МОН і Комітет ВР розроблять закон про професійну освіту

Законопроєкт ґрунтуватиметься на європейських стандартах та вітчизняній практиці

МОН і Комітет ВР розроблять закон про професійну освіту

МОН та народні депутати Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій розпочали роботу над підготовкою нового законопроєкту про професійну освіту.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, законопроєкт має бути спрямований винятково на розвиток та належне функціонування закладів профтехосвіти й враховувати цінність інших сфер освіти.

«Законопроєкт ґрунтуватиметься на європейських стандартах у цій сфері та практиці українських стейкхолдерів», – зазначив міністр.

Він також повідомив, що для створення ефективної системи закладів професійної освіти буде запропоновано нову модель управління та фінансування з регіонального рівня.

Окрім того, Сергій Шкарлет звернув увагу на те, що система професійно-технічної освіти потребує кардинального вдосконалення. Україні бракує кваліфікованих робочих кадрів. Криза професійної освіти зумовлена певними глобальними чинниками, зокрема демографічним спадом, який спостерігається як в Україні, так і в світі. Тому постала потреба в модернізації профосвіти для сталого розвитку суспільства.

Освіта.ua
16.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Ось напишемо ще один хороший Закон і наша профосвіта стане найдосконалішою у світі. Скільки вже було усього за 30 років обіцянок і цяцянок. Кожен новий міністр обіцяв прогрес, а потім на догоду чиновникам видавав таке, що все ставало ще гірше,ніж було до того.Поки галузеві фірми через свої гільдії чи організації не займуться підготовкою спеціалістів для себе по своїх, сучасних і грамотних програмах на своєму обладнанні ладу не буде. Державні установи не здатні організувати працюючу систему профосвіти, вони лише вміють, як пише п.Шминдрук, гарно пиляти бюджет, адже на цьому виросли.Біда не тільки в демографії, роками освітянські чиновники доїли її як могли,а МОНУ їм успішно допомагало. В закромах ПТУ постійно пусто, хоча учні заробляють чималі кошти під час виробничої практики, мат.забезпечення навчального процесу повністю на плечах майстрів та викладачів.Дистанційку забезпечте, а нас спитали де ми маємо взяти кошти на персональний комп’ютер і оплату інтернету?
Василь  Шминдрук
Закони, концепції, положення, напрямки, вектори розробляються регулярно, а до втілення реформи у життя руки не доходять. Професійна освіта як була в занепаді, там і залишається. Бо управлінський менеджмент, на всіх рівнях бюрократичної піраміди, нічого змінювати не буде. При нинішньому стані речей, їм дуже комфортно пиляти бюджет. І так уже не один десяток років. А чергова паперотворчість так і залишиться профанацією.