Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія З електронної бази зникли деякі заяви вступників
З електронної бази зникли деякі заяви вступників

Електронна база з питань освіти анулювала «браковані» заяви, які сама ж і зіпсувала

З електронної бази зникли деякі заяви вступників

У понеділок 17 липня з Єдиної електронної бази з питань освіти несподівано зникли заяви абітурієнтів, у яких не був порахований конкурсний бал. Про це повідомляє DT.UA з посиланням на повідомлення адміністратора системи електронних кабінетів вступників ДП «Інфоресурс».

За інформацією видання, деякі виші, за свідченням членів приймальних комісій, за ніч «загубили» до тисячі заяв.

Вже після цього на сторінці адміністратора ЄДЕБО, ДП "Інфоресурс" з'явилося повідомлення про те, що заяви , у яких відображається не вся інформація, анульовані. Адміністратор бази обіцяв повідомити про це вступників, розіславши повідомлення на електронні пошти і в особисті електронні кабінети. За бажання, вступники можуть подати заяви вдруге.

Координатор освітнього напрямку Громадянської мережі «Опора» Наталя Радиш, у зв'язку з цим зазначає: «На своєму сайті адміністратор ЄДЕБО «Інфоресурс» інформує про анулювання заяв вступників, у чиїх заявах не відображався конкурсний бал (з вини того ж таки «Інфоресурсу»). Тепер кожен вступник має перевірити, чи всі подані ним заяви є, чи деякі зникли. Разом з тим, відповідно до Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі .. в 2017 році, заява може бути скасована або ВНЗ, або вступником, скасування заяв адміністратором ЄДЕБО не передбачається. Сподіваюся, МОН готує відповідний наказ для внесення змін у вищезгаданий порядок. Адже здійснення будь-яких дій, які не передбачені нормативними документами, несе загрозу для чесного та прозорого вступу».

«Жоден вступник не може бути заручником недосконалого програмного забезпечення ЄДЕБО, через яке і виникла ситуація. Наприклад, абітурієнти з сільської місцевості, які вдома не мають комп'ютера, подавали заяви у консультаційних центрах. Вони повернулися  додому у села, де у них немає техніки та Інтернету, а значить, вони не зможуть дізнатися, які виникли проблеми з їх заявами (повідомлення ДП «Інфоресурсу» на електронну пошту абітурієнта, для них так само не доступні, як і електронний кабінет вступника). Тому необхідно інформацію про виявлену помилку максимально розповсюдити через ЗМІ та зробити розсилку відповідних смс-повідомлень абітурієнтам, заяви яких були анульовані», - наголошує експерт з питань освіти Андрій Черних.

Така сама проблема може статися і з ще однією категорією абітурієнтів, які подали заяви і спокійно поїхали відпочивати, як в Україні, і можливо, за кордон. І зрозуміло, у них немає жодної думки перевіряти свій електронний кабінет для того, щоб подивитися, а чи не «вилізла» чергова помилка нового програмного забезпечення для ЄДЕБО. Очевидно, що ті абітурієнти, які своєчасно, а саме до 26 липня 18-00 не отримають інформацію про виявлені проблеми і необхідність подачі повторної заяв, будуть мати всі підставі для судових позовів. Дуже погано, що в такий спосіб вирішується проблема. Це підриває довіру до системи «широкий конкурс» (бюджетне місце йде за абітурієнтом з високими балами у вибраний ним університет).

«До ночі другого дня вступної кампанії нам вдалося подати дві заяви з пріоритетами 1 і 2. «Ура!». Однак вже через хвилину з'ясувалося, що зовсім не «ура» – в поданій заяві рік видачі сертифіката ЗНО чарівним чином змінився з 2017-го на 2016-й. Конкурсний бал, і навіть коефіцієнти на подану спеціальність в кабінеті абітурієнт не висвітилися. Що ж, може, так і повинно бути? Але вже на наступний день заяви були зареєстровані вузом, а до кінця дня на офіційній сторінці вузу були вивішені рейтингові списки абітурієнтів, які подали заяви 13 липня. Ретельно вирахуваний нами конкурсний бал на подану спеціальність виявився нижчим більш, ніж на 18 балів. Спасибі вузу за вивішені списки, інакше ми б так і не дізналися, що база ЄДБО зробила розрахунки, не перевівши середній бал шкільного атестата у 200-бальну систему, і до того ж не додала нам належні додаткові бали. Як з'ясувалося, таких заяв з невірно розрахованим базою конкурсних балом в одному тільки КНУ ім.Т.Шевченка на 14 липня було більше трьох тисяч. А скільки їх по всій країні?», - розповідає мати абітурієнтки, журналіст ZN.UA Алла Котляр.

