Навантаження на викладачів вишів зменшиться

Навантаження на викладачів зменшиться, а студенти матимуть менше аудиторне навантаження

Навантаження на викладачів вишів зменшиться

З наступного навчального року академічне навантаження на викладачів зменшиться з 900 до 600 годин, які відтепер матимуть змогу більше часу приділяти саме науковій та дослідницькій діяльності. Це означатиме, що і студенти також матимуть менше аудиторне навантаження, приділяючи більше часу самостійній роботі. Про це під час спілкування зі студентською молоддю та викладачами кіровоградських вишів зазначив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

За словами Сергія Квіта, значна увага відтепер приділятиметься збільшенню наукових компонентів у навчальному процесі. Також однією із новацій у сфері вищої освіти стане те, що не менше 25% предметів із навчального курсу студенти обиратимуть самостійно.

Міністр зазначив, що можуть з'явитися нові наукові дисципліни, в які будуть інтегровані по кілька профільних предметів, і самі навчальні заклади на власний розсуд обиратимуть, які предмети їм потрібні, а які ні.

"Новий закон про вищу освіту відкриває великі можливості перед вишами та надає їм широку фінансову, академічну та організаційну автономію, що, у свою чергу, створює сприятливі умови для підвищення рівня освіти та якості знань", - відзначив Сергій Квіт.

Відповідно до закону "Про вищу освіту", який було прийнято у минулому році, за словами міністра освіти і науки, відбудеться низка позитивних змін, що наблизять вітчизняну систему вищої освіти до європейських стандартів.

Він також зауважив, що першим кардинальним кроком стане скорочення кількості вищих навчальних закладів, а головним критерієм відбору буде високий рівень академічної та наукової підготовки, яку отримуватимуть студенти. За словами міністра освіти і науки, до кінця навчального року таких вишів може залишитися не більше 270.

