Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти Студенти зможуть повторно вступати на бюджет
Студенти зможуть повторно вступати на бюджет

Парламент законодавчо зафіксував право особи на повторний вступ за кошти державного бюджету

Студенти зможуть повторно вступати на бюджет

Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту", яким законодавчо зафіксовано право особи на повторний вступ на навчання за кошти державного бюджету. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Прийняті зміни мають на меті змінити практику неоднозначного трактування абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про вищу освіту" вищими навчальними закладами, які, на підставі підтвердженого в ЄДЕБО факту незавершеного навчання особи за кошти державного або місцевого бюджету, відмовляли у прийомі документів на навчання особам, які з тих чи інших підстав не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти та виявили бажання вступати у вищий навчальний заклад для здобуття того самого освітньо-кваліфікаційного рівня за іншою спеціальністю.

"Такі особи, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на їх навчання, тепер зможуть реалізувати своє право на здобуття вищої освіти на основі конкурсного відбору, з урахуванням своїх здібностей та інтересів шляхом вільного вибору типу вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності, профілю навчання", - повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
29.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Добрий день, моя дитина рік провчилася в університеті на державному, спеціальність йому не підходить, тепер хоче спробувати вступити на іншу спеціальність на 1 курс. Це можливо? Чи може він розраховувати знову на державне місце?
Інна
Добрий день. Навчалась в ВНЗ на державному, пішла не закінчивши перший курс, степендії не отримувала. Чи можна вступити в ПТО, якщо в ньому є лише державна форма навчання, контракту немає.
Галина
Для Інна: Ви можете вступати на бюджет будь-куди. Просто при вступі на бюджет до університету, змушені будете компенсувати вартість навчання за той період, коли вже навчались на бюджеті
Інна
Тобто я можу вступати і в коледж на бюджет. Компенсувати вартість я повинна тільки при вступі на бюджет в університет?
Коментувати
Мазурчик Євгенія
Добрий день.Я закінчила коледж за спеціальністю гігієніст. Чи можу я отримати в цьому ж коледжі спеціальність зубний технік і які екзамени маю здати для вступу.Чи потрібно повторно здавати зно
Галина
Для Мазурчик Євгенія: 1. можете. Якщо у Вас є ЗНО за 2017-2019 роки, то не треба
Коментувати
Оксана
Добрий день! Закінчивши медичне училище на державній формі навчання, я зможу вступити на бюджет у ВНЗ?
орп
Для Оксана: так
Коментувати
юля
Доброго дня закінчила ліцей професія повар , але графік роботи поварів мені не підходить, оскільки я мати одиночка.Чи можу я поступити в ліцей на інакшу професію?можливо довідка по догляду за дитиною
Галина
Для юля: платно можете вчитись скільки захочете, а безкоштовно лише 1 раз. Що означає робота не підходить бо мати-одиначка? Графік роботи у повара може бути різним і залежить від місця роботи. Знаю жінку-кондуктора, ость тут графік складний. Іноді робочий день з 4, іноді до 1 години ночі. Вона винаймала няню (сусідську бабусю), яка або приходила розбудити дитину та відвести в садочок, або забирала з садочка та вкладала спати. Наявність дитини ніяким чином не впливає на можливість чи не можливість працювати за певною професією. Важливо просто знайти місце роботи, яке підходить за графіком роботи
Коментувати
Людмила
Дорого вечора. Питання: є дівчина—сирота. 18років. Після інтернату її влаштували в училище. В цьому році вона закінчує навчання. Мах захворювання — епілепсія. Працювати за фахом не зможе. Її хочуть опиділити до інтернату вже дорослого. Чи може ва пшвторно вступити до училища, щоб добути іншу професію??? Чи мусе йти до інтернату і все?
Галина
Для Людмила: А коли її влаштовували в ПТУ в неї цього захворювання не було? Будь-хто має право на отримання другої спеціальності за бюджетний кошт, якщо надасть документи про те, що не може працювати за спеціальністю отриманою раніше за станом здоров’я.
