Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Правила вступу до ВНЗ - 2015: основні новації
Правила вступу до ВНЗ - 2015: основні новації

Нові умови прийому приймалися з урахуванням попередньої практики вступної кампанії

Правила вступу до ВНЗ - 2015: основні новації

Перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час брифінгу в Будинку Уряду розповіла про основні новації умов прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів на 2015 рік, які затверджені Міністерством освіти і науки і будуть опубліковані після реєстрації у Міністерстві юстиції.

За словами заступника міністра нові умови прийому приймалися з урахуванням аналізу попередньої практики і проблем, які могли виникати при вступі, а також в світлі нового закону "Про вищу освіту", який наклав нові зобов’язання і права на всіх сторін майбутньої вступної кампанії.

Перший заступник Міністра зазначила, що умови прийому до вищих навчальних закладів на наступний рік містять ряд новацій. Зокрема, чітко встановлені обмеження на прийом сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання: виші прийматимуть у абітурієнтів сертифікати ЗНО лише поточного навчального року.

"Тобто абітурієнти, які здавали ЗНО в минулому році повинні будуть перереєструватися на проходження ЗНО знову - в 2015 році", - зазначила Совсун.

Вона також пояснила, що це правило пов’язане з декількома факторами. За її словами, запроваджена в 2010 році практика використання сертифікатів ЗНО попередніх років, була нелогічною.

"Результат ЗНО є рейтинговим, тобто він вимірює рівень знань вступника порівняно з рівнем інших вступників поточного навчального року. Тому оцінки двох років порівнювати нелогічно", - повідомила Інна Совсун.

Ще однією причиною запровадження однорічних сертифікатів є зміна методики розрахунку результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Посадовець зазначила, що раніше в умовах прийому встановлювався мінімальний прохідний бал на рівні 124, а для профільних предметів – на рівні 140.

Українським центром оцінювання якості освіти було прийнято рішення про застосування у наступному році принципу "склав/не склав" для тесту ЗНО: тобто буде встановлюватися мінімальна кількість балів для ЗНО, і якщо абітурієнт її не набере, то тест вважатиметься не складеним.

"Тобто ті люди, які набирають меншу за необхідну кількість балів, не отримують сертифікат, а їх бали не переводяться в 200-бальну рейтингову шкалу", - наголосила Інна Совсун.

Результати учасників ЗНО, які отримають більшу ніж мінімальна визначена кількість балів, будуть визначені за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів, а це означає, що 101 бал – це вже прохідний бал, і дає право вступу до вищого навчального закладу.

Саме тому в умовах прийому до ВНЗ на 2015 рік немає встановлених мінімальних прохідних балів. Будь-хто, хто має сертифікат ЗНО, матиме право для участі у вступній кампанії. Ті, хто тест не складуть сертифікат ЗНО з певного предмета не отримають.

Разом з цим в умовах прийому збережено право для вищих навчальних закладів встановлювати мінімальний прохідний бал. Це надасть право "сильнішим" вишам встановити вищий прохідний бал для того, щоб спростити роботу із обробкою документів вступників, не приймаючи документи абітурієнтів з нижчими балами.

"Тому абітурієнтам, які будуть готуватися до вступу в 2015 році, треба уважно ознайомитися відповідною інформацією про прохідні бали, яка буде розміщена на сайтах вишів", - наголосила Інна Совсун.

Іншою новацією вступної кампанії, пов’язаною з новим законом "Про вищу освіту", є вимога про присвоєння різним складовим конкурсного бала певних коефіцієнтів в залежності від пріоритетності предмета. Перелік предметів, із яких потрібно пройти ЗНО, формується самими вузами.

"Залежно від того, який предмет є пріоритетом для вступу на ту чи іншу спеціальність, визначаються різні коефіцієнти. При цьому сума коефіцієнтів, які присвоюються кожній складовій, повинна бути не більша одиниці", - пояснила заступник міністра.

