Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН відповіло депутатам на критику щодо вступної кампанії
МОН відповіло депутатам на критику щодо вступної кампанії

Відомство координує зусилля вишів та ЄДЕБО з метою належного проведення вступної кампанії

МОН відповіло депутатам на критику щодо вступної кампанії

Міністерство освіти і науки стоїть на засадах реалізації прав вступників і зробить все необхідне для того, щоб кожний з них мав можливість вступити до вищих навчальних закладів відповідно до законів України. Про це йдеться у листі відомства у відповідь на звернення членів парламентського комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського та Олексія Скрипника, в якому вони виступили з критикою міністерства у проведенні вступної кампанії.

Зокрема, у Міносвіти підкреслюють, що наразі відомство координує зусилля вищих навчальних закладів та адміністратора ЄДЕБО з метою належного проведення вступної кампанії.

«Вступна кампанія традиційно потребує великого напруження організаційного та інтелектуального потенціалу вищої школи, викликає неабиякий інтерес громадськості та привертає увагу суспільства до складних трансформаційних процесів у галузі. Не стала винятком цьогорічна кампанія, яка щойно перетнула свій екватор. Особливою подією стало запровадження нового програмного забезпечення ЄДЕБО, яке було спеціально розроблене переможцем відкритих тендерних торгів - ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій». Маємо визнати, що розроблений в умовах жорсткого дефіциту часу софт потребує подальшого вдосконалення, але використання старих версій програмного забезпечення було неможливим у зв’язку з їх неадаптованістю до поточних змін у законодавстві та оновлених Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів», - повідомили у МОН, зазначивши, що деякі дані подані на початку реєстрації заяв не були належним чином завантажені в ЄДЕБО через відсутність у них конкурсних балів.

У відомстві наголошують, що реєстрація заяв, таким чином, не була здійснена, тому що не було сформовано повної сукупності даних. У зв’язку з цим виникла потреба в повторному формуванні даних та поданні заяв, право на яке мають лише самі вступники.

«Саме тому їм було запропоновано сформувати заяви, про що вони були оперативно повідомлені через особисті електронні кабінети, електронну пошту, СМС-повідомлення, соціальні мережі та ЗМІ. ДП «Інфоресурс» за підтримки розробників програмної системи здійснює постійний моніторинг цього процесу. Наразі вже близько 99% цих вступників подали свої заяви в системі», - повідомили у МОН.

Також у відомстві зазначили, що інформування вступників про стан надходження заяв вступників та їх конкурсні бали здійснюється через Інформаційну систему «Конкурс».

«Це забезпечує необхідні умови для відстежування вступниками стану своїх заяв, їх порівняння із заявами інших вступників, проведення громадського спостереження за вступною кампанією. Неможливо стверджувати відсутність помилок у цій інформації, але її оприлюднення є важливою запорукою їх усунення та вдосконалення інформаційної бази. Наразі відпрацьовуються протоколи для запровадження нових інформаційних форматів, які дозволять детальніше відстежувати перебіг вступної кампанії», - йдеться у відповіді відомства.

У МОН наголошують, що наразі немає жодної проблеми з переведенням бала атестата в 200-бальну шкалу, внесенням балів за олімпіади ВНЗ та підготовчі курси, інші питання оперативно вирішуються в робочому порядку.

Здебільшого питання реєстрації електронних кабінетів були пов’язані з помилками в персональних даних вступників - в атестатах про повну загальну середню освіту. У зв’язку з цим обласним департаментам довелось передрукувати понад 3 тисячі документів, а вступникам вносити нові дані в систему. У свою чергу, Міністерство освіти і науки дало дозвіл на прийом в паперовій формі документів вступників, які не змогли зареєструвати електронні кабінети в ЄДЕБО.

За інформацією МОН, станом на 8.00 21 липня в ЄДЕБО зареєстровано 151 тисяч 481 електронних кабінетів вступників, через які подано понад 771 тисяч 429 заяв. Загалом в ЄДЕБО зареєстровано 1 млн 194 тис 628 заяв вступників на різні ступені (рівні) вищої освіти, що повністю корелюється з аналогічними цифрами минулорічної вступної кампанії на ті самі дати.

«Керівництво Міністерства освіти і науки України розраховує своєчасно оприлюднити перелік вступників, які отримають рекомендації на бюджетні місця за результатами адресного розміщення державного замовлення. Будуть вживатись всі необхідні заходи з метою недопущення порушень прав вступників на справедливий доступ до вищої освіти на конкурсних засадах», - підкреслили у Міністерстві освіти.

Також у відомстві подякували членам парламенського комітету з питань науки і освіти за небайдуже ставлення до вступної кампанії та процесів реформування освіти загалом.

