С. Вовк: ідея диференціації стипендій - є кращою

Зменшення студентів, які отримують стипендію, сприятиме зростанню їх працевлаштування

С. Вовк: ідея диференціації стипендій - є кращою

Автор: Світлана Благодєтєлєва-Вовк, викладач.

«Міністерство фінансів планує у 2018 році зменшити кількість отримувачів стипендій до 25%, а до 2020 року – до 15%».

Очевидно, що зменшення числа студентів, які отримують стипендію сприятиме зростанню їхнього працевлаштування під час навчання, а також призведе до зниження доступності великих міст для дітей із провінції.

Загалом, думка правильна, особливо у розрізі того, що більшість стипендій отримують студенти з родин, які можуть їх забезпечити.

Хоча ідея про диференціацію напрямів фінансування на соціальні стипендії та академічні (за успіхи) - таки є кращою.

Якщо Мінфін подумає про те, як ці 25 чи 15% допомоги поділити між цими двома напрямами - буде добре.

Оригінал

Освіта.ua
14.08.2017

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Иванов
На самом деле это приведет к тому, что студенты будут посвящать большую часть своего времени заработку денег, а учеба сведется к тому минимуму, чтобы лишь бы не выгнали. С учетом того, что в большинстве периферийных вузов цена одного модуля составляет 150-200 грн., в.о. окончательно превратиться в профанацию.
unforgiven
А де ж принцип РІВНОСТІ і СПРАВЕДЛИВОСТІ? Навіть в сусідній Рашистській Педерації стипендія - чи не єдиний шанс вибитися в люди. Це при тому, що російські студенти регулярно проти "дімона" бастують!!! А в нас студенти вийшли на Майдан, привели до корита владу, ще гіршу за попередню і отримали по заслузі?
Геннадий
Для unforgiven: Начало доходить понемногу????????Скажу больше, в России, а не так, как ты называешь эту страну, недалёкий, ещё и бюджетных мест в разы больше. Например, там , где у нас на Украине 2 - в России 240. А теперь скачите дальше и слушайте брехливые сми, про то, как в России плохо..
unforgiven
Для Геннадий: Всё было и так понятно из самого начала Революции Достоинства, просто ваш и наш народ очень наивный. Что касается Свободной России и Рашисткой Педерации, то это разные понятия. Первая отпустила бы Республику Ичкерию (а не бомбила Грозный), не лезла в государственные дела Грузии, Молдовы, не аннексировала Крым и не превратила бы Донбасс в поле боя. В конце-концов нынешние российская и украинская власти лишь играют на чувствах патриотизма, осуществляя собственные интересы. Поэтому понятно, почему обе власти не любят тех, кто ставит интересы нации, прежде всего, неважно русские или украинские.
Николай Иванов
Для unforgiven: "в сусідній Рашистській Педерації " стипендии хватает на пару раз пива попить, в прямом смысле слова. У нас еще довольно жирная сумма студентам выплачивается - процентов 30 от прожиточного минимума.
Коментувати
N
Сутність стипендії не тільки утримання малозабезпечених студентів, а також заохочення студентів до високого рівня навчання. Якщо враховувати, що високий рівень підготовки в українських вишах не надається, тоді стимулююча складова зникає сама собою. Але чи покращує такий підхід підготовку студентів - навряд чи? Гадаю стане гірше. А робити ще гірше ніж є з ініціативи держави - це визнати свою безпорадність та непрофесійність. Простіше скоротити державне замовлення на спеціальності, які і так мають великий попит, а залишити фінансове стимулювання для потрібних державі спеціальностей. Тоді на стипендії грошей вистачить і нічого "реформувати" буде не потрібно.