В Україні змінять систему фінансування вишів

У Міністерстві освіти і науки планують відмовитись від системи державного замовлення

В Україні змінять систему фінансування вишів

Уряд планує зміну системи фінансування вищої освіти. Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад, представляючи «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки.

За словами міністра, зміна економічної логіки системи фінансування вищої освіти - це шлях до забезпечення якості.

Планується, що на заміну системі державного замовлення буде впроваджена система фінансування вищої освіти за результатами діяльності.

«Фінансування базуватиметься на певних індикаторах якості роботи. Це, наприклад, потрапляння в міжнародні рейтинги, кількість залучених коштів з бізнесу, активність в науковій міжнародній діяльності тощо. Це дозволить університетам почати думати, як зробити, щоб випускник був конкурентоспроможним», - підкреслила міністр.

При цьому вона переконана, що поряд з цим потрібно дати можливість університетам розпоряджатися коштами, частково – майном, формувати зарплати.

Відповідний пакет законопроектів для зміни системи управління та фінансування вишів вже розробляється.

Окрім того, Ганна Новосад висловила переконання, що керівники вишів повинні бути «не монархами, а хорошими менеджерами». Саме тому для них організовуватиметься навчання з менеджменту та започаткований КРІ для ректорів.

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Желіба
Зменшення коштів це якість? То хай пані зменшать зарплату, то запрацює краще! Так прямо і скажіть: хочему убити пловину ЗВО!
людина
І міністрам не треба платити зарплату, нехай працюють радниками ректорів- менеджерів у творчому процесі заробітку грошей у державі, якій на все тупо начхати.
ФФ
"Це дозволить університетам почати думати, як зробити, щоб випускник був конкурентоспроможним», - підкреслила міністр." А ніяк і ніхто цього не придумає, тим більше університет. Ринок праці диктує потребу в фахівцях певного профілю. Але, держава відіграє тут основну роль. Якщо захоче створити сприятливі умови для розвитку якоїсь певної галузі, тоді і виникне потреба в фахівцях. А, якщо захоче, отримати ще й кваліфікованих фахівців, то змінить кардинально своє відношення до умов вступу та зно. Але, сьогоднішня влада, її більша частина - є дуже некомпетентними спеціалістами і не тільки в галузі освіти. Хоча, крім некомпетентності, представники влади ще володіють великою кількістю негативних якостей. І це шкодитиме суспільству, на жаль.
Шепетівка - Ладижин
Пані Новосад! Ви знаєтне , як нині фінансуються виші чи школи?? Впевнений- ні бум- бум!! Ледве - ледве виживають. І не тому, що поганий механізм, а тому що від min потреби маємо лише= 30%!!! Тож п. Ганно! Не плутайте грішне з праведним. Не грішіть , не робіть біди. Ваш формульний підхід- це сон сивоі кобили. Це механім знищення університетів. Вас дурять....!?!