Ганна Новосад: ключові зміни в освітньому бюджеті 2020
Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила про ключові зміни фінансування освітньої галузі, що передбачені проектом Державного бюджету на 2020, який направлений до розгляду парламенту до другого читання.
Коротко про ключові додаткові зміни.
Школа:
«Нова українська школа» 1,4 млрд грн на закупівлю сучасних меблів, дидактичних та навчальних матеріалів; підвищення кваліфікації вчителів (+ 200 млн грн порівнюючи з 2019);
збереження субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами - 504 млн грн;
субвенція у розмірі 3,5 млрд на нову програму «Спроможна школа для кращих результатів» - підтримка капітальних видатків та закупівлі обладнання для класів опорних шкіл. Нам вкрай потрібно підвищити якість освіти у школах, що знаходяться у селах та невеликих містах. Спроможні опорні школи - один з важливих інструментів;
окрім цього, із залишків коштів 2019 року - майже 1,5 млрд грн - профінансуємо наступного року закупівлю шкільних автобусів і велику програму розвитку вивчення STEM- предметів.
Заробітні плати вчителів:
спрямуємо додаткові кошти на підтримку молодих учителів щорічними виплатами у розмірі 10 мінімальних прожиткових мінімумів;
дофінансуємо на додаткові 2,2 млрд грн освітню субвенцію, аби нарешті (!) почати фінансувати заробітні плати вчителів відповідно реального контингенту учнів, а не чисельності дворічної давнини, що, як мінімум, на 150 тисяч менша нинішньої. Як наслідок, останні роки держава недофінансовує заробітні плати. Виправляємо цю ситуацію. Паралельно пропонуватимемо зміни до нормативних актів, аби надбавка за престижність (допоки вона не стане невід’ємною частиною окладу) виплачувалась усім вчителям у розмірі мінімум 20% (а не як зараз, коли окремі території платять 5%);
загалом + 3,7 млрд грн на заробітні плати між читаннями. Загалом зростання освітньої субвенції на 10,2 млрд грн порівнюючи з 2019;
працюємо далі, щоб змінити систему оплати праці, зокрема, через майбутній Закон України «Про повну загальну середню освіту».
Професійна освіта:
259 млн грн на створення сучасних навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти (+ 209 млн грн порівнюючи з 2019);
Вища освіта і наука:
400 млн грн на базове фінансування науки в університетах;
250 млн грн на Фонд з розвитку вищої освіти - капітальні інвестиції, навчальні лабораторії;
525 млн грн на Національний фонд досліджень. Наше спільне з колегами з Фонду завдання - запустити його до кінця 2019 року;
Додаткові 60 млн грн на модернізацію нашої Антарктичної станції «Академік Вернадський».
Допоможемо міністерці знайти іншу роботу разом https://petition.president.gov.ua/petition/81278
16.02.2020 в 14:25Відповісти
НІК
+1
Дуже цікаво читати коментарі. Погоджуюсь з усіма на 100%, треба підтримати молодих вчителів (мій стаж педагогічної роботи 35 років), але хіба справедливо забути про ветеранів праці. Хочу нагадати усім, що жодного разу держава не виконувала свої обіцянки (пенсія за законом повинна бути 80% від зарплати, а де вона?). Усе життя вчитель принижений переживаємо постійні реформи , які тільки погіршують освіту. Пені міністерка якщо Ви не знаєте що робити через брак життєвого досвіду то запитайте у вчителів , що і як потрібно зробити, які програми скласти, щоб була наступність, які критерії оцінювання підійдуть до сучасних дітей. Вчителі з великим задоволенням допоможуть Вам. І з пенсіонерами. Чому пенсія нараховується пожиттєво та не переглядається. А якщо після досягнення пенсійного віку вчитель ще працював 10-15 років, вже нова середня зарплата по країні, інший коефіцієнт а йому нарахували 2100 грн Як на ці кошти прожити, от і ходять пенсіонери поки ноги носять. Ав нашій країні тільки обікрасти може держава. Спочатку Тігібко (кожному року додав 1,5 роки а брехав що півроку), потімГройсман вкрав коефіцієнт з 1,35 до 1 при виході на пенсію, а нова влада, на яку всі так сподівалися, неосвічена та бездарна але з великими амбіціями. Усі соціальні обіцянки швидко забули і почали красти та брати хабарі як і усі до них.
30.11.2019 в 09:06Відповісти
Руслан Костенко
+1
Дибілізація крокує по країні! Нам не потрібно розумних людей, адже вони є зло. Нам потрібні люди, які не можуть думати. Покірні раби, такими легко керувати.
26.11.2019 в 06:24Відповісти
George George
"Додаткові 60 млн грн на модернізацію нашої Антарктичної станції «Академік Вернадський".
В країні вже все О.К. Всі - на Антарктиду! А потім - на Місяць та Марс!
