Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Студенти зможуть повторно вступати на бюджет
Студенти зможуть повторно вступати на бюджет

Парламент законодавчо зафіксував право особи на повторний вступ за кошти державного бюджету

Студенти зможуть повторно вступати на бюджет

Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту", яким законодавчо зафіксовано право особи на повторний вступ на навчання за кошти державного бюджету. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Прийняті зміни мають на меті змінити практику неоднозначного трактування абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про вищу освіту" вищими навчальними закладами, які, на підставі підтвердженого в ЄДЕБО факту незавершеного навчання особи за кошти державного або місцевого бюджету, відмовляли у прийомі документів на навчання особам, які з тих чи інших підстав не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти та виявили бажання вступати у вищий навчальний заклад для здобуття того самого освітньо-кваліфікаційного рівня за іншою спеціальністю.

"Такі особи, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на їх навчання, тепер зможуть реалізувати своє право на здобуття вищої освіти на основі конкурсного відбору, з урахуванням своїх здібностей та інтересів шляхом вільного вибору типу вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності, профілю навчання", - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
29.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Доброго дня! Я навчаюся на 1 курсі в коледжі на контракті , чи можу я на наступний навчальний рік притиндувати на бюджет?
Христина
Доброго дня! Якщо студент навчається на першому курсі університету на бюджеті, але хоче відрахуватися. То чи буде можливість вступити на бюджет в коледж без відшкодування коштів? Чи цей закон розповсюджується на всі установи (і коледжі, інститути і т.д.)
Галина
Для Христина: на всі.
Коментувати
Марина
Я студентка 1 курсу, навчаюсь на філології на контракті, але розумію, що це не моє. Хочу повторно скласти ЗНО і вступити на іншу спеціальність(хочу спробувати на бюджет). Чи варто???
Ммм
Для Марина: а що ще раз треба здавати зно для нового вступу? Зно перездається, коли є оцінка не здав. Оцінка здав не перездається, навіть якщо вас не влаштовує результат. Подавайте просто доки до вузів наново. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/zno-2019/poshireni-zapitannya-vidpovidi-shodo-zno-2019&ved=2ahUKEwi73pH6v_XkAhUL26QKHeaGAG4QFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw0mR9Epg_Bp_-WB4nAtm1qd
Галина
Для Марина: Не слугайте Ммм. ЗНО перескладається в будь-який час. Але питання "чи варто?" не доречно. Звідки ми знаємо варто чи ні. Це спроба перекласти відповідальність за власне життя на інших людей. Ви вже доросла людина. Можете покинути університет і піти працювати а далі, коли визначитесь чого хочете, будете вступати або не вступати. Є безліч хороших спеціальностей, які не вимагають вищої освітіти.
Коментувати
Сашко
Я поступив на бюджет на денну і на контракт на заочну форму. Чи можна превестись там де я на заочці на денну форму на бюджет, за умови що там де я був на стаціонарі до цього я відшкодую кошти?
Света
Я поступила в педколедж зараз на першому курсі хочу перевестись і інший заклад чи це можливо і на бюджет, що для цього потрібно?
Юлия
Зараз я навчаюся у мед.коледжі на 2 курсі на бюджеті(медсестра).Я планую забрати документи,здати ЗНО і поступити на магістра у мед.університет(також на бюджет).Чи це можливо?Бо я не розумію,треба буде мені відшкодовувати кошти,витрачених на навчання у коледжі?
dfg
Для Юлия: Не треба кидати коледж. Здавайте зно. Результати дійсні і наступний рік. При потребі щось можна перездати або здати предмети дублери. Тим більше, компенсувати ж нічого не треба. Навіщо втрачати диплом.
Юлия
Мені цікаво,я зараз вчуся на молодшого спеціаліста на бюджеті,чи зможу я піти після 2 курсу на магістра на бюджет?Потрібно мені відшкодовувати кошти?Зможу я поступити на державне другий раз?
!!!
Зможете. Відшкодовувати не потрібно, якщо різні освітні ступені
Коментувати
Світлана
Хто вступав повторно на бюджеж? Які суми було нараховано для відшкодування коштів?
typ
Для Світлана: Спробували. Кидали навчання на початку 3-го семестру, не підозрюючи про існування Порядку. Відправляли нас в юридичний відділ радитись - "юристи" сказали: чим раніше, тим краще. В результаті виявилось навпаки: якби закінчили ще й 3-й семестр, то компенсація обійшлася б на 10 000 грн дешевше, ніж нам нарахували. Бо продовжували б отримувати стипендію і не мали б інфляційного коефіцієнта. Складається враження, що укладали цей порядок шулери з одеського привозу, трактувальники приблизно такого ж рівня, та й виконавці не відстають.
Коментувати
Тамара
Ми пройшли на бюджет по 4 пріоритету, але відмовилися і пішли на контракт на цей же факультет але на іншу спеціальність. Нам зателефонували і сказала що ми ми будемо навчатися на обох факультетах і на державному і по контракту. Як таке може бути? В чом підвох??? Дякую.
Retro
Для Тамара: откажитесь. Иначе вы не сможете, в случае необходимости, получить бюджетное место на бакалавра. А в жизни ситуации бывают всякие ( захотите на другую специальность или возникнут финансовые трудности) . Не ведитесь на уговоры вуза.
