Уряд затвердив Концепцію дуальної освіти

Найближчим часом фахівці створять Положення про дуальну форму професійної освіти

Уряд затвердив Концепцію дуальної освіти

Кабінет Міністрів затвердив план з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Про це повідомив заступник міністра освіти Юрій Рашкевич.

За його словами, зараз в деяких закладах вищої та професійної освіти впроваджують елементи дуального навчання, коли певну частину часу учні та студенти отримують знання в аудиторіях, а частину - на виробництві чи підприємстві.

«Але я хочу наголосити, що це тільки елементи. Ми ж готуємо основу для запуску повноцінної дуальної освіти - з реальним навчанням на виробництві, використанням в повному обсязі ЄКТС, чіткими критеріями оцінювання, з обов'язковою оплатою роботи під час навчання. І зараз уряд затвердив план - які саме кроки, коли й разом з ким ми робитимемо до 2023 року», - розповів Рашкевич.

Найближчим часом фахівці МОН із зацікавленими сторонами створять Положення про дуальну форму здобуття професійної, а далі - фахової передвищої та вищої освіти.

До кінця 2019 року також має бути затверджений типовий договір, який укладатимуть роботодавець, адміністрація закладу та студент. Він визначатиме тривалість навчання, особливості роботи з обладнанням на підприємстві, оплату праці тощо.

Паралельно з підготовкою нормативної бази триватиме розробка нових освітніх програм, навчальних планів та критеріїв, за якими оцінюватимуть учнів та студентів. Для того, щоб відстежувати результативність такої освіти, у план окремо заклали моніторинг працевлаштування за фахом випускників, які навчалися за цією формою.

Важливий крок - реалізація пілотних проектів у закладах вищої та фахової передвищої освіти, що запланована вже на кінець цього року.

«Як свідчить світова практика, дуже часто дуальні програми мають підвищений попит та дають кращу якість освіти з точки зору придатності для ринку праці. Ми сподіваємося, що після впровадження повноцінної дуальної форми здобуття освіти у нас буде конкурс на ці програми, а це конкуренція і, як наслідок – зростання якості навчання»,– зазначив Юрій Рашкевич.

Освіта.ua
04.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Це бла бла бла....перевожу: Якщо то мене залишити заступником МОНу, то тоді за пару років ми щось там змінемо. Концепцію,Закон,Постанову,Положення. Імітація роботи.
Vladimir
Я б цих дуалістів, які заробляють на безтолкових ідеях, виселив би за 24 години із своїх приміщень. Чи у нас є багато високотехнологічних виробництв? Військово-промисловий комплекс мабуть так, але їм не до дуалізму. Вчителі, лікарі тут зрозуміло. А інші професії? Поляки завезли в навчальні центри саме сучасне обладнання і навчають спеціалістів.