22.11.2019 в 10:19Відповісти
Валентина
+1
це копійки... та спочатку накорміть дітей, згідно норм ВООЗ...щоб мали достойне життя та виховання...
17.11.2019 в 15:16Відповісти
Галина
+1
Шановне міністерство!!!! Схаменіться, або знищіть уже повністю дошкільників. Можливо тільки тоді Вам стане легше втілювати ваші некчемні реформи.
12.11.2019 в 08:07Відповісти
2019
Краще зупиніть свавілля на місцях керівників ОТГ. В Овруцькій громаді очильник Коруд І.Я. вирішив скоротити кількість ДНЗ та школ. Питання, чи будуть працевлаштовані люди, взагалі не розглядається. Мова одна - грошей не має, субвенції не має. Ось в таких умовах існують працівники освіти. Влада замість того, щоб якось контролювати місцевих "князьків" знов малює нам якесь "чудове" покращення!
11.11.2019 в 10:40Відповісти
2000
+2
-2
Звичайно, Новосад не говорить, що більшість шкіл треба буде закривати. Не говорить про те , що тисячі вчителів опиняться в ролі "гастарбайтерів". За цим обличчям ховається людожерка, якій викинути людей напризволяще, як випити філіжанку кави. Про які опорні школи йде мова, якщо місцеві очильники лише й роблять те, що зачиняють заклади освіти. Ганьба таким Новосадам. Сподіваюсь (хоча звісно марно), що вона отримає свій строк в колонії суворого режиму. Ганьба вбивцям української освіти !!!
11.11.2019 в 10:30Відповісти
Олександр
+5
Це не справедливо щодо вчителів , які віддали роки життя школі. Виконайте постанову Кабміну щодо прив’язки заробітної плати вчителів до прожиткового мінімуму і лишіть доплату за стаж.
11.11.2019 в 09:52Відповісти
я
+3
Чому я, вчитель із 20-річним стажем, яка цікаво та якісно проводить уроки, повинна отримувати платню, як той, хто щойно прийшов до школи??? Прийшли й до нас такі) Відпрацювали 2-4 місяці й вшилися по фірмам. Одне таке лихо мало звичку спізнюватись на уроки до 20 хвилин. Оце спеціалісти!
10.11.2019 в 21:45
Ігор
+1
Для Тетяна: Так для того й збільшуєтья платня для молодих, щоб не "вшилися по фірмам". А то лихо, що завжди спізнювалося, можна й звільнити... Спочатку треба розібратись, чому воно спізнювалося... Що до мене, то я підтримую будь-яке підвищення...
(вчитель з 30-річним стажем)
12.11.2019 в 17:57
Нуш дибілоцентризм
Для Я: можливо, спізнювалося як ви кажете, бо ще на одній роботі працює. Чи молода людина має жити нп копійчану зарплату, тому і треба підвищувати молоді. Тоді і спізнюватися не будуть і втікати по фірмам. Шмонька тупа думай коли пишеш і свій стаж запхай до сраки
16.11.2019 в 19:06
Коментувати
Інна
+1
даааааа ужжжжж! а в кого більше 10 років стажу - -хай ідуть в сад!
Аня, піди здай Зно для вчителів!!!
09.11.2019 в 21:03Відповісти
вчитель
+3
Пані Новосад!Вже декларували всім педагогаи 30%престижності. І знову 20%.Чого чекаєте? В школах і так вчителів немає і думаю,що тут і 21тисяча гривень ьне спасе....То схаменіться і зробіть хоч один крок ,але вдалий,впевнений І тоді може ми повіримо в краще майбутнє , а поки що пусті декларації і на жаль це правда.
09.11.2019 в 12:08Відповісти
Witalina
+2
А не здаєься Вам, що ми ділимо шкіру не вбитого ведмедя? Ще не прийнятий бюджет,а ми один одного ображаємо. В цьому році теж є 20 % за престижність ,але де вони???? Все ,що можна познімали, поскорочували! Так само з виплатами молодим вчителям. Десь прочитала ,що виплатять в кінці 2020р, ще й умови придумають- отримають НЕ ВСІ! Так що не хвилюймося! Бережімо з доров’я!
09.11.2019 в 10:15Відповісти
Тетяна
+8
От і дочекалися обіцяних 4000$… Прикро!
Щодо підтримки молодих спеціалістів... А ви знаєте, ми ж теж були молодими спеціалістами. І ніякої підтримки не отримували. Чи може у нас була колись гідна зарплата? Теж ні. То чому держава одних підтримує, а інших ні? З таким підходом скоро не буде кому вчити дітей. Бо ж хіба є таке в якійсь країні, щоб вчитель, працюючи на понад ставку, ще змушений був шукати підробіток, а у відпустку замість морів їхати на заробітки до сусідніх держав?
