Студенти зможуть повторно вступати на бюджет

Парламент законодавчо зафіксував право особи на повторний вступ за кошти державного бюджету

Студенти зможуть повторно вступати на бюджет

Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту", яким законодавчо зафіксовано право особи на повторний вступ на навчання за кошти державного бюджету. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Прийняті зміни мають на меті змінити практику неоднозначного трактування абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про вищу освіту" вищими навчальними закладами, які, на підставі підтвердженого в ЄДЕБО факту незавершеного навчання особи за кошти державного або місцевого бюджету, відмовляли у прийомі документів на навчання особам, які з тих чи інших підстав не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти та виявили бажання вступати у вищий навчальний заклад для здобуття того самого освітньо-кваліфікаційного рівня за іншою спеціальністю.

"Такі особи, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на їх навчання, тепер зможуть реалізувати своє право на здобуття вищої освіти на основі конкурсного відбору, з урахуванням своїх здібностей та інтересів шляхом вільного вибору типу вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності, профілю навчання", - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
29.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Добрий день,хочу поступити в ще один технікум зразу після закінчення іншого,прийшов у технікум сказали «тільки через 3 роки»
Христина
Якщо я закінчила навчання на державній денній формі навчання чиможу я безкоштовно на державне поступати в коледж на іншу спеціалізацію вже інший
Василина
Якщо я піду у коледж на фармацевта ,а після коледжу я зможу поступити в університет на медичне?
Оксана
Якщо є вища освіта, але хочу вступити в медичний коледж на медсестру? Чи можливо це і чи буде освіта платна?
Юля
Якщо хочеш після 9 класу іти в коледж на державне нафармацефта ,а після коледжа хочу піти в університет на медсестру теж на бюджет можна так?
дарина
Доброго дня , я навчаюсь в університеті на 1 курсі (контракт).Чи можу я вступити 2021 році ще на одну спеціальність на бюджет . Та навчатись на 2 спеціалізаціях?
Ольга
Підкажіть, я в 2007 здобула вищу освіту (диплом спеціаліст), навчалась на контракті, стаціонар. У 2014 році я здобула другу вищу освіту (диплом бакалавра), навчалась на контракті, заочна форма навчання. Чи маю я право поступати в коледж на бюджет для здобуття фахової передвищої освіти (диплом молодшого бакалавра)?
Станіслав
Доброго дня! Скажіть буд ласка мені 21.Я відучився на бакалавра і хочу поступити в інший внз на перший курс.Я здав зно віддав там документи підписав договір заплатив гроші за перший місяць.можу я розчитувати на те що мене не забуруть в армію?
Влад
Для Станіслав: так, якщо надаси довідку у воєнкомат, що ти навчаєшся на денному
Смородина
Ні, ти вже отримав ступінь бакалавра, тому відстрочки не буде.можна продовжувати навчання лише підвищуючи ступінь, у твоєму випадку, якщо навчатиметься на магістра
Коментувати
Яна
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо я зараз навчаюсь в коледжі на бюджеті і вступаю параленьно в університет на заочну форму, чи можу я йти в університет теж на бюджет чи тільки контракт?
Студент
Для Яна: ,була так ж ситуація. Коледж не дає оригінали документів про освіту. Університет без оригіналів не зараховує на бюджет. Тому тільки контракт
Яна
Але ж я візьму довідку про те, що мої оригінали знаходяться у коледжі... так мені казали у приймальній комісії
Коментувати
Валерія
Я закінчила коледж.Чи можу я притендувати на бюджет якщо поступлю на 1 курс університету?
Влад
Для Валерія: так
gggosle
А якщо спеціальність є відмінною від тої, з якої здобув молодшого спеціаліста в коледжі?
Коментувати
Анна
Державна освіта лише одна? Чи можна вивчитися два рази на державній формі?
Альона
Скажіть будь ласка,якщо я навчаюся в коледжі на бюджеті , чи можу я поступити до університету теж на бюджет?
Влад
Для Альона: так
Студент
Була така ж ситуація. Коледж не дає оригінали документів про освіту. А університет без оригіналів на бюджет не бере. Тому тільки контракт
Коментувати
Яна
Добрый день. Скажите пожалуйста, если я учусь в ХНПУ на заочном отделении , перешла на 4 курс, и хочу поступить паралельно на на еще одну специальность в Академию Культуры , мне надо здавать ЗНО? И еще один вопрос - я учусь в педагогичном на контракте , то если я поступлю в Академию у меня учеба будет тоже по контракту? Заранее благодарна за информацию .
Мар‘яна
Доброго дня, якщо я зараз навчаюсь на 1 курсі на бюджеті, але хочу перевестись на заочну форму навчання та вступити до іншого університету, чи зможу я знову вступити на бюджетну форму без відшкодування коштів, адже навчання не припиняю, а продовжую на заочній формі на контракті?
Галина
Для Мар‘яна: І що? Ви маєте компенсувати вартість навчання за 1 курс.
Коментувати
Іван Марчук
Доброго дня, скажіть будь ласка, чи можна поступати в ВНЗ за сертифікатами ЗНО: Українська мова то література за 2020 рік, Географія за 2020, а математика за 2021? Чи потрібно щоб сертифікати одного року були?
Галина
Для Іван Марчук: Умови вступу на 2021 рік будуть затверджені лише в жовтні
Коментувати
Sofia
Можна навчитися в коледжі на одній спеціальності,а поступати в університет на іншу, але схожу?
Ірина
Якщо студент навчається на 4 курсі за спеціальністю ПРАКТИЧНА ПСИХОЛОГІЯ, а цього року хоче освоїти ще одну -ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.Якими мають бути дії студента?
Hala
Для Ірина: вступайте за програмою ІІ вищої освіти на базі рівня "бакалавра". Підійдіть у ваш виш і запитайте чи є така програма. А ні, то шукайте в інших.
Коментувати
Віталій
Яка вартість Підготовки фахівців згідно з паспортом бюджетної програми в КНУТШ в 2019 році
Зозуля
Я навчаюсь на бюджеті на денній формі і на контракті на заочній формі. Чи можу я превестись там де я на заочці на денну форму на бюджет, за умови що там де я був на стаціонарі до цього я відшкодую кошти?
ЮРІЙ
Доброго дня! В мене таке питання. Я навчаюсь на першому курсі вищого закладу на державному. І хочу знову скласти ЗНО і поступити на медичний факультет. Чи можу я поступити знову на державне???
Галина
Для ЮРІЙ: ну звісно ж можете. Але муситимете сплатити за навчання, яке отримуєте зараз.
ЮРІЙ
Ооо! Зрозумів. Гарно дякую!!!
Коментувати