Освіта.ua
06.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
Яке максимальне (на календарний рік) погодинне навантаження сумісника - викладача університету.
Олександр
скільки треба годин на 1 ставку, 600 чи 900, чи як ?? а на 0,5 ставки ??
Сергій
Скажіть, будь ласка, а торкнуться ці зміни викладачів ВНЗ І-ІІ р.а. Ці оьиртимуть в колледжах, технікумах студенти ці 25% дисциплін
Prykhodko Olexander
Олександр Для покращення стану вищої освіти одного зменшення академічного навантаження на викладачів з 900 до 600 годин недостатньо, треба: 1) знизити співвідношення викладач : студент до 1 : 8 (зниження аудиторного навантаження на студента, кількості годин на кредит, зменшення тривалості академічної години, неврахування навантаження за курсові роботи, розрахункові роботи і т.д., що планують зробити проректори з навчальної роботи, призведе до зниження якості підготовки студентів), 2) розраховувати кількість викладачів за кількістю студентів зарахованих на перший курс (це дозволить відраховувати студентів, які мають заборгованості і не спроможні навчатися у виші, а також не видавати «всім» дипломи про вищу освіту), 3) знизити на 10-20% план прийому до вищих навчальних закладів не змінюючи кількості викладачів (це дозволить не змінювати аудиторне навантаження на студентів, знизити його для викладачів, а також підвищити рівень вступників, за існуючими «обставинами» виші приймають кого завгодно,...
Anna
"студенти також матимуть менше аудиторне навантаження, приділяючи більше часу самостійній роботі..." ну да, ну да. Как говорил наш преподаватель, Украине необходимо необразованное стадо, иными словами - быдло. Образованная молодежь не нужна, только мешаться будет.
оце реформи
Про наміри провести реформи: в 10 вибраних універах відбулись вибори за "новим законом". в 9 випадках - із 1 (!!!) кандидата. в усіх 10 випадках обрали (?) старих і несмертельних. Оце так воля до змін!!!
АСТЕРІКС
Що не оголошення міністр висловить - то купа різної неграмотної фігні! Жах просто!
допитливий
"... академічне навантаження на викладачів зменшиться з 900 до 600 годин, ... . Це означатиме, що і студенти також матимуть менше аудиторне навантаження ... ". Не зрозуміло, як одне з другим напряму повязано? Навантаження студента регулюється навчальним планом та програмою, навантаження викладача нормами закону (.. контрактом). Автори статті "загубились" чи міністр "плаває"...
Borys
Для допитливий: Пояснюю. В університеті навчається 5500 студентів. За нормами постанови КМ кількість студентв на одного викладача в середньому 11. Таким чином університет має штат 500 викладачів. За навчальними планами всіх спеціальностей загальне навантаження складає 450000 годин. Таким чином навантаження на одного викладача складає 900 годин. Виникає питання, як зробити 600 годин не збільшуючи кількість викладачів? Вихід один - зменшити загальне навантаження. Тепер студент повинен більше працювати самостійно. Проаналізуйте європейський досвід. Наприклад, в польських ВНЗ на магістерських програмах студенти 2-3 дні на тиждень - аудиторні заняття, все інше самостійна робота.
допитливий
ДЯкую за доступне пояснення (Прошу продовжити). Однак самостійна робота студента регулюється нормою 1/3 < С.Р. < 2/3 від загальної кількості годин на дисципліну. Загальна кількість годин для спеціальності вказана у галузевому стандарті цієї спеціальності, точніше усе навантаження обмежує зверху, напр. для бакалавра 8640 год за 4 роки, а донизу як вийде (а виходить на практиці по завязку). А для кожної конкретно диципліни плани складаються так, щоб бути ближче до 1/3 (бо це години на посаду). То як тоді ще збільшити самостійну? Зменшення ж загального навантаження студента не призведе до збільшення самостійної роботи. Пробачте , якщо щось не зрозумів.
Borys
Для допитливого: Положення 1/3 < С.Р. < 2/3 (наказ МОН №161) відмінено новим міністром. Крім того кредит тепер 30 годин, а був 36год. Тепер за 4 роки буде 240х30=7200 годин, тобто скорочення складає 17%. Ви з попереднього не зрозуміли, що штат викладачів визначається і залежить від кількості студентів і не має ніякого відношення до навантаження. Навантаження визначається за навчальним планом спеціальності. Тепер щоб отримати навантаження на викладача в 600 годин, тобто зменшити (900:600=1.5 рази) треба зменшувати кількість аудиторних годин, зрозуміло, що на таку кількість годин збільшить самостійна робота. При цьому треба мати на увазі, що на 17% автоматичне скорочення за рахунок зменшення кредита з 36 до 30 годин. Бажаю успіхів!!!
Коментувати
VASYA
Про яку наукову та дослідницьку діяльність може йти мова, якщо протягом останніх 15 років не виділялися кошти на закупівлю обладнання ти приладів? Не забезпечено сучасним обладнанням навіть навчальні процеси. А результати досліджень не можуть бути якісними через відсутність метрологічної повірки приладів, що використовуються. Про яке підвищення рівня освіти та якості знань можна говорити, якщо студентів навчають на обладнанні, яке вже давно не використовується на промислових підприємствах?
Александр Витальевич
Этот сайт поможет сдать вам ЗНО: http://educator.in.ua/
про що
Про що свідчить брак фахових роз’яснень і нормативних документів по цих та інших критичних питаннях? Чому такі важливі питання регулюються листом, та ще за підписом зама? Чому не видати наказу "Про особливості впровадження Закону...." Ось конкретне запитання внизу дискусії - щодо обов’язку "бути на роботі" від і до. А відповіді - ignore
ІСКАНДЕР
СТАВКИ НАРАХОВУЮТЬ ЗІ СПІВВІДНОШЕННЯ 12 СТУДЕНТІВ НА 1 ВИКЛАДАЧА. ЯКЩО ХОЧУТЬ НА 1/3 ЗМЕНШИТИ НАВАНТАЖЕННЯ, ПОТРІБНО ЗМІНИТИ ЗАКОН ДЕ ВСТАНОВЛЕНЕ СПІВВІДНОШЕННЯ: 8 СТУДЕНТІВ НА ОДНОГО ВИКЛАДАЧА
Одесситка
Слава богу, я уже отучилась в университетах!
Андрій
Нажаль, на місцевому рівні факультету чи, навіть, університету всі зміни все одно будуть централізовані зверху і прив’язані до кількості студентів, ставко-місць та годиноцентризму... Реальних змін не буде і не було до цього. В природничих науках повний аут, бо практично вчити ні на чому - цей пласт освіти зрушити в позитивному міжнародному напрямку виключно просто папірцями, наказами та свободами не вдасться...
запитання
а якщо начхальство в рамках "автономії" вимагатиме бути "на роботі" тупо від "9 до 5" - то як з цим боротись?
Чернівці
У нас в деяких ВНЗ уже роками працює система, згідно якої викладачі мають бути на роботі з 9 до 5 щодня і не цікавить нікого, чи у тебе одна пара чи взагалі жодної.
так ось
так ось, добре як би "реформатори" чітко і однозначно на це відповіли. Бо в умовах "чиновницької автономії" та щорічного перекроювання штатів дуже не запитаєш. Наслідки будуть відомими.
Світлана
викладачам вузів роздали навантаження.. записані години лекцій, практичних і ще години на залік, або іспит.. а 23 ЧАСУ, ЯКИЙ СТУДЕНТ МАЄ ПРАЦЮВАТИ ПО ДИСЦИПЛІНІ.. ГОДИНАМИ, що оплачуються викладачу, НЕ ЗАКРІПЛЮЄТЬСЯ.. АЛЕ, Я ТАК гадаю, ЩО САМОСТІЙНА РОБОТА МАЄ СПРЯМОВУВАТИСь. ПЕРЕВІРЯТИСЬ І ОЦІНЮВАТИСЬ, але якщо ці всі години "витерті" з навантаження увикладача, вони не будуть оплачуватись, викладачі, цієї роботи не будуть робити, студенти прослухавши по філософії 5 лекцій, відбувши 4 семінара..будуть шукати собі роботу, чи самостійно опрацьовувати дисципліну, чи будуть прожигати життя... запитання для розумних.. чи знатеме студет українського вузу філософію, адже він зустрінеться з викладачем тільки на іспиті.І з таким підходом і студенту і викладачу "пофіг" знання.. головне процес навчання а не результат.. а уявіть, що перед вами лікар, вчитель.. і ван буде потім вас лікувати і вчити ваших дітей?
Коментувати