«Найжахливіше полягає в тому, що вузи, навіть маючи всі документи абітурієнта і бачачи, що конкурсний бал система розрахувала йому неправильно, зараз не мають права це виправити. На 17 липня, шостий день вступної кампанії ситуація як і раніше неясна. В даних абітурієнта в базі, правда, було виправлено рік сертифіката. Все інше залишилося незмінним. Решта 7 з можливих 9 заяв подавати вже боїмося. Чекаємо, сподіваємося і нервуємо. А думали, що найскладніше у нас вже позаду. Пишалися тим, що непогано здали ЗНО …", – наголошує Котляр.

«Якщо так і буде далі, ми можемо мати ситуацію, коли буде невірно визначені ті абітурієнти, що таки вступили на навчання. Це буде мати дуже серйозні соціальні наслідки і може поставити під питання всю систему «широкого конкурсу». Для визначення рекомендованих до зарахування грає важливу роль навіть один бал. І не можна допустити помилки навіть щодо одного абітурієнта», - каже Андрій Черних.

Буквально з перших днів вступної кампанії Єдина електронна база з питань освіти (ЄДЕБО) працює з проблемами: база «зависає» та припускається помилок у відображенні даних вступників.

Кожен абітурієнт, подаючи заяву про вступ, завантажує у електронну базу результати ЗНО та копію атестату. На підставі цих даних у базі вираховується конкурсний бал вступника. Однак через некоректну роботу програмного забезпечення бази у багатьох абітурієнтів конкурсних бал був відсутній. Таким чином, вони не могли взяти участь у конкурсі на вступ. У деяких абітурієнтів конкурсний бал порахований, але з помилками (середній бал атестата порахований за 12-бальною, а не 200 бальною шкалою, що суттєво зменшує величину конкурсного балу, а значить, і шанси на вступ).