«Сподіваємось на розуміння з Вашого боку та спільні зусилля, зокрема спрямовані на те, щоб всі згадані технічні питання вступної кампанії були відпрацьовані та вирішені відповідно до законодавства», - йдеться у повідомленні.

«Міністерство освіти і науки України стоїть на засадах реалізації прав вступників і зробить все необхідне для того, щоб кожний з них мав можливість вступити до вищих навчальних закладів відповідно до законів України. До того ж, Міністерство працює над створенням чесних та прозорих умов для відбору на навчання за бюджетні кошти кращих вступників, справедливий та об’єктивний розподіл місць державного замовлення в межах своєї компетенції», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, народні депутати, члени парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський та Олексій Скрипник звернулись до міністра освіти Лілії Гриневич із закликом вжити невідкладних заходів для вирішення питань вступної кампанії.

Освіта.ua
21.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Поясніть, будь ласка, чому на даний час немає актуальних оновлень результатів списків та рейтингів, адже прийом заяв закінчився вчора ??????
11
На рахунок манів.... моя дитина писала у 10кл...нічого не буду казати...тільки скажу,що переможниця виступала чомусь із заздалегідь готовою промовою.... моя дитина потім сказала, що не буде дурно тратити свій час а буде готуватися до зно, і я рахувала,що це краще...?!
Мама
Для 11: у нас також одній особі все готував учитель (керівник роботи), а учень тільки виступив. Ми знаєм як готуються ті МАНи а тепер їм по 200 балів, а вони здали математику на 160 балів......
Іван
Якщо здали математику та інші предмети на 160 балів - ніяких 200 МАН не дасть. МАН дає ЛИШЕ 10 балів до конкурсного. Тому більше 170 там бути просто не може. Не вигадуйте.
Галина
Для 11: Що значить із заздалегідь готовою промовою? А ви коли захищали диплом не готувались до його представлення, а думали що надхнення прийде підчас промови само? Якщо ви хотіли сформулювати речення іншим чином наприклад "із промовою яку їй готували викладачі, а вона лише її читала", то треба було так і писати (але звідки ви це з такою впевненістю знаєте). Мій син також не захотів витачати час на МАН, але щороку брав участь у предметних олімпіадах (тричі призер ІІІ етапу) і це було найкращою підготовкою до ЗНО і до подальшого навчання у виші, тому що підручник за 11 клас йому вчитель видала ще у 9-му класі, а все що готують до олімпіад далеко виходить за межі шкільної програми. Да у нас немає 200 балів конкурсного балу, але і спеціальності син обирав реальні, а не ті куди престижно. Хотіла б я побачити як всі бажаючі стати лікарями поскачуть у районні поліклініки сімейними лікарями.
Коментувати
ТАРАС
Та плювали на ваші "розумні " роз’яснення нормальні люди з НАУКМА, УКУ..., які чи не єдині, правильно рахують конкурсний бал, встановивши згідно Закону коефіцієнти. Для решти- це не вступ, а змагання 200- бальників- мажорів, яким батьки, знаючи наперед, купили місця в МАНах і пролобіювали в квітні включення результатів МАНів ще і за 2016 рік і зі всіх предметів секцій ДЛЯ ВСІХ підрахунків КБ. Це фальсифікація вступу, бо як при широкому конкурсі Шаров буде при різниці КБ (біля 10 балів) робити ПЕРЕТОКИ вступників між ВНЗ на одній спеціальності держзамовлення ? ЛЮДИ, почитайте Закон, Умови, Правила, подивіться, як рахується КБ=..., а сума всіх к має бути =1, що таке п/ курси та/або о/у ( від 0 до 5 відсотків).
Левко
Поясніть, будь ласка, чому «Києво-Могилянська академія» не нараховує бали за особливі успіхи у навчанні призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН при вступі для навчання при відповідності секції, за якою вступник брав участь у конкурсі-захисті до спеціальності, на яку він вступає? В Правилах прийому до НаУКМА у 2017 році такий пункт вписаний.
Геннадий
Для Левко: уже вчера всё переписали. Теперь не имеет значение секция и предмет. "Смешались в кучу кони, люди....". Никогда не забывайте в какой стране мы живём.
Коментувати
Лукін
Кризу в українській вищій школі організовує міністерство на чолі з ковтунцем- шаровим! Безталанні люди, не від миру цього! Що не "запровадять "- все не так! За що не візьмуться - все на шкоду!! Боже збав від цих реформаторів!!!
