайся - не старайся, все одно стипендії не буде". І ще не забуваймо про недолугу систему рейтингу, яка ще й відрізняється в кожному навчальному закладі.
Vitaliy Slobodzian
Для vosk_ua: так справа в тому, що зараз велика частина студентів вчиться не тому що прагнуть до знань, а тому що батьки кажуть, що освіта необхідна, тому щоб "відкосити". Все сходиться до того, що студенти відвідують ВУЗи не для здобування знань, а тому що потріно. А от в цих 15-20% якраз попадуть студенти з жахою до знань, а ці що ходять або ходити відсіються. Вчитись повинен той, хто хоче вчитись. І вчитись він буде не ради стипендії, а ради знань.
Vitaliy Slobodzian
/ходять аби ходити, а не аби навчитись чогось - відсіються
Коментувати
лариса
Гройсман обіцяв , Гриневич теж, цікаво як вони будуть виходить із ситуації, чи дотримають слова ?
Marianna Mykhalska
Щойно прочитала статтю від 14.08, у якій йдеться, що такий собі Сергій Марченко - зам. міністра фінансів розповідає про домовленість з МОН скоротити кількість стипендіатів до 2020 року до 15 відсотків. Як ці домовленості співставити з заявою Лілії Гриневич?
Ollesia
Для Marianna Mykhalska: Трeба скорочувати—цe щe Сeргій Марчeнко пішов на поступки студeнтам. Рeктори ВНЗ взагалі просили 10%. Алe ця добра людина пішла на поступки— та збільшила відсоток до 15%. Бо поважає та любить студeнтів. Я б на його місці взагалі відмінила стипeндію, та пeрeвeла всіх на контрактну форму навчання.
Елена
Это может сказать человек,который не проходит на бюджет и его душит жаба,что кто-то учится бесплатно и еще стипендию получает.
обурений
Для Елена: Ви помиляєтеся. Такі безглузді коментарі пише якась викладачка-дурочка з МАУП.
Коментувати
Marianna Mykhalska
Це добре, що МОН проти скорочення кількості стипендіатів, а які конкретні дії є зроблено для перегляду рішення кабінету міністрів?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!