Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяви про вступ до вищих навчальних закладів в електронній формі у 2018 році

Порядок подання електронних заяв про вступ

Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється «Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2018 році».

Зазначений порядок визначає механізм подання вступником заяви в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів та її розгляду вищим навчальним закладом.

Заява в електронній формі (електронна заява) - це запис, що вноситься вступником в особистому електронному кабінеті до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - Єдина база) шляхом заповнення ним у режимі он-лайн електронної форми.

У 2018 році для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за електронною адресою: http://ez.osvitavsim.org.ua (Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронних кабінетів додатків до документів про повну загальну середню освіту починається 2 липня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня 2018 року).

Під час реєстрації на сайті електронного вступу вступник має зазначити такі дані:

 • адресу електронної пошти, до якої має доступ;
 • номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
 • серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала.

Крім того, вступник завантажує скановані копії (фотокопії) додатка до атестата про повну загальну середню освіту та кольорової фотокартки розміром 3х4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.

Після заповнення зазначеної інформації проводиться перевірка даних вступника та у разі збігу даних у документах вступник отримує на вказану ним адресу електронної пошти повідомлення для активації особистого електронного кабінету вступника.

Строк для активації вступником особистого електронного кабінету – одна доба з моменту отримання відповідного повідомлення.

Після реєстрації на сайті в особистому електронному кабінеті вступник вносить такі дані про себе: стать, громадянство, номери телефонів (домашній та/або мобільний) із зазначенням телефонних кодів. Для подання заяви вступник обирає вищий навчальний заклад, освітній ступінь, конкурсну пропозицію та встановлює пріоритетність заяви для участі у конкурсному відборі для зарахування на місця за державним замовленням.

Після подання електронної заяви, подана вступником електронна заява відразу відображається у вищому навчальному закладі, обраному вступником. У цей момент електронна заява отримує статус «Зареєстровано в Єдиній базі».

Подану електронну заяву може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті. При цьому електронній заяві встановлюється один із статусів:

 • «Скасовано вступником» - якщо заяву не зареєстровано у вищих навчальних закладах;
 • «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою ж пріоритетністю)» - якщо заяву зареєстровано або допущено до конкурсу у вищих навчальних закладах.

Електронна заява із статусом «Зареєстровано в Єдиній базі» розглядається приймальною комісією вищого навчального закладу не пізніше закінчення наступного робочого дня з дати встановлення їй відповідного статусу.

За результатами розгляду уповноважена особа приймальної комісії надає електронній заяві один з таких статусів, що відображаються в особистому кабінеті вступника: «Зареєстровано у вищому навчальному закладі» або «Потребує уточнення вступником».

При встановленні електронній заяві статусу «Потребує уточнення вступником» уповноважена особа невідкладно вносить до відповідного розділу Єдиної бази вичерпний перелік даних, що потребують уточнення, із зазначенням способу та дати, до якої їх необхідно подати. Внесені дані відображаються в особистому електронному кабінеті вступника. Після уточнення вступником необхідних даних уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Зареєстровано у вищому навчальному закладі».

На підставі рішення приймальної комісії вищого навчального закладу про допущення чи недопущення вступника до участі у конкурсному відборі для вступу до вищого навчального закладу уповноважена особа встановлює електронній заяві вступника статуси «Допущено до конкурсу» або «Відмовлено вищим навчальним закладом» (із зазначенням причини відмови).

При виявленні навчальним закладом технічної помилки, зробленої під час внесення даних до Єдиної бази, за рішенням приймальної комісії вищого навчального закладу електронну заяву може бути анульовано до моменту встановлення статусу «Рекомендовано до зарахування», що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в Єдиній базі. При цьому електронній заяві встановлюється статус «Скасовано навчальним закладом» з обов’язковим зазначенням причини скасування. Така заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в Єдиній базі.

Приймальна комісія повідомляє вступника про своє рішення у день його прийняття, після чого вступник може подати нову заяву на цю саму спеціальність до цього самого вищого навчального закладу.

Виправлення технічних помилок відбувається не пізніше наступного дня після завершення прийому документів.

Якщо вступника рекомендовано до зарахування за державним замовленням, статус електронної заяви змінюється зі статусу «Допущено до конкурсу» на статус «Рекомендовано до зарахування».