Л
Мій син вступав у 2013 р. Абсолютно не було проблем зі вступом, хоча все було у напівавтоматичному режимі. У цьому році вступає в магістратуру, до цього часу вузи не виставили ліцензійний обсяг на бюджет, хоча вступні екзамени вже закінчились. Невже це не можна продумати зазделегідь, щоб абітурієнти могли щось планувати
Петро
Для Л: Так то ж була злочинна влада. А тепер ми всі живемо по-новому!!!
111
Для Л: мій так само поступав у 2013... по третій хвилі..нікому не бажаю цього-повно сивого волосся! і зараз на магістратуру його вуз знає свої обсяги.і вступні екзамени у них ще не почалися. не розумію,що у вас за вуз такий?
Коментувати
Анна
ДОПОМОЖІТЬ!!!! У МЕНЕ ПРОПАЛИ ВСІ ПОДАНІ ЗАЯВИ!!! НАВІТЬ НЕ МОЖУ ПОДАТИ НОВИХ!!!! ЩО РОБИТИ????
Татьяна Власова
Для Анна: Нічого не робити, чекати, вони відновляться.
Коментувати
Елизавета
Чи можна подати оригінали документів на контракт раніше 7 серпня?
Татьяна Власова
Для Елизавета: Можна, їх у вас приймуть з великим задоволенням.
Коментувати
Rory
АХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХААХАХАХА!!! Вот это отмазка у коррупционеров у власти!
Н
Якщо позначка "зареєстровано в єдиній базі" не зміниться до 26.07 це буде означати, що твої заявки не встигли обробити і вони вже не візьмуть участь у конкурсі?
Іван
Для Н: Саме так. Але на вступ.інфо ви це побачите лише 27 числа, оскільки оновлення даних відбувається вночі.
Арина
Не ждите!Звоните завтра в приёмную комиссию ВУЗа и выясняйте!
Ірина
А до чого тоді час прийому заяв 21:00 26.07? Оброблять, я вважаю
Коментувати
Кубін
Історія неминуче приведе нас до того , що міністерство освіти просто скоротять. Воно не потрібне! З розмовами про автономію здійснюється жорстке адміністрування, примітивний менеджмент, бажання щось регулювати... Шарровщина набрала великих розмірів, потрібні зміни.
N
Для Кубін: Історія ні до чого не приводить - бо це про минуле. Звичайно, що міністерство потрібне. Просто треба змінити його функції з керівничих на регулюючі і контролюючі. Зміни потрібні, але немає у керівництва розуміння які. Тобто пропозиції існують, але їх ніхто не прораховував і не перевіряв на адекватність.
Коментувати
Катерина
Підкажіть, як буде відбуватись перерахунок після зняття СК і коли можна буде побачити реальні рейтинги. ВУЗи ніби переглядають Дод. Коефіцієнти, але на вступ інфо це не відображається.
Julia
Для Катерина: до 26го приймають заявки, поки їх оброблять. Мабуть, десь 28го можна буде щось реальне побачити.
Іван
Перерахунок СК відображається на вступ.інфо. Зараз знімається СК тим, хто точно не має на нього права. Ті ж, хто прикріпив неправильні документи, мають можливість до 26 липня ще надіслати правильну довідку. Не думаю що дадуть до 28 липня змінювати дані, але почекаємо що МОН скаже. Але ж ви не думаєте що ті в кого 200 балів - це за рахунок СК? Можете навіть не чекати, що двухсотбальників стане менше. СК знімається в середині списку здебільшого, де люди не вміють читати роз’яснення МОН. Двухсотбальники за читання мають 12 балів, тому там таких проблем значно менше.
Мама
Чому розмова іде тільки за двухсотбальників? Я чекаю, щоб стодев’яностобальників стало менше. Якій сенс в ЗНО, якщо моя дитина, маючи відмінний атестат, підтверджений оцінками ДПА (10, 10, 12 математика) та конкурсний бал 187 імовірно потрапляє на держ. замовлення аж за четвертим пріоритетом. Бо бракує всього три-чотири бали. Уявляєте стан дитини? Відмінник буде навчатись на «контракті» на тих самих умовах і за такі самі кошти, що і діти які у школі «протирали штани». І це тільки тому, що не мешкає в будиночку у селі, а проживає у «панський» багатоповерхівці, і до школи доїжджає у «елітних» забитих маршрутках. Право на освіту не повинно залежати від місця проживання.
Коментувати
Ната
опять все заявы пропали, пора подавать президенту петицию -отправить в отставку министра образования и всех ее соратников. сколько можно терпеть!
Абіт
Народ, шо це за "груз 200"? Це не прикольно. Мин року такого не було Вибачте, але треба розписувати все: окемі предмети зно, конфіцієнт, і ман Але вибачте, я так можу надурити всіх. Хтось там мені писне шо я призер 3 етапу в ман і все - в мене + 10 б Зно зараз встратило обезцінюється Корубція була, є, і буде ЗАВЖДИ!
