Профспілка виступила проти відміни субвенції для малих шкіл

Освітня профспілка виступає проти ініціативи КМУ щодо скасування субвенції для малих шкіл

Профспілка виступила проти відміни субвенції для малих шкіл

Профспілка працівників освіти і науки не погоджується із запропонованими Кабінетом Міністрів змінами до Порядку надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, якими передбачено скасування державного субсидіювання шкіл, кількість учнів у яких становить менше 30 осіб.

Про це йдеться у повідомленні профспілки, за результатами аналізу проекту відповідної постанови КМУ.

Зокрема, Профспілка працівників освіти виступає проти ініціативи, що передбачає поетапне скасування державного субсидіювання для шкіл (крім початкових шкіл, приватних закладів загальної середньої освіти), кількість учнів у яких становить менше 30 осіб з 01 вересня 2020 року; для шкіл, кількість учнів у яких становить менше 40 осіб — з вересня 2021 року; для шкіл кількість учнів у яких становить менше 50 осіб — з 1 вересня 2022 року.

У Профспілці наголошують, що скасування державного субсидіювання здобуття повної загальної середньої освіти призведе до закриття впродовж трьох років 3 427 шкіл, у кожній з яких працює щонайменше 5-6 учителів, а отже до звільнення близько 20 тисяч педагогів та збільшення числа безробітних, серед яких висококваліфіковані, досвідчені, затребувані громадами педагоги.

«Ці пропозиції міністерство вже намагалося провести через зміни до цієї статті Бюджетного кодексу законопроектом № 2144 від 16.09.2019, внесеним Кабінетом Міністрів України, а також у проекті закону «Про повну загальну середню освіту» № 0901, прийняття яких вдалося не допустити і Верховною Радою України не було підтримано», - зазначають у Профспілці працівників освіти і науки.

Також у профспілці наголосили на неприпустимості зазначених змін.

«Профспілка категорично заявляє про неприпустимість таких змін, що не мають законодавчих підстав та вимагає відхилення зазначеного проекту постанови Кабінету Міністрів України», - йдеться у повідомленні.

Освіта.ua
19.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пані Вчителька
Министр Новосад обещала, что с 1 января 2020 все учителя будут получать доплату за престиж в максимальном размере 30%. И вот результат: в Харькове как платили 5%, так и платят. И сказала главный бухгалтер: ДЕНЕГ НЕТ... А Новосад отчиталась, что 2,2 мрд ушли на места. Где те места?
Учитель
Для Пані Вчителька: За всех не знаю,не скажу. Но за ОТГ знаю ( Как в предыдущем комментарии товарищ написал). В ОТГ( конкретно нашем) глава ведёт " двойную бухгалтерию". Активные депутаты не раз обращались в контролирующие органы,но ...нет людей не хотящих " кушать". Наш глава- бизнесмен( естественно, бизнес записан на других) " умеет находить общий язык" со всеми( любыми) органами.
Коментувати
Merfi
Когда начнут проверять голов ОТГ на предмет их деятельности в целом и в отношении сельских школ в ОТГ в частности То,что творят головы некоторых ОТГ в этих вопросах иначе чем БЕСПРЕДЕЛ трудно назвать. А местные профсоюзы- " голову в песок"!
Ток
Для Merfi: Тю, а я думав, що це тільки у нас! А це по всій Україні так?
Коментувати