Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти У МОН очікують, що в Україні буде не більше 60-70 вишів
У МОН очікують, що в Україні буде не більше 60-70 вишів

У ході еволюційного розвитку освітньої галузі кількість вишів має скоротитися до щонайбільше 60-70 закладів

У МОН очікують, що в Україні буде не більше 60-70 вишів

У ході еволюційного розвитку освітньої галузі кількість університетів в Україні має скоротитися до щонайбільше 60-70 закладів, які акцентують свою діяльність на науковій роботі. Про це під час проведення Національного форуму "Бізнес і університети" сказав заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

При цьому Дерев’янко зазначив, що бурхливий розвиток університетів розпочнеться зі зміною їхнього статусу з бюджетних закладів на неприбуткові організації, що дасть змогу впровадити нові принципи фінансування.

У свою чергу заступник міністра фінансів Оксана Маркарова запевнила, що Міністерство фінансів готове сприяти розвитку освіти. Фінансове відомство розпочало реформу з децентралізації галузі, у рамках якої передає безпосередньо Міносвіти та університетам, разом із бюджетними коштами та більшою автономією, також і більшу відповідальність за використані гроші.

На думку Маркарової, це надасть можливість відокремити повноцінно діючі університети від "фейкових" і надавати фінансову допомогу першим і "не тягнути" далі останніх.

За даними Центру розвитку корпоративної та соціальної відповідальності, Україна посідає 74-те місце за рівнем співпраці університетів та бізнесу у сфері досліджень і розробок, 29-те місце за кількістю вчених та інженерів і 50-те місце за кількістю заявок за процедурою РСТ (3,6 заявки на мільйон населення). У рейтингу інноваційних країн Bloomberg за 2015 рік Україна посідає 33-тє місце.

За індексом конкурентоспроможності за 2015-2016 роки Україна на 79-му місці (зі 140 країн), за глобальним інноваційним індексом за 2015 рік на 64-му місці (зі 141 країни).

При цьому видатки на освіту в Україні становлять 6,7% від ВВП країни, видатки на дослідження і розробки - 0,8% від ВВП.

Освіта.ua
22.10.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гость
МОН правильно делает, что сокращает эти шарашкины конторы. В Украине сейчас вышей на долю населения БОЛЬШЕ ЧЕМ В США!!!! А ТОЛКУ НОЛЬ. Выпускают безработных. Больше половины студентов работают потом не по специальности.
Zinger
Для Гость: Чиста правда. Взагалі не розумію, для чого йдуть у ВУЗ після шкільної лави, не знаючи, для якого виду діяльності ти придатний. А все тому, що наші діти привчені паразитувати на праці батьків, тобто зловживають їх любов*ю. Дуже шкодить марнославство, нехай люди бачать, яке у мене чадо. А що то марне витрачання грошей розуміють лише згодом. Отакі ми українці, щирі, хвалькуваті, марнославні і добросердечні! Істинні слов*яни!
Коментувати
Світлана
Ну 60-70 це мало звичайно, але ВУЗи у підвалах вже дістали, як і філії в кожному селі. Стикалась і з філією, в яку раз в півроку приїжджали викладачі збирати "дань" і через 5 років дати диплом (купівля диплома в розстрочку), і з спеціалістами цих закладів, нажаль, також прийшлося зіткнутись. І мені фіолетовом куди підуть ті супервикладачі, впевнена, якщо вони щось важать в цьому світі, то їх і в умовах конкуренції заберуть кращі ВУЗи, як говорив наш викладач "научный мир теснее, чем вы думаете, тут все знают друг друга и кто чего стоит тоже знают".
Prof
Для Світлана: тут мова йде не про філії, філія не є юридичною особо окремою. + здебільшого те, про ви говорите, це комерційні вузи. про них теж мова не йде, тому що вони з держбюджету фінансуються. тут сказано про державні вузи. закрити для економії коштів, а не для підвищення якості освіти)
Коментувати
Тарас 1
Що він плете... Хіба, що у ..."ході еволюційного розвитку..." через тисячу років... І треба це нам читати тепер ? Та візьми список великих міст, ВНЗ в них, ручку і попробуй залишити 60... Об’єднай медичний і політех, їх бази...
Zinger
Для Тарас 1: Університет може мати багато факультетів. До війни були університети, які мали навіть медичний факультет і нічого, вчили дай боже нам так зараз. Адміністрації стане менше і управління грамотніше. А головне - потужний університет може краще конкурувати у Європі. Так що не потрібно боятися укрупнення, особливо тим, хто є талановитим вченим або педагогом, усім вистачить роботи!
Коментувати
Ім'я
Скоротити, зменшити, врізати. А люди? Ну а що люди - нехай виживають як хочуть. Ну і про величезне поле для коррупції при вирішенні питання який внз лишати і кому в ньому працювати не забуваємо.
вчитель
Правильное решение. Лучше 10 толковых специалистов, поднимающих страну, чем 1000 майданных скакунов.
Капаліка
Для вчитель: Вже напіднімались донесхочу... Азіров толково піднімав, щовесни розказував, як дешевіють "борщові набори" овочів. Економіку загнали в повну дупу, розгрібати тепер не одному поколінню...
Коментувати
Prof
куди решту? закрити? всіх співробітників на вулицю? з цих 70 скільки буде в одному Києві)?
ппп
Для Prof: так виходить що краще живуть за рахунок студентів, які після ВНЗ поповнюють лави безробітних
володимир
Справа в тому, що ніхто реально проблемами освіти не займався і займатися не хоче. Вони накопичились і потребують розумного вирішення. Нашою освітою керують по "Райкину" : вчора я керував пожарною командою сьогодні мене бросили на культуру. Результат - інтелектуальний потенціал націі впав на дно, працювати в освіті и вчити молодь немає сенсу. Керівництво набиває кармани, а інтелект нації їх не турбує - їхні діти вчаться за кордоном. Уявіть щоб президент країни послав своїх дітей вчитися за кордон
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!