У Профспілці кажуть про можливе закриття коледжів

У профспілці зазначають, що місцеві бюджети не зможуть утримувати коледжі без фінансування

У Профспілці кажуть про можливе закриття коледжів

Профспілка працівників освіти і науки виступила з вимогою негайного скасування розпорядження Кабінету Міністрів № 1412-р «Питання управління окремими категоріями закладів освіти державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки» та дотримання законодавства про вищу освіту.

Про це йдеться у зверненні Профспілки до Міністерства освіти і науки, Кабінету Міністрів, а також профільного комітету Верховної Ради.

У профспілці наголошують, що відповідно до зазначеного розпорядження заклади вищої освіти I-II рівня акредитації без статусу окремих юридичних осіб, що входять до складу вищих університетів, академій, інститутів, мають бути виділені з їх складу з набуттям статусу окремої юридичної особи з метою подальшої передачі їх для фінансування з відповідних місцевих бюджетів.

«Таке рішення суперечить нормам статті 36 Закону України «Про вищу освіту», згідно з якою рішення про утворення, реорганізацію та ліквідацію структурних підрозділів, зокрема коледжів, за поданням керівника закладу вищої освіти ухвалює вчена рада, яка є колегіальним органом управління закладу вищої освіти», - наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.

Також у профспілці зазначають, що прийняття зазначеного розпорядження не лише суперечить законодавству в частині порушення права вищих закладів освіти на їхню автономію, звужує права на самостійне рішення про створення або ліквідацію структурних підрозділів, а й загрожує знищенню такої ланки освіти як коледжі, оскільки місцеві бюджети без передачі відповідного фінансування на місця не спроможні їх утримувати.

Освіта.ua
21.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель-КА
не нужні они по-большому счету кроме медицинских - остальные - есть бакалаврат. Достаточно.
Руслан
Коледжі і технікуми закладають фундамент майбутьої спеціальності і більшість людей,які зайняті в сфері народного господарства на керівних посадах здобували освіту спочатку в закладах 1і2 рівнів акредитації.
Петр
Під виглядом реформування в державі знищують всю соціальну сферу. А потім так називає і міністри повтікають назад за кордон, туди де є соціальний захист.
Sergey
Для Петр: Вони не повтікають, а просто повернуться назад до своїх господарів, які замовили їм загнати Україну - неньку у повне лайно. Боюся, що скоро від нашої держави не залишиться нічого, окрім спогадів.
Коментувати
Olicjka_S@ukr.net
Від таких рішень освіта в Україні точно стане краща. Якщо бажаючих вчитися в коледжах не зменшується, є конкурс вступників постійно, навіщо закривати. Ці зе просто знищують освіту
М
Для Olicjka_S@ukr.net: Міністр освіти з попередньої влади і продовжує справи Гриневич.Чому вона- там?Я так думала,може Зеленський,взяв людей з попередньої влади,для того,щоб-ті,хто хотіли,що дальше голосували за попередню владу(людям дуже добре було при попередній владі- Гринеч,освіту-покращила),мають людей з попередньої владу-і продовження їх справ?Скільки інтерв’ю Гриневич за освіту дає,і PISA ...,вона дальше керує,Новосад так,замилування очей).
Коментувати
Симеон
Ситуація проста- ці соросята не розуміють роль коледжів в економіці. Їм сказано руйнувати... Ці грантоненажери все і нищать, гади. Розплата прийде.
Зряна
Раз государство больше не может позволить бесплатное образование ,то образование перейдет в бизнес сферу.А Бизнес не должен совещатсья с МОН Украины .Вот когда Академия сможет себя содержать, тогда другой фопрос,а раз не может то передать ,продать бизнесу. точно так же как Заводы, Землю и образование тоже продать.
Оггі
Давно пора. Розплодилося тих коледжів, як і різних університетів.!
Чембо
Для Оггі: давно пора вас пороти по жопці
Коментувати
unforgiven 2
Не вистачає коштів на зарплату Ганни Новосад і всієї челяді із міністерства та служби якості освіти?