Ніякої трагедії у скороченні спеціальностей немає, - Квіт

Новий перелік галузей знань і спеціальностей набере чинності вже у 2016 році

Ніякої трагедії у скороченні спеціальностей немає, - Квіт

Розроблений Міністерством освіти і науки перелік галузей знань і спеціальностей набере чинності вже у 2016 році. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час зустрічі з викладачами Ужгородського національного університету.

"Це було дуже непросто. Укрупнення призвело до скорочення переліку. Цей перелік працюватиме вже з 2016 року. Хтось може не знайти своєї спеціальності у цьому переліку, однак це не означає, що його кафедра закривається", – наголосив міністр.

За словами міністра, університет самостійно формуватиме свої навчальні плани, одержуватиме ліцензію на спеціальність, акредитуватиме освітню програму.

"Ідеться про розширення прав самого навчального закладу, тому ніякої трагедії у зменшенні переліку спеціальностей немає", - зазначив міністр.

Він також зазначив, що на Заході кількість предметів менша, оскільки якість вишу визначається результатами наукових досліджень, а щоб займатися науковою діяльністю викладач повинен мати для неї час. Відповідно, аудиторне навантаження студентів теж зменшуватиметься: кожна кафедра може представляти курси на вибір.

Міністр також наголосив на тому, що вищі навчальні заклади мають право запрошувати іноземних викладачів.

Сергій Квіт також зазначив, що невдовзі 118 філій вищих навчальних закладів будуть позбавлені ліцензій, передусім ті, які не надають якісної вищої освіти.

Освіта.ua
03.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DiX
Національний університет державної податкової служби України. Взятка на взятці. Це ЯКІСНА освіта? А не закриють!!! Квіт слабак.
SERGIY
"якість вишу визначається результатами наукових досліджень". Дурня, якість вишу визначаеться початковою заплатою випускника (його знаннями). Університети повинні в першу чергу навчати, а не ставити в пріоретет комерціалізацію наукових досліджень - це сказав Девід Камерон. Може не треба іти по тому шляху від якого поли відмовлятися інші. В Україні потрібно стимулювати прикладні сучасні конструкторські розробки, а не дослідження, які не кому непотрібні крім самим науковцям.
даунізм
і на які гроші іноземця запрошувати, чи квіт здурів, а давайте американців запросимо на зарплатню 1800 грн., ні, краще професорів з Швейцарії
Іван
І правильно.Приходять після ВНЗ всякі спеціалісти і незрозуміло,що за спец!!!!!І куди його!
не завше так?
Ось пишуть, що на Заході "якість вишу визначається результатами наукових досліджень" але це не завжди і не всюди. Є країни де Університети та викладачі відповідно - це "педагогічна діяльність" та "педагоги". Не все так просто і однозначно, досвід та емпірична база значно ширші аніж уявлення однієї людини.
Nataly
Наши ВУЗы готовят "кандидатов околовсяческих наук". Поэтому дипломов много, а специалистов мало. Фактически отсутствует практика, студенты по специальности работать не умеют. Есть, конечно, такие, которым ВУЗ не нужен, но за родительские деньги им выдают дипломы. А сейчас вообще, сплошные академии...
Педагог
Для Nataly: Все стало з ніг на голову. Замість того, щоб готувати висококваліфікованих спеціалістів для різних галузей народного господарства, ВНЗ почали плодити кандидатів і докторів наук, які пишуть нікому непотрібні дисертації.
Коментувати