Освіта.ua
18.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Льоша
Я хочу поступити навчатися у вуз (в університет чи інститут) на заочно.після школи я неде ненавчався а зразу пішов працювати.чи потрібно мені здавати ЗНО щас,якшо я випускниш 2006 року,закінчив 11 класів ???
Анна
Для Льоша: Мову підучіть
Льоша
Анна пошла ти нахуй !
Коментувати
Лілія
Отримамала бакалавр з маркетингу. Чи можу поступити на фізико-математичний факультет без ЗНО? На заочне чи денне і на який курс??
Ліліяитиьть
Для Лілія: Для Марта:
Коментувати
Марта
Чи потрібно роздруковувати власноруч результати ЗНО(бали)???
Наталя Р
Як можна подати документи у вищий навчальний заклад в електронному вигляді , будь ласка детальніше опишіть
вася
на прикладна екологія який потрібно рівень базовий чи поглиблений
Катруся
Доброго дня! Зараз я студентка-бюджетниця другого курсу ВУЗу, але планую вступати до іншого навчального закладу на іншу спеціальність, тобто покинути навчання в університеті, де зараз навчаюсь. Мене хвилює питання, чи зможу я знову навчатися на бюджетній формі? Чи я використала свій шанс 2 роки назад і тепер лише контракт? Дякую.
Правник
Для Катруся: ви самі відчули, таке право дається лише раз. якщо ви велети мову про перевід. то це ще можливо але лише за контрактом. (треба лист від першого і другого ВНЗ та академічну довідкуАле якщо поступати знову - вам треба ЗНО по-новому
Владислава
Чи можу я претендувати на бюджетне місце,якщо відрахувалась з внз ще в першому семестрі першого курсу? Дякую.
Коментувати
Чайка
а як щодо студентів Криму, що зберегли українське громадянство?
Ольга
А це правда, що випускникам коледжів не треба тепер здавати ЗНО: http://znoclub.com/novyny/508-vipusknikam-koledzhiv-ne-treba-zdavati-zno.html ?
Виталий
Так будет легче набрать минимально проходные баллы ЗНО чем было при 124 и 140 или нет?
DOCENT
Для Виталий: Ні не буде легше. Якщо в цьому році 124 з математики це 7 тестових балів то в наступному склав може бути і 21 для того, щоб мати "склав". Залежить від складності тестів
Тетяна
"Експертні оцінки усереднюються і шляхом нескладних математичних розрахунків визначається сума тестових балів, які може набрати "малопідготовлений" абітурієнт після виконання тесту. Скажімо, для тесту з історії України, який адмініструвався у 2014 році, така сума тестових балів може скласти 25. З математики вона може бути 28 балів, а з української мови та літератури 40 або 45", - зазначає директор УЦОЯО.Так , що робіть висновки. В минулому році максимальна кількість балів з української мови та літератури була 107, з математики 56
Виталий
Хотите сказать, что малоподготовленных абитуриент набирает 28 баллов по математике ? Это 171 балл. Не может быть такого минимума. Ликарчук говорил что 43 % абитуры не сдали по математике 140 баллов а 20 % не прошли даже 124 Поэтому скорее всего цифры, которые вы назвали беря с его слов были названы им наугад . И потом он дальше говорит что например по истории Украины в 2014 чтобы сдать на "склав" нужно набрать было 25,5 тест. баллов и дальше он говорит это меньше результат чем 124. То есть в 14 году по истории сдать на склав легче чем преодолеть 124.
Коментувати
Наталія Рудніцька
Жодного офіційного документа, крім наказу МОН про перелік предметів на ЗНО 2015 року, поки що немає. Як на мене, менше тему мусолити, бо кожен журналіст переказує, як хоче... З приводу цих "роз’яснень" і "коментарів" штучно стоврюється якийсь незрозумілий ажіотаж. Своїм одинадцятикласникам, наляканим черговими новаціями, на питання: "Що робити?", я відповідаю: "Вчитися! В українській мові чотири відміни іменників, п’ять особових форм дієслів - їх ніхто змінювати не буде. Та й основних орфограм ніхто не відміняв..." Основні новації стосуються ПРОЦЕДУРИ проведення ЗНО, це ніби як посуд змінюється на більш сучасний і якісний, а основна страва так і залишається :)))
Otto
Для Наталія Рудніцька: +
за освіту
Для Наталія Рудніцька: гарна метафора, але сучасний посуд не завжди якісний, і перш ніж побити старий, треба протестувати новий) при цьому якось алогічно виглядає тестувати його відразу в державних масштабах... ащодо відмін , то їх , звісно, чотири, але є питання: чи треба тим, що вибиратимуть частину А, треба знати винятки з чотирьох відмін... винятки відмінювання в межах тих чотирьох відмін... ? рецепт страви не відомий)))
Наталія Рудніцька
Треба знати все - і правила, і вийнятки. І вміти відмінювати іменники ІІ відміни на -р, знати особливості відмінювання числівників, і вживання великої букви... І усі академічні знання згідно програми. :) щоб не було соромно підписати в обговореннях своє справжнє прізвище та ім’я. (Та це вже окрема тема))) А чого вас так лякають зміни у процедурі? познайомтеся зі світовим досвідом: уже давним-давно існують дворівневі тести. Абітурієнту, майбутньому філологу, та абіурієнту, майбутньому зоотехніку, однаковий рівень тесту з української мови - трохи смішно, погодьтеся. Чи не той ви убитий горем викладач другосортного вузу, котрий "ЗА ОСТВІТУ"? Бо ж не секрет, що деякі вузи "підбирають" усіх. Знаю конкретний приклад: абітурієнтка, яка склала тест з ангійської мови на 139 балів навчається на ДЕРЖАВНІЙ формі на філологічному факультеті за спеціальністю ВЧИТЕЛЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Коментувати
Абитуриент
Все эти брифинги и сообщения на фейсбуке прекрасны! НО!!!!! когда будет опубликованы официальные правила приема на 2015 год!!!! Когда каждый абитуриент сможет ознакомиться с предполагаемыми тестами базового и углубленного уровней??!! Каковы критерии оценки этих тестов??? Раньше было понятно какие задания,как оценивались,как это будет проходить теперь???Что значит группа людей будет их проверять и давать оценку "склав"-"несклав"?? По вашему тут нет "шпаринки"??? Очень много вопросов и ни одного четкого ответа!!!
DOCENT
Для Абитуриент: Всьому свій час. Умови прийому будуть оприлюднені після реєстрації в Мін’Юсті. Правила прийому ВНЗ приймають самостійно. Порядок проведення ЗНО також буде оприлюднено. Треба трохи почекати і поки, що готуватися до ЗНО з тих предметів, з яких ЗНО точно буде
Otto
Для Абитуриент: Не переживайте. Якщо ви систематично вчились протягом всіх років, то спокійно зможете здати і поглиблений рівень. А загальні рекомендації вам завуальовано дали. Для прикладу, якщо поступаєте в фізкультурний заклад, то можете вибирати базовий. Минулого року було багато нарікань на складність тестів. Мабуть цього року тести на рівні минулорічних будуть вважатись поглибленими, а легші тести стануть у майбутньому базовими. Схоже на це, але поживемо і побачимо.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!