Популярні виші отримають більше держзамовлення

Більшу кількість місць держзамовлення отримають виші, які користуються найбільшим попитом серед абітурієнтів

Популярні виші отримають більше держзамовлення

23 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо розміщення державного замовлення.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що зміни механізму розподілу державного замовлення, пов’язані з тим, що система розподілу, передбачена в законі, не була належним чином узгоджена з новими правилами вступної кампанії, а також не виконувала головну мету, яка полягає в тому, що більшу кількість місць державного замовлення мають отримати вищі навчальні заклади, які користуються найбільшим попитом серед абітурієнтів.

Нове формулювання підпункту 13 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону передбачає, що розподіл місць державного замовлення відбуватиметься з урахуванням показників розміщення державного замовлення минулого року в розрізі навчальних закладів за відповідними спеціальностями та середнього показника конкурсного бала зарахованих абітурієнтів за останні три роки та пропозицій вищих навчальних закладів.

Попереднє положення передбачало, що основним критерієм розподілу державного замовлення є середній конкурсний бал вступників. Втім, проведене математичне моделювання розподілу місць державного замовлення показало необхідність удосконалення зазначеного механізму, оскільки абітурієнти, маючи можливість подати заяви на вступ до декількох вищих навчальних закладів, здійснюють свій вибір на користь провідних вищих навчальних закладів на престижні спеціальності, а також подають документи до інших навчальних закладів, менш конкурентоспроможних. Відповідно, аналіз середнього конкурсного бала абітурієнтів не дає повного уявлення про популярність вищих навчальних закладів, а отже є необхідність внесення змін.

Ще одна проблема, яку усувають прийняті зміни, стосується того, що нові правила вступної кампанії вимагають, щоб державне замовлення було розподілене до початку вступної кампанії і не змінювалось поки вона триватиме. Відповідно, необхідно було відмовитися від розподілу 80 відсотків держаного замовлення до початку вступної кампанії і 20 відсотків – після. Запропоновані зміни також дозволяють абітурієнту зробити свій вибір більш продумано та аргументовано, оскільки точна кількість місць державного замовлення буде відома абітурієнту до початку вступної кампанії.

"Відповідно прийняті зміни до Закону сприятимуть відкритості, доступності та передбачуваності державної політики в сфері освіти, які закладені в основу Закону України "Про вишу освіту", - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
28.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів