В уряді планують оптимізацію мережі закладів профосвіти

Гройсман пропонує створити 5-7 унікальних регіональних центрів з потужною базою для навчання

В уряді планують оптимізацію мережі закладів профосвіти

Професійно-технічна освіта є важливою ланкою всієї системи освіти, яка в західних країнах є основою професійного спрямування молоді. Про це, під час засідання Стратегічного комітету уряду, заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, в Україні через хронічний «залишковий принцип» і штучну «непрестижність» робітничих професій діти навчаються на матеріальній базі 50-річної давнини і нерідко за принципом «аби зайняти місце», щоб заклад не втратив бюджетну субвенцію.

Він зауважив, що до якості освіти та реальної підготовки кадрів це не має жодного відношення.

Гройсман також підкреслив, що саме тому потрібна нова політика, що базуватиметься на ухваленні низки законів, які будуть опрацьовані найближчим часом, зміні принципів надання освітніх послуг, в тому числі оптимізації мережі закладів профтехосвіти та встановленні чітких відносин з роботодавцями задля впровадження системи дуальної освіти.

«Я б також запропонував продумати можливість створення 5-7 унікальних регіональних центрів з потужною базою для навчання найбільш затребуваним професіям», – запропонував Гройсман.

Освіта.ua
25.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Реформаторов-на свалку истории
Когда же будут оптимизировать бюрократов,,причём во всех структурах,снизу доверху. Развелись дармоедов...
Реформы-пшик,
Неужели кто-то верит в благие намерения??? Уже на делали кучу реформ-и каков результат? Кто-то в чём-то ощутил улучшения хоть чего-то? Цель реформаторов-всё развалить,а народ чтоб сам разбежался. Землю надо ещё продать и набить карманы. Подтверждение-децентрализация,ОТГ,опорные школы. Результат-закрытие сельских школ,развал села,эмиграция молодёжи. Наше ОТГ-самое лучшее ОПГ: голова наживается,вместе со своей родственной дружеской " камарильей", везде у него связи-никто его не трогает-ни прокуратура,ни НАБУ,хотя он творит с бюджетными деньгами,что хочет,
Местный
Я надеюсь, что все понимаю какой будет результат оптимизаций? - Без разборов просто закроют всё и скажут "рЭформа".
Tet-a-tet
Зробити навіть те, що написано- це вже величезний крок вперед на шляху до підвищення якості, точніше її створення, у підготовці робітничих кадрів. Інша справа, що ПТУ( навіть вищі) не взмозі на старій базі забезпечити випуск висококваліфікованих кадрів, яких так потребує Україна