08.11.2019 в 09:10Відповісти
Стадний підставляє
+1
Пані Новосад! Будете мати могуній страйк працівників вищоі школи із- за дурноі формули розподілу коштів Стадного- Шарова . Ви повністю ігноруєте Закони про оплату праці та Про вищу освіту, Конституцію . Зарплата платиться і доплати за роботу, а премія- за успіхи в науці , статті і т. І. Віддубасили вас за новаціі подруги Совсунихи , тепер получите за шизіки Єгорки. А тут і відставка... Привіт з Ладижина!
07.11.2019 в 21:54Відповісти
Вільха
+8
За два дні 30 відсотків за престижність для всіх розтанули до 20. Доки дійде до виплати, на скільки схудне ця цифра?
07.11.2019 в 19:59
Обурений
Для Вільха: Вона не розтанула, престижність повинна виплачуватися в розмірі ДО 30%! А на скільки держава чи місцевий бюджет виділяє коштів на заробітну плату, стільки вам і виплачують престижності.
11.11.2019 в 08:28
Коментувати
Вчитель
+10
Дивина та й годі! Підтримка молодих вчителів, це чудово! А коли буде підтримка тих, хто тягне на собі освітній віз? Тобто тих, хто не втік на заробітки, не мав жодної підтримки, а лише купу обов’язків, більше 10 - 20 років працює вчителем і навчає дітей за мізер заробітної плати. А то складається враження, що це покоління і його досвід нікому більше в цій державі не потрібні! Не перегніть палицю неувагою до вчителів із 10 і 20 роками стажу. Наша робота гідна відповідної оплати. На кону, - все вчительське життя! А ні, то все те, що поза процесом викладання - лише для молодих і красивих! Нехай гарують, як ми все життя! Самій смішно, втечуть за місяць і доплати не допоможуть!
07.11.2019 в 17:23
Нуш дибілоцентризм
-1
Для Вчитель: не пепеживай, чи ти думаєш молоді не працюють якісно? Чим вони гірші старих шмоньок з катеогріями?!
16.11.2019 в 19:08
Педагог
Часто молоді більш вмотивовані та більше мають енергії та бажання чогось навчити!
Неприємно, що Ви не потрапили на час цієї реформи. Але це просто людський фактор. Були б Ви "молоді та красиві", то співали б іншу пісню. Я теж знаю багато жіночок "в мене 30 років стажу", сказати, що дітям цікаво на їх уроках я не можу)
Я не говорю про всіх! Але як серед молодих є некомпетентні, так і серед дамочок "в мене ж 10 років стажу". Тим більше хтось має вчити дітей після Вас) Нажаль люди не вічні.
Радійте краще за колег)
27.11.2019 в 22:42
Коментувати
Алла Альохіна
+1
Чому ніколи і ніким не піднімається питання позашкільної освіти? Адже там теж працюють педагоги і нічим не гірші за шкільних вчителів. А фінансується позашкілля з місцевих бюджетів. А це - залишковий принцип. Якщо ми не потрібні - вирішуйте це питання цивілізовано, а принижувати, причому так явно, людей не потрібно.
07.11.2019 в 12:06
Наталя
+1
Для Алла Альохіна: Я вас підтримую.Позашкілля-одна із головних ланок освіти.Не можна так принижувати людей.Зарплата-вдвічі менша за вчительку.Добре,що у нас в громаді нас підтримують,але де підтримка держави? Скільки будете робити вигляд,що на не існує?Ми хочемо ясності.Ви добре знаєте,що та держава,яка економить на дітях не буде мати гарного майбутнього.Ми зі своїми вихованцями працюємо не менше, ніж вчителі,навіть більше,бо до нас діти ідуть добровільно,їм тут цікаво.Приїздіть до нас,пані міністерка, ми Вам покажемо,що таке позашкілля для маленького містечка.Не можу мовчати,працюю в цій галузі 30 років,але державі ми не потрібні,головне,щоб депутатів забезпечити,для чого розвивати таланти і здібності.Дякую.
08.11.2019 в 06:43
Коментувати
Анатолий
-2
Проблема не у недостатності коштів а у системі утримання медпрацівників. Контрактна форма і результативність роботи педагога має відображатись у рівні зарплати.
07.11.2019 в 12:04Відповісти
Володимир
+10
Так 30% за престижність або 20%? В одній статті всім 30%, а вцій статті вже 20%.
так скільки? І чому молодим, хто тільки прийшов 21000 грн, а іншим дуля з маком. Тобто дуля тим людям учні яких займають призові місця в конкурсах і олімпіадах, які дають реальні знання учням.
07.11.2019 в 10:18
Іван
+4
Для Володимир: Для Вільха: Ті що є вже нікуди не подінуться. З них ще якось придумають як гроші зняти, щоб ще менше отримували. А ось заманити новачків якось потрібно, бо коли повмирають ті хто вже нікуди не подінуться то нікого не залишиться. Потрібне поповнення.