Коментувати
Саша
Доброго вечора навчаюсь на 1 курсі В ПТУ на Оператора Ком’ютерного набора але хочу залишити навчаня і подати документи в коледж на 1 курс чи візьмуть мене на бюджет знову
ЛЮБА
Для Саша: бюджет надається один раз
Коментувати
Марта
Я навчаюсь на державному денана форма і хочу поступати на інший факультет того ж університету на денну форму навчання. Чи можливо не забравши документи з попереднього подавати на денну форму навчання на іншу спеціальність? Тобто чи можу я напркиклад вже поступивши на платне забрати документи з іншого університету і продовжити навчання в другому?
Лина
Дитина сирота (22р.) був відрахований за академічну неуспішність. Через пів року подає заяву на поновлення в числі студентів на той курс з якого був відрахований. Чи може навчальний заклад поновити його в числі студентів? Чи можна йому призначати соціальну стипендію?
Ангеліна
Чи можна навчатися два рази за держбюджет?
Іван
Для Ангеліна: Можна, якщо виконати певні умови. Наприклад мати захворювання, яке не дозволяє працювати за вже здобутим фахом.
Коментувати
Роман
Доброго дня. У 2014 поці закінчив ВНЗ "спеціалістом" за рахунок держбюджету. У 2018 вступаю на другу вищу освіту за неспорідненою спеціальністю по статусу учасника бойових дій за кошти держбюджету. Вступні іспити були складені успішно, проте мені було відмовлено у навчанні (точніше запропоновано навчання за угодою), оскільки за "Законом про освіту" я маю право лише один раз навчатись за державні кошти. Чи є сенс оскаржувати дане рішення університету? Чи маю право навчатись безкоштовно?
Злата
Для Роман: не має сенсу. Ви можете навчатись безкоштовно лише тоді,коли доведете,що за станом здоров’я Ви не можете працювати за першою спеціальністю.
Галина
Для Роман: кожній людині надвється право ЛИШЕ ОДИН РАЗ отримати освіту за рахунок бюджету. Всі наступні спеціальності оплачуються. Винятком дійсно є випадки коли Ви через отриману травму або хворобу не можете працювати за попередньою професією, але це має буди медичний висновок
Коментувати
Ольга
Доброго дня, вже два роки навчаюсь на контрактній формі у ВНЗ, наступного - хочу паралельно почати заочне навчання за державний кошт (по іншій спеціальності). Чи є в мене така можливість?
Влада
Для Ольга: доброго дня! Звісно, можете,але за умови,що на обраній Вами спеціальності є бюджетна заочка. Уточніть у ВНЗ.
Коментувати
Маня
Доброго дня, я навчаюсь на 1 курсі ВНЗ, хочу здобувати ще одну спеціальність,зареєструвалась в електономму кабінеті, про те там потрібно додаток до документу, в а мене тільки є копія, так як оригінали у ВНЗ, що робити?
Галина
Для Маня: Коли необхідно буде подавати оригінали, візьмете в своєму виші атестат під розписку (вони здається видають на тиждень для підтвердження)
Іван
А в кабінет завантажте зображення копії. Для перерахунку середнього балу цього буде достатньо.
Коментувати
Ед
Чи можна вивчитись у коледжі за рахунок держбюджету а потім поступити у ВНЗ на іншу спеціальність теж на бюджет?
Юра
Я вчуся на державній формі Чи можна перевестись з одного коледжу в інший але на заочну форму І чи я повинен сплачувати суму за навчання в коледжу в якому я вчився
М
Чи зможу я вступити в університет на державну форму, якщо я навчалася в коледжі на державному(але за зовсім іншою спеціальністю). Якщо я поступатиму на основі 11 класів(повної загальної середньої освіти, а не на основі молодшого спеціаліста) і результатів зно?
Ігор
Якщо я вчився в професійному ліцеї після 11 класу і закінчив його в 2014 роцічи можу я ще раз поступити в в той самий,чи іншей професійний ліцей,тільки на іншу професію
Я
Для Ігор: Якщо платно, то да. держава забезпечує лише один цикл безкошторного навчання.
Коментувати
Таня
Після закінчення мед.коледжа,чи можна поступити в внз на 2 курс?
Ігор
Чи потрібно здавати ЗНО коли є перша вища освіта?
dfgg
Чи можна перевестисъ з одного факулътету на iнший

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!