Кілька десятків ВНЗ скоро позбавлять ліцензій

Міністр освіти і науки прогнозує подальше скорочення кількості вищих навчальних закладів

Кілька десятків ВНЗ скоро позбавлять ліцензій

До кінця навчального року ліцензій позбавляться кілька десятків навчальних закладів університетського типу. Про це в інтерв’ю РБК - Україна повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт. За його словами, це будуть ті навчальні заклади, що неспроможні надавати якісну освіту.

Відповідаючи на питання щодо анонсованого скорочення кількості вищих навчальних закладів міністр зазначив, що кількість вишів, у зв’язку із прийняттям Закону "Про вищу освіту" вже скорочена до 317.

"Закон відокремив університетську освіту від освіти, що надається коледжах та технікумах. Тому коледжі і технікуми, які були вписані як вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, зараз відділені від освіти, яку, умовно кажучи, можна назвати університетською і яка пов'язана з науковими дослідженнями", - сказав міністр.

"Але до кінця навчального року ми позбавимо ліцензій ще кілька десятків навчальних закладів університетського типу - це будуть ті навчальні заклади, що неспроможні надавати якісну освіту. Тому до кінця навчального року я прогнозую, що залишиться близько 270 вищих навчальних закладів", - повідомив Квіт.

За його словами, є вищі навчальні заклади, у яких нічого немає, окрім назви.

"Якщо там є студенти і викладачі, то, звичайно, ми будемо дбати про те, щоб їх усіх влаштувати - це можливо, тому, що ліцензованого обсягу у різних наших ВНЗ цілком достатньо для того, щоб безболісно перевести студентів", - зазначив міністр.

Відповідаючи на питання щодо критеріїв за якими будуть визначатися ВНЗ, яких буде позбавлено ліцензії, міністр освіти і науки зазначив, що у міністерстві визначено перелік навчальних закладів, які мають менше 200 студентів.

"Якщо менше 200 студентів, то ми попросили їх пояснити, як вони можуть виживати з економічної точки зору, адже університетська освіта передбачає комплексну освіту - це не курси якісь - різні предмети, різні блоки дисциплін і тому треба мати усіх цих викладачів", - сказав Квіт.

За словами міністра, до переліку потрапило кілька бізнес шкіл, у яких державний диплом отримують студенти, які купують тільки модулі, з яких складається все навчання.

"Далі кількість ВНЗ буде також скорочуватись. Але вимоги якості, яким мають відповідати університети, буде висувати Національна агенція з забезпечення якості вищої освіти. Агенція запрацює вже цього року - це незалежний орган, там не буде представників міністерства, тобто держави, там усі обираються за квотним принципом - від університетів державних комунальних і приватних, від студентів, Національної академії наук, працедавців, тобто професійно незалежних людей", - сказав міністр.

Освіта.ua
25.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина Сапон
Это же кошмар какой то , думали поступил ребенок на бюджет наконец то успокоилось все , может спокойно учится так нет же на те вам здрасте вузы они закрывают ,сиди думай закрою или не закроют наш вуз , а детям куда идти . Они же только на словах устраивают и переводят .
Капаліка
А що не правильно написано? Припустимо, що у ВНЗ на 5-7 спеціальностях навчається на всіх курсах 200-250 осіб. Треба забезпечити кожній спеціальності викладання 15-20 дисциплін щорічно. Навіть якщо 2 курси спільні, а на інших 25-30% однакові - виходить мінімум 150 дисциплін різного спрямування. Для цього потрібні відповідні кафедри, матеріально-технічне, навчально-методичне забезпечення і т.п. Можете уявити скільки має коштувати освіта в таких умовах? Про науку в таких вишах, а тим паче комерційну є великі сумніви. Щоб таке робити треба - навчати всі спеціальності майже за однаковими планами, користуватись лише конспектами без книжок, практичні і лабораторні роботи проводити "на папірці", про студентську науку треба одразу забути і не згадувати, для викладання залучати перших зустрічних-пересічних. D моєму розумінні це торгівля дипломами "в розстрочку". А для студентів зазвичай надається можливість навчання за даним або спорідненим фахом в інших ВНЗ на вибір зі збереженням умов оплати.
Володимир Цяпка
Правда цікаво, діти їх до влади привели, а вони рішили віддячити. Так навіть фашисти не робили...Ні щоб навести лад з тотальною корупцею, ні, вони студентів люструють. А ЩО ДІТЯМ РОБИТИ, ЯКІ ТАМ ВЧАТЬСЯ?
Тарас
Шановні МІНІСТРИ, заявами про закриття навчальних закладів ВИ постійно створюєте соціальне напруження в їх колективах (викладачів, студентів, батьків). Україна велика держава і у нас є не тільки Київські ВУЗи, які знаходились і знаходяться в кращому становищі порівняно з іншими, бо всі хочуть в столицю. Не всі діти можуть навчатись в КПІ, в Т.Шевченка чи Могилянці. Приєднання технікумів та коледжів до профтехосвіти теж не логічне рішення, адже до того як їх зробили першим рівнем вищої освіти вони відносились до середньої спеціальної, а не професійно-технічної освіти. Та мабуть міністр та його заступники цього не пам’ятають. Технікум це не ПТУ. Перед проведенням реформ спілкуйтеся з тими фахівцями, які живуть в регіонах, а не на "олімпі" в Києві.
Цюріх
Для Тарас: Які вони міністри? Так, цапи-відбувайли в уряді Яценюка.
Василь
"За словами міністра, до переліку потрапило кілька бізнес шкіл, у яких державний диплом отримують студенти, які купують тільки модулі, з яких складається все навчання." І "випадково" до переліку не потрапила Могилянська бізнес-школа, яка користується ліцензією НУКМА...
Коментувати