У Міносвіти схвалили Стратегію розвитку профтехосвіти

Оновлення системи профтехосвіти буде відбуватись за чотирма ключовими напрямами

У Міносвіти схвалили Стратегію розвитку профтехосвіти

Колегія Міністерства освіти схвалила Стратегію розвитку професійно-технічної освіти на період до 2023 року.

Як повідомляють у відомстві, оновлення системи професійно-технічної освіти впродовж наступних 3 років буде відбуватись за чотирма ключовими напрямами. Це побудова ефективної системи управління, посилення співпраці закладів із бізнесом, покращення змісту та якості такої освіти, а також її популяризації.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, глобалізаційні виклики, що постали перед сучасною системою освіти, вимагають нових рішень і від професійно-технічної освіти.

«Сьогодні основні тренди в бізнесі – це запровадження раціональних моделей споживання і виробництва, перехід на цифрову економіку, забезпечення можливостей для навчання людини впродовж життя. Наша Стратегія є відповіддю на цей запит. Вона допоможе системі стати конкурентоспроможною, задовольнити потреби ринку праці та потреби особистості в професійній реалізації», – зазначив Сергій Шкарлет.

Наразі документ визначає основні проблеми сфери, цілі та завдання. У планах відомства - посилення автономії закладів освіти, створення інформаційної системи управління освітою (EMIS), продовження розроблення стандартів професійно-технічної освіти на компетентнісній основі тощо.

Крім цього, у Стратегії закладені завдання, які мають посилити співпрацю бізнесу та профтехів через такі інструменти, як дуальна форми освіти, спільне створення освітніх програм та впровадження податкових пільг, інших економічних стимулів для роботодавців.

Очікується, що в результаті співпраці закладів та бізнесу рівень працевлаштування випускників має становити не нижче 80%.

Ще одним важливим завданням є популяризація галузі. Вона полягає в тому, щоб допомогти закладам побудувати сильний імідж та змінити ставлення українців до вступників, які обирають робітничі професії.

Після доопрацювання з урахуванням висловлених пропозицій Стратегія розвитку професійно-технічної освіти на період до 2023 року буде подана Кабінету Міністрів України на затвердження.

Освіта.ua
21.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів