Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Кабмін затвердив обсяг держзамовлення
Кабмін затвердив обсяг держзамовлення

54% цьогорічних випускників шкіл матимуть можливість навчатися у вишах за державний кошт

Кабмін затвердив обсяг держзамовлення

Кабмін затвердив обсяг державного замовлення на 2017 рік на підготовку молодших спеціалістів, бакалаврів, магістрів, а також наукових та науково-педагогічних кадрів. Відповідне рішення - з доопрацюванням постанови упродовж 3 днів - було ухвалено 12 липня 2017 року, на засіданні уряду, повідомили у Міносвіти.

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, у 2017 році за кошти бюджету навчатимуться 57 тисяч молодших спеціалістів, 82 тисяч бакалаврів та 62 тисячі магістрів.

Загалом, держава виділить кошти на підготовку 212 тисяч фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у ВНЗ та наукових установах.

Порівняно з минулим роком держзамовлення зменшилося на 17,5%. Переважно це пов’язано з тим, що цього року вперше не буде набору на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст».

«Прощання з рівнем «спеціаліст» в Україні затягнулося. Про необхідність цього говорили ще 10-15 років тому, однак лише ухвалений 2014 року закон «Про вищу освіту» визначив, що останній прийом на спеціаліста відбудеться в 2016 році. Тому цього року відбулося остаточне скасування рівня «спеціаліст» і на нього немає держзамовлення», – повідомив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Зменшення обсягів також відбулося через скорочення кількості випускників 11-х класів на 4,3%. Утім загалом 54% цьогорічних випускників шкіл матимуть можливість навчатися у вишах за державний кошт.

Стосовно ж пріоритетних спеціальностей, то цього року вперше збільшено обсяги державного замовлення бакалаврів на природничі, технічні та аграрні спеціальності. Зокрема, фізика та астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, математика, мікро- та наносистемна техніка, біотехнології та біоінженерія, атомна енергетика, агрономія, захист і карантин рослин, лісове господарство.

У Міністерстві освіти наголошують, що відомство поступово зсуває пріоритети державного замовлення.

«Формуючи його, ми спираємося не тільки на попит з боку вступників, які здебільшого орієнтуються на поточну ситуацію в економіці України, а насамперед на ті перспективи, які ми хочемо закладати в економіку України на майбутні десятиліття. Тому, готуючи пропозиції до держзамовлення 2017 року, ми орієнтувалися на середньостроковий та довгостроковий Форсайт розвитку економіки України. І збільшення замовлення на природничі, технічні та аграрні спеціальності – це крок до підготовки фахівців для майбутньої економіки України», – наголосив директор  профільного департаменту МОН.

У міністерстві також повідомили, що в 2017 році окремо збільшено держзамовлення для підготовки вчителів. Зокрема, забезпечено 7 тисяч 405 місць для майбутніх вчителів-предметників. Загалом за галуззю «Освіта» передбачено 12 315 бюджетних місць.

Разом з тим, цього року зменшено обсяги державного замовлення для «бакалаврів» на спеціальності: економіка, право, міжнародне право, туризм, готельно-ресторанна справа.

«Враховуючи наповненість ринку праці за цими спеціальностями, було прийнято рішення, що більший відсоток вступників за ними навчатиметься не за державний кошт. Ми ж сконцентрували зусилля на природничих, технічних та агарних спеціальностях, де не так просто виправдати витрати на контрактне навчання, але від цих спеціальностей залежить науково-технічний прогрес і рівень нашої економіки в наступні десятиліття», – сказав Олег Шаров.

В аспірантурі безкоштовно зможуть навчатись 4 422 аспіранти, в докторантурі – 468 докторантів.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
12.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елизавета
Коли буде надана рекомендацiя на зарахування на контракт? В ярких числах? Ям модна привезти оригiнаши документiв ранiше(з 1серпня)?
Сердитая
1. В статье Вы пишите, что КАБМИН утвердил бюдж. места. Так выложите количество по ВУЗам!! 2. ПОЧЕМУ НЕ РАБОТАЕТ ИС "КОНКУРС"? До такого не додумался даже Табачник- отключить Вступ Инфо..
вася
Де державні місця? Такого не було навіть при злочинній владі яника!
СЕРДИТАЯ
Для чего писать такие брехливые статьи? Никто ничего не утвердил..И снова будут утвержать..скоро.. Як зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк, Мінфін не погоджується із запропонованим у постанові обсягом державного замовлення. .. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2264983-kabmin-zatverdiv-obsag-derzzamovlenna-magistriv.html
оля
Для СЕРДИТАЯ: Это касается только магистратуры.
СЕРДИТАЯ
Для оля: Вы не только заголовок, а содержание статьи почитайте..Уряд затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2017 році, але з подальшим доопрацюванням.
Коментувати
Володя
Прочитавши похвальні відгуки нібито від різних студентів, а насправді написані в одному стилі, економічного факультету ЧДУ, кожен мислячий абітурієнт має десятою дорогою оминати цей факультет. Адже, якщо вас дурять зараз, то шо робитимуть з вами, коли ви клюнете на цю приманку.
Swert
Правильно сделали! Экономистов, юристов, менеджеров, политологов и прочий скам вообще не следует учить за бюджетные деньги.
Діана
На Економфаці(ЧНУ) є велика ймовірність поступити на державне. Навчатися там дуже класно. Сама навчаюсь там вже 2 роки. Дуже подобається, ні разу не пожаліла, що туди поступила. Гарна, дружня атмосфера, чудові викладачі.
Антон
А где можно ознакомиться с детальным списком бюджетных мест, может у кого ссылочка есть на документ
Софія
Де можна довідатися про обсяг держзамовлення на 2017 рік?
Оксана
Куди поділись вчорашні коментарі? Що, правда очі коле? Ганьба !!!
Mr. President
Де знайти перелік ВНЗ і кількість бюджетних місць на кожну кафедру?
vlad
Для Mr. President: Найближчим часом кількість місць має з’явитися http://www.vstup.info/
юлія
походу найближчим часом -це 25 липня...досі немає
Злий
5 серпня. Після зарахування всіх потрібних на бюджетні місця. Ганьба!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!