Вишам роз’яснять, як викладати історію і філософію

Українські університети не змогли самостійно вирішити, які предмети для них є обов’язковими

Вишам роз’яснять, як викладати історію і філософію

3 лютого в Будинку Уряду відбувся спільний брифінг віце-прем’єр-міністра – міністра культури В’ячеслава Кириленка, міністра освіти та науки Сергія Квіта, директора Інституту філософії ім. Сковороди Мирослава Поповича, ректора Київського національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського та директора Інституту історії України НАНУ Валерія Смолія щодо обов’язковості вивчення гуманітарних дисциплін в українських вищих навчальних закладах.

Під час брифінгу В’ячеслав Кириленко повідомив, що останнім часом у суспільстві активно обговорюються питання зникнення філософсько-українознавчих дисциплін із блоку предметів для обов’язкового викладання у вищих навчальних закладах.

"Особливе занепокоєння висловлювали спільноти філософів і істориків. Дискусія набула публічного виміру, тому в Уряді було прийнято рішення провести нараду, аби напрацювати спільні шляхи виходу із ситуації", - наголосив Кириленко.

За словами віце-прем’єра, за результатами наради було прийнято низку принципових рішень. Зокрема, учасники наради погодились, що філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти, а кількість годин на їхнє викладання збільшити. Усі правові колізії, що виникли у зв’язку з прийняттям нового Закону України "Про вищу освіту", будуть вирішенні шляхом опрацювання та оприлюднення наказу Міністерства освіти і науки, який вміщуватиме всі необхідні рекомендації автономним університетам щодо збереження викладання історії, філософії, історії української культури.

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт зазначив, що занепокоєність громадськості щодо викладання дисциплін гуманітарного блоку виникла під час запровадження автономії університетів, в той час, коли вищий навчальний заклад сам вирішує, які предмети є обов’язковими.

За словами міністра освіти і науки, міністерство надасть університетам рекомендації про те, як організувати навчальний процес, вибірковість предметів, адже саме 25% дисциплін обиратимуться студентами, і вони самі формуватимуть траєкторію свого навчання.

"Міністерство освіти і науки надасть роз’яснення щодо організації навчального процесу на перехідний період", - підкреслив Сергій Квіт.

Міністр також повідомив, що при МОН будуть створені робочі групи по розробці державних стандартів освіти, що розроблятимуться для всіх дисциплін. За його словами, до складу цих груп увійдуть й учасники наради.

"Ми будемо заохочувати університети, кафедри, викладачів робити цікаві інтегровані курси з філософсько-українознавчих дисциплін, щоб запроваджувати принцип конкурентоздатності між викладачами кафедр, в наслідок якої зростатиме якість навчання", - підкреслив міністр освіти і науки.

Освіта.ua
04.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач
Всё как всегда делается через другое место! Может быть ВНАЧАЛЕ следовало продумать подход, выработать критерии и рекомендации, а уже ПОТОМ отменять свои же собственные приказы? А теперь получается, что все приказы отменили, ЯКОБЫ автономию дали - делайте, мол, что хотите. Но мы сейчас для себя что-нибудь придумаем и посмотрим кто и что сделал - и если не так, как мы с будуна придумали - получите по шапке. Чем дальше, тем больше создается впечатление, что образование на всех уровнях просто целенаправленно уничтожается!
розяснювачі
Розяснювачі наші! А то викладачі універів не знають як? Питання нащо мова чи історія, коли їх учать в школі і є держ. атестація (з мови навіть ЗНО)? Дивуюсь, як самовіддано знову студентам розповідають про підмет та присудок чи князя Володимира. Видається, що МОН не підготувався до власного Закону, і тепер лихорадить. Це все треба було вирішити завчасу!
Иван Соколов
просто трандец!! Очень сильно напоминает времена министра Вакарчука, когда всем украинознавчим буквально насильно пытались заполнить все пространство высшей школы, вплоть до сдачи кандидатского экзамена по украинскому языку.. Чем все это обернулось можно видеть сейчас! Зачем тогда вообще вузам давать автономию?? Если вы еще и будете УЧИТЬ как преподавать эти дисциплины! Просто шок!
Богдан Гатила
Для Иван Соколов: Та заспокойтеся. Ваш Квіт більше бла-бла-бла на відміну від Вакарчука. А в реальності кришує колишніх ригів.
Коментувати
Петро Мороз
Хтось свого часу написав: "Крок вперед, два кроки назад", а хтось зрозумів це буквально і тепер реалізовує...
Три знаки ???
"Зокрема, учасники наради погодились, що філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти, а кількість годин на їхнє викладання збільшити." ... Але ж тоді кількість годин на викладання фахових дисциплін прийдеться зменшити. І то суттєво, бо кількість годин на один кредит за новим законом про вищу освіту зменшується з 36 до 30. У чому ж логіка? Кого тоді готуватимуть негуманітарні вузи? Чому на догоду одним повинна страждати фахова підготовка студентів?
Богдан Гатила
Черкаський державний ТЕХНОЛОГІЧНИЙ університет.
Богдан Гатила
" щоб запроваджувати принцип конкурентоздатності між викладачами кафедр, в наслідок якої зростатиме якість навчання" Це як в Черкаському державному телеологічному університеті? Керівництво тупо позвільняло учасників руху опору проти Зека, лишило лише перефарбованих ригів, і хай живе конкуренція між своїми? Ригами? До речі, Квіт, керівництво ЧДТУ за ці звільнення відгрібає зараз в судах. Коли МОН почне виконувати свою роботу та ставити на місце злочинне угруповання яке зветься керівництво ЧДТУ? Хоча б за результатами рішень судів будуть покарані ті що приймали ці злочинні рішення?