Квіт: МОН надасть університетам повну автономію

Міносвіти в ході реформування системи освіти має намір надати вишам повну автономію

Квіт: МОН надасть університетам повну автономію

Міністерство освіти і науки в 2015 році у ході реформування галузі має намір надати вищим навчальним закладам повну автономію: кадрову, академічну та фінансову. Про це в коментарі НВ сказав міністр освіти Сергій Квіт.

За його словами, з 1 вересня 2015 року почнуть діяти нові навчальні програми, що будуть базуватися на принципі автономії.

"Саме цей момент є ключовим - Міносвіти перестає диктувати, що і як викладати, університети приймають рішення самостійно, міністерство тільки встановлює очікувані результати навчання", - сказав міністр.

Він зазначив, що автономія також стосуватиметься фінансової незалежності вищих навчальних закладів. Вони зможуть розпоряджатися своїми коштами, тримати їх на рахунках в банках.

Сергій Квіт також анонсував прийняття Верховною Радою рамкового закону про освіту.

"Міністерство спільно з профільним комітетом Верховної Ради розробляє новий рамковий закон, покликаний зробити школу корисною та цікавою для дітей", - розповів міністр.

Він підкреслив, що існує величезна проблема відповідності між потребами ринку праці та спеціальностями і знаннями, що отримують студенти профтехучилищ.

"Новим законом повинні бути закладені нові профстандарти, розроблені за участю професійних співтовариств та організацій роботодавців", - підсумував Сергій Квіт.

Освіта.ua
14.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
До відома міністра! В профтехучилищах немає студентів, там - учні! А коледжі і технікуми - це не профтехосвіта!