Надання рекомендацій до зарахування для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється після зарахування вступників на місця за державним або регіональним замовленням. Уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника, який пройшов конкурсний відбір та щодо якого приймальною комісією прийнято рішення про рекомендування до зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, зі статусу «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)» на статус «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Зміна статусу електронної заяви вступника на «Рекомендовано до зарахування» здійснюється у строки, визначені умовами прийому до вищих навчальних закладів.

Вступник, статус електронної заяви якого встановлено як «Рекомендовано до зарахування», зобов'язаний виконати вимоги Умов прийому.

Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 або 2018 року (крім сертифікатів з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати ЗНО з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише за 2018 рік);
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.

Після виконання вступником вимог до зарахування, керівник вищого навчального закладу на підставі рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування на навчання видає наказ про зарахування на навчання такого вступника, на підставі якого уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на «Включено до наказу».

У разі невиконання вступником вимог до зарахування рішення про рекомендування його до зарахування анулюється приймальною комісією вищого навчального закладу. На підставі цього уповноважена особа змінює статус електронної заяви вступника на статус «Виключено зі списку рекомендованих» або «Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб)».

Відображення рейтингових списків вступників відбувається на сайті «Вступ.ОСВІТА.UA».

ПОДАТИ ЕЛЕКТРОННУ ЗАЯВУ

Освіта.ua
19.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасія
Я здала ЗНО у цьому році з математики і фізики, минулого року з української мови, і наступної весни здаватиму з англійської мови і поступатиму наступного року, адже результати дійсні три роки. Але, як я бачу, при реєстрації електронної заяви для подання документів можливо ввести номер і рік складання лише одного сертифікату ЗНО. Можливо є варіант як подати документи з результатми ЗНО за три різні роки. Чи це можливо лише при особистому поданні документів у ВНЗ? Чи це не можливо взагаі? Допоможіть, будь ласка.
Галина
Для Анастасія: Ви невірно бачите. Сертифікат можна додати. Багато подають сертифікати за різні роки.
Анастасія
Додати сертифікат можна буде вже після реєстрації? я правильно розумію?
Коментувати
Галина
Скажіть будь ласка якщо ти не подав заяви в дані терміни в електронному вигляді в мене ще є можливість кудись поступити
Яна
Скажіть будь ласка, я подала 7 заяв на державне /контракт. Дивлюся по рейтингах ніде не вписуюся в контракт , місць лише 50 , а я по рейтингу 190. І так в кожному університеті , куди подавала заяви. Середній бал ЗНО 165 + ск, бал свідоцтва 10.6. Чи може таке бути , що навіть на контракт не поступлю, що ж тоді робити. Допоможіть будь ласка , дуже хвилююся(
z
Для Яна: не переживай! на контракт поступают все! те кто впереди разойдутся по другим вузам или вообще не собираются на контракт (бо дорого) Если ты не в Могилянку, КПИ или КНУ, то спи спокойно-ты поступишь 100%
Яна
Спасибі велике))) дуже допомогли
Коментувати
Катя
Допоможіть! Якщо я подала документи на платне навчання в той чи інший університет, чи можу я повторно подати документи на державне навчання?
Влад
Для Катя: так, сьогодні до 18.00, тільки не документи ти подаєш, а заяву. Документи подають пільговики до 16 липня
Коментувати
Викторія
При поданні заяви були визначені не правильно пріорітети, чи можна заяви №2 та №3 видалити?Чи означатиме це те, що заяви №4 та №5 стануть автоматично після №1 в пріорітеті?
Комментатор
Для Викторія: система будет ваши заявы рассматривать в порядке 1. 4. 5. 6. 7
Коментувати
Ирина
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, если подаёшь заявления на специальность 081 право на три разных факультета, это считается, что использовал одну специальность или три?
коментатор
Для Ирина: специальность одна 081, а заяв 3
Коментувати
Олександр
Доброго дня! При поданні заяви пише: Результати зно мають бути вказані для всіх вступних іспитів з предметів зно не на вибір вступника.... Як це зрозуміти? Я вибирає претретій предмет а воно весьчас висвітчується і пише коли я натискає подати і заява неподається