Іван
Для Абіт: Минулого року була інша формула.
Абіт
вот іменно. про ман сказали лише під кінець навчального року. якби знала раніше, то могла б трохи нарпягтися і показати кращі результати. а я собі думаю. нафіга мені ман, в мене вот зно на носі,а я цією штукою граюся. і все, плюнула на ман
Іван
А хтось інший напружився, ще в 10 класі, коли не було ЗНО на носі, й отримав додаткові 10 балів. Ті хто не захотів напружуватися не отримали. Все ж просто й справедливо.
Коментувати
Ярослава
Так 1 места во всеукраинских олимпиадах учитываются или не учитываются?
Іван
Для Ярослава: Звісно враховані. Якщо у вас правильний етап.
Коментувати
Я вступаю в 17-му, і це-жах
За МАН + 10 балів, і через це двухсотбальниками все завалено! Ті хто склав ЗНО на високі бали не пролізуть через лавини двохсотбальників. Якийт тепер сенс у ЗНО! Знав би я, що МАН буде + 10 балів (а не 0,05 коеф. до предмета), то писав би МАНи. Тепер і я розумію, що це жахлива вступна кампанія.
Геннадий
Для Я вступаю в 17-му, і це-жах: а разве призёров МАН III этапа неограниченное количество?
Дуже зла мати абітури!
Мало хто знав, що проходить всеукраїнська робота МАН за будь-якою спеціалізацією. Тобто писав роботу по історіі вишиванки, а зарахується навіть на програмна інженерія. І що саме цікаве! Роботи МАН враховують і 2017, і 2016 року!
Іван
Тим хто не склав ЗНО на високі бали МАН не допоможе. Бо якщо у вас ЗНО на 140, то з МАН ви отримаєте лише 150 і аж ніяк не 200 балів. Тому ті в кого 200 - вони неодмінно склали ЗНО на високі бали, не нижче за 190! Призерів МАН/ВУО дуже багато, оскільки їм зараховуються реузльтати за ДВА роки!
Коментувати
Геннадий
А откуда во Львовском меде на лечебное 45 человек с 200 баллами????? Там ведь не учитывается ни бал аттестата, ни олимпиады, а только зно.
Оксана Копелець
Для Геннадий: региональній та сільський коеф. 194,137 х 1,01 х 1,02 = 200. Наприклад, зно укр. мова 190, біологія 191, хімія 198 і ти з села) Все просто.
Геннадий
Для Оксана Копелець: с такими результатами ЗНО единицы абитуриентов. Так что теоретически да, но практически невозможно.
Оксана Копелець
Для Геннадий: возможно, приведені в розрахунку бали зно не такі вже космічні, як здається.
Коментувати
Аня
Откуда столько 200 бальных появилось?????)))))) вы че серьёзно)? Я понимаю 10 человек на потоке но не аня70-80 в списке ..... что происходит???????? 200 баллов это очень высокая оценка. 180 это тоже 5 в итоге в этом году, те у кого 180 могут сесть на контракт... беспредел.
Іван
Для Аня: Наверное вы смотрите популярные специальности, куда подают документы абитуриенты с высоким рейтингом. Посмотрите менее популярные специальности - там двухсотников вообще не будет. Не понимаю в чем проблема вообще. Дети работали и заработали.
Катерина
Для Іван: це як заробили. ви вважаєте, що це справедливо 570 МАНів, ок, здає захищає тему з права, іде на право. Але коли захищає вишиванку, етнографію, археології, а заяву подає на міжнародне право, абсурд.Плюс не секрет, як і за яку ціну перемога купується. Заробили, позорити. На загальний конкурс і демонстрація знань. Хай валять на профільні спеціальності. Аналогічно англійська-на переклад, а то зараховується і на міжнародний бізнес, і на економіку. Ви що за дурнів нас маєте. Смієте ще стверджували но апелювати
Іван
Діти не сиділи в школі, не протирали штани, а займалися ще й науковю роботою. За що й отримали винагороду. Хто особисто вам заважав напружитися й написати МАН або перемогти у ВУО? "А навіщо воно мені треба, ми сиділи готувалися до ЗНО". Ну так ось і результат, цілком закономірний.
Коментувати
Саша
Я в 2016 году поступил на бюджет, в 2017 забрал документы и собираюсь поступать заново. Что мне выбрать в графе: Обраний освітній ступінь (рівень) за кошти державного або місцевого бюджету?
Людмила
Чи може хтось пояснити, чому змінюється конкурсний бал: з більшого на менший?
Іван
Для Людмила: Видаляють сільскі коефіцієнти тим, хто хотів надурити приймальні комісії, присвоївши собі цей статус, не маючи на нього ніяких законних підстав.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!