Раніше повідомлялося, що через технічні проблеми Міністерство освіти і науки України дозволило абітурієнтам подавати заяви до вишів у паперовій формі. Дозвіл стосується лише тих, хто не може створити електронні кабінети.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
17.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
лилия
зникало,вже все норм))))) не хвилюйся) само відновиться,вперше чи що?
Тетяна
Десь о першій годині пропали геть усі 9 заяв, навіть ті дві, що були допущені до конкурсу. Що робити. Попереду вихідні. Що робити?????
Олена
я в шоці, ще 12 липня подала заяви, вже всі були зареєстровані у навчальних закладах, і більшість допущена до участі у конкурсі. Сьогодні пойшла творчий конкурс, з приймальної коміссії зателефонували і повідомили що я можу привозити документи. І ось щойно захожу до електронного кабінету - немає жодної заяви!!! лише напис - "Подані заяви відсутні" Що робити?! куди поділися заяви?! КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?
Абітурієнт
Для Олена: 15 хв тому теж пропали всі заяви з кабінету. Що робити, якщо написали з ВУЗу?
Віка
в мене немає жодної заяви. всі пропали
Кирилл. Suo
Я в той же ситуации, понятия не имею что делать. Примерно час назад всё пропало.
Коментувати
Абітурієнт
чому на сайті вступ інфо у рейтингу є навіть ті заяви,що я скасувала в електронному кабінеті?
олег
Навчіть.будьласка.як знайти себе в рейтингових списках ??? з чого починати ????
оля
Для олег: Зайди у ІС Конкурс вступ інфо 2017
олег
Тобто треба кожен раз шукати Вуз і тоді там себе ???? а "попроще" неможливо ???
оля
Для олег: неа. А раньше еще ездили в ВУЗи.
Коментувати
мила
Бал аттестата надо переводить по 200 бальной шкале, или оставлять по 12-типу бальной?
Абіт
Для мила: переводити...наприклад 8,4 це 164 бали////є готові таблиці переводу балів з 12-ти в 200
Коментувати
Даринка
що означає коли на вступінфо в рейтингових списках пише вітай вас рекомендовано на бюджетні місця
Наталія
Доброго вечора, підскажіть будь ласка чому не відображається в вступі інфо кількість поданих заяв у 2017 році
Катерина
Скажите пожалуйста дают ли плюс к баллам за 1 приоритет?
оля
Для Катерина: Бали не добавляють. Але, якщо у двох вступників однакрвий конкурсний бал, то вищий рейтинг у того, у кого 1 пріоритет.
Коментувати
БАТЬКИ
Десята частина абітурієнтів просто напросто не зможе поступити до омріяних ВНЗ. Всі в розпачі, всі нервуюсть,нічого як не працювало, так і не працює. Браво, МІНІСТЕРСТВО! Вам таки вдасться зробити пів країни неуками!
модеры, не бейте
Для БАТЬКИ: Півкраїни пишеться разом, перед так кома НЕ потрібна, а просто-напросто пишеться через дефіс, дядя чи тьотя. І без МІНІСТЕРСТВА -- неуки. Йди на роботу, а не в науку лізь!
Коментувати
надч
Де можна подивитися рейтингові списки ....нічого не розумію.....
Ооо
Для надч: вступ iнфо
Абіт
Для надч: можна..заходьте в абіт-пошук...https://abit-poisk.org.ua/// набирайте своє прізвище і видає список всіх ваших заяв....так можна знайти всіх друзів чи знайомих по прізвищах))))
Коментувати
лилия
я в розпачі( Видаалилися заяви з 2 3 4 місь приорітету,подати знову не вдається,бо Перевищено обмеження на чотири спеціальності на бюджет. Що робити????
IYVU
Для лилия: Абсолютно та ж сама проблема! В приймальній комісії тільки розводять руками! Адже кабінет зареєстрований, і можливості подання заяв в паперовій формі - немає!!! ЦЕ ЖАХ!!!!
Марічка
Для лилия: зайди вночі, можна після світанку
лилия
Для IYVU: що ти там? вийшло відновити заяви?
Коментувати
sky
Що означає "Зареєстровано у навчальному закладі". І що робити якщо до тебе подзвонили з університету і сказали приїхати і подати оригінали документів.(подзвонили через три дня як я подала заяву в електроному кабінеті).Але в електроному кабінеті біля назви університету пише "Зареєстровано у навчальному закладі"
Марічка
Для sky: а їхати для чого, пояснили?
Коментувати
Оля
Добрий день! Скажіть, будь ласка, де на сайті elvstup можна побачити свій конкурсний/рейтинговий бал, бо мені не показує
Анна
Для Оля: Його треба дивитись на vstup.info
Оля
Одразу обчислений уже є на сайті цьому?
Марічка
Для Оля: та, є
Коментувати
Христина
Доброго дня, підкажіть будь ласка де можна знайти на сайті оцінки за вступний диктант?
Марічка
Для Христина: диктант?
Коментувати
таня
скажіть будь-ласка де можна подивитись рейтингові списки ніде не можу їх знайти
ДАР'Я
Доброго дня! Як внести зміни в базі даних? Неможливо видалить фотокартку і завантажити нову
Марічка
Для ДАР’Я: там є кнопочки для змін
Коментувати
Инна
Не змогли заре€струвати жодно¡ заяви. Не заповню€ться поле-Пр¡оритет
Марічка
Для Инна: там ставити треба цифру. Або ви вибрали подання заяви на платне навчання, а там пріоритету нема
Коментувати
Ірена
Підскажіть. Додаток до атестату в особистий електронний кабінеттреба завантажувати двохсторроннім, чи тільки ту сторону що з балами.
Іванна
Для Ірена: Тільки ту сторону, що з балами
Коментувати
Антон
Чому я не можу подати всі дев’ять заяв на державну основу, а тільки чотири?
в-дь
Для Антон: можeтe. 9 заяв, та лишe 4 спeціальності.
Антон
"Перевищено обмеження на чотири спеціальності на бюджет" У мене було подано всі 9 заявок але у мене зникли 4 заявки і тепер я не можу подати державну основу.
Ото ж бо
Для в-дь: не спеціальності, а 4 спеціалізації, це різні речі!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!