Коментувати
Марія
Я навчаюся у коледжі на державному, вступаю на магістратуру у ВНЗ. Чи потрібно мені в коледжі переводитися на платне, аби вчитися на державному у вузі?
Антон
Для Марія: якщо в коледжі отримали бакалавра,то магістратура безкоштовна,якщо пройшли за конкурсом. Вам рекомендовано бюджет на магістратурі?
Галина
Для Марія: яка спеціальність? медицина? лише там вступають після коледжа в магістратуру. коледж (молодший спеціаліст) та університет (бакалаврат і магістратура) - це різні рівні. На кожному з них можна навчатись на бюджеті.
Коментувати
Вероника
Чи пожна після закінчення першого курсу на бюджеті перездати зно і вступити до іншого внз на іншу спеціальність?
Retro
Для Вероника: можно, но надо будет оплатить в бюджет тот год, что вы сейчас будете обучаться. Или поступайте потом на контракт.
Коментувати
Наталія
На рекомендований бюджет ми не вступаємо, а йдем на контракт. Що ми повинні будем оплатити при вступі на бюджет?
Влад
Для Наталія: ні. Платите за контракт
Коментувати
Наталія
Добрий день. Моя дитина рекомендована на бюджет, але ми не плануємо вступати в цей університет. Чи можемо ми наступного року претендувати на бюджет?
Retro
Для Наталія: да , можете. Если вы всё-таки решите пойти по рекомендованному приоритету и потом пробовать перепоступать, то при прохождении на бюджет вам надо в 10- дневный срок оплатить стоимость контракта по первому месту учебы
Наталія
На рекомендований бюджет ми не вступаємо, а йдемо на контракт. Що ми повинні оплатити при подачі документів на наступний рік на бюджет
Zzz
Ничего. Вы же не учились на бюджете. За что же платить?
Коментувати
Діана
Чи можна здобувати освіту в двох різних закладах освіти паралельно (коледжі та ВНЗ) за рахунок державного бюджету?
Retro
Для Діана: да, так как это разные уровни образования, но только одно может быть дневным, а второе должно быть заочное.
Коментувати
Влад
Доброго дня!чи можна навчатися у двох вузах одночасно? Яким чином? Де можна подивитися цю інформацію?
Retro
Для Влад: можно, но только одно дневное и только один бюджет. Документы сдаются там, где бюджет и берете справку для другого вуза ( разумеется лучше иметь и заверенные нотариально копии)
Коментувати
Людмила
Доброго дня! Якщо я не вступила на бюджет, чи можу я закінчити перший курс на контракті і на наступний рік знову спробувати вступити на бюджет але вже на другий курс за тією ж спеціальністю?
комментатор
Для Людмила: Можешь перейти на бюджет, если будут свободные бюджетные места (выгонят кого-то) и если будешь выше всех контрактников в рейтинге ( тк все хотят перейти). Поступить снова можно только на 1-й курс. Хотя, при подаче документов спроси в ПК.
Людмила
Спасибо!
Влад
В першу чергу переводять на вакантні місця пільговиків
Коментувати
Viktoria
Добрий день, я закінчила 1 курс у коледжі на державному, планую поступати у ВНЗ на бюджет, а в коледжі - перевестись на платне(звичайно,ЯКЩО я пройду на держ у ВНЗ). То чи потрібно мені відшкодовувати кошти у коледжі? І чи потрібно подавати документи в паперовій формі?
123
Для Viktoria: ні. Відшкодовують один і той же рівень. А коледж і університет дає різні рівні навчання.
Viktoria
Спасибі
Коментувати
Анна
Чи можна поступити на магістратуру на державне місце, після того як навчався на бакалавраті на бюджеті?
Retro
Для Анна: да, это разные уровни образования
Коментувати
Ірина
Добрий день, моя дитина рік провчилася в університеті на державному, спеціальність йому не підходить, тепер хоче спробувати вступити на іншу спеціальність на 1 курс. Це можливо? Чи може він розраховувати знову на державне місце?
Влад
Для Ірина: Ви читати вмієте? Нижче подібне питання і відповідь!
Retro
При поступлении на бюджет вы в 10-дневный срок должны заплатить сумму контракта за год обучения на предыдущем месте
dfg
Не суму контракту, а вартість підготовки фахівців згідно з паспортом бюджетної програми. Вартість навчання у будь-якому вузі, крім КНУТШ, по роках: 2017 - 32820,4 грн; 2018 - 39882,7; 2019 -44500 (приблизно, точніше не пам’ятаю, це проектна сума, остаточна буде відома на початку 2020 року). Вартість семестру -половина вартості року. Мінус вартість зарахованих кредитів. І помножити на коефіцієнт інфляції. Одним словом, читайте Порядок відшкодування та звіти про виконання паспортів бюджетних програм.
Коментувати
Інна
Добрий день. Навчалась в ВНЗ на державному, пішла не закінчивши перший курс, степендії не отримувала. Чи можна вступити в ПТО, якщо в ньому є лише державна форма навчання, контракту немає.
Галина
Для Інна: Ви можете вступати на бюджет будь-куди. Просто при вступі на бюджет до університету, змушені будете компенсувати вартість навчання за той період, коли вже навчались на бюджеті
Інна
Тобто я можу вступати і в коледж на бюджет. Компенсувати вартість я повинна тільки при вступі на бюджет в університет?
Коментувати
Мазурчик Євгенія
Добрий день.Я закінчила коледж за спеціальністю гігієніст. Чи можу я отримати в цьому ж коледжі спеціальність зубний технік і які екзамени маю здати для вступу.Чи потрібно повторно здавати зно
Галина
Для Мазурчик Євгенія: 1. можете. Якщо у Вас є ЗНО за 2017-2019 роки, то не треба
Retro
Второго бюджета быть не может, учтите)
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!