Андрей
Для Олександр: Нужно провести пальцем вправо по табличке и там вы вибераете предметы зно. У меня тоже такая ситуация была.
Виталий
А если у меня из всех предметов выбирается только математика,что делать?Украинского,истории и физики нет,просто пустое поле....Что делать в такой ситуации?
Олександр
Я вибираю предмет а воно всеодно пише Результати зно мають бути вказані для всіх вступних іспитів з предметів зно не на вибір вступника.
Коментувати
Руслана
Подскажите пожалуйста, можно ли удалить заяву которая стоит на 6 приоритете и поставить её на вторую, если на второй у меня ничего не стоит (изначально просто немного не так поставили)
Влад
Для Руслана: можна, але втратите 6 пріоритет
Коментувати
Ксенія
Підкажіть , будь ласка, при поданні заяви (спеціальність.Дизайн), де вносити результати творчого конкурсу? Не знайшла.
123
Для Ксенія: ніде. Їх вносить виш.
Ксенія
Дякую
Коментувати
Юлия
Добрый день! Я не могу зарегистрироваться в електронном кабинете. Я правильно ввожу данные, но мне высвечивается ошибка. Что делать в такой ситуации?
989
Для Юлия: під’їдьте в найближчий виш, нехай допоможуть створити кабінет
Юлия
Я це зробила, але в них так само не вийшло. Після введення даних написано: помилка при реєстрації в даних вступників, що містяться в ЄДЕБО, є розбіжності з даними, вказаними в документі про ПЗСО таабо сертифікаті ЗНО. В коледжі перевірили дані і вони сказали, що я все вірно вказала, що не можуть мені нічим допомогти.
989
Для Юлия: звертайтесь в техпідтримку
Коментувати
Віка
Доброго дня, скажіть будь ласка що робити коли пише що заява потребує уточнення вступником? Як подати ті уточнення?
Олександр
Якщо скасувати заяву без права подання нової заяви з такою ж пріоритетністю то чи можна буде подати нову заяву на бюджет?
Кристина
Для Таня: У разі відображення в електронному кабінеті тексту «Виникла помилка» необхідно зробити наступні дії: Вийдіть із кабінету (тобто закрийте вкладку, де відображався електронний кабінет). Почистіть кеш вашого браузера (В пошуковому рядку Google наберiть «як очистити кеш браузера» для отримання iнструкції). Відкрийте нову вкладку. Введіть власноруч адресу електронного кабінету: cabinet.osvitavsim.org.ua (не переходьте за збереженою вкладкою на вашому комп’ютері!). Після завантаження сторінки натисніть Ctrl+F5. Коли сторінка оновиться, введіть логін та пароль і натисніть «Вхід». Все буде відображатися.
таня
подскажите пожалуйста ,я зарегистрировалась в кабинете через другой кампьютер теперь пытаюсь зайти через свой и нужно заново регистрироваться ,а там показывает ошибку и пишет ,что нужно все заново ,а когда я повторяю регистрацию пишет ,что уже есть такой кабинет и никак не могу зайти,помогите пожалуйста
989
Для таня: заново зареєструватись Ви не можете. Ви вже зареєстровані. Яка різниця який комп’ютер. Кабінет в інтернеті. Ви повинні не режструвати новий кабінет, а заходити у вже створегий.
Коментувати
МАРК
подскажите пожалуйста,где в кабинете написать, что я инвалид 2 группы?
989
Для МАРК: ніде.
Коментувати
Кристина
"відмовлено навчальним закладом без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю". У меня в общем уже 7 заявлений, есть ли смысл удалять это, если нет возможности новое зарегистрировать?
Влад
Для Кристина: можете видалити, можете ні. Можете подати нову заяву на цю ж спеціальність на контракт
Кристина
Для Влад: Насколько я знаю если "відмовлено навчальним закладом" ни на бюджет, ни на контракт нельзя, т.е отказано полностью.
Кристина
Для Влад: Вы же внизу, для Наталия, сами это и написали?
Коментувати
Наталия
"Відмовлено вищим навчальним закладом", причина не соответствующий условиям конкурса балл зно по ин.языку. При этом есть шанс, что зачислят на контракт?
Влад
Для Наталия: Якщо відмовлено, то який контракт? Вас взагалі знято з конкурсу
Коментувати
лена
Чому не подається заява ,вибиває розрив з сервіром , також ось це - v4.5, що робити?
Ирина
Для лена: спробуйте в іншому місці, або в інший час. У Васс проблеми з інтернетом
Коментувати
ольга
Доброго дня. Підкажіть що робити в разі, коли подається заява, але не додається до конкурсних пропозицій. Я все ввела, натискаю ПОШУК, але нічого не відбувається. дякую
Коля
Як подати заяву після коледжу,де вказувати що на 3 курс,коли заповнюю наче після 11 класу
Влад
Після коледжу подають в паперовій на 3 курс. А якщо як з 11 класу, то на перший і через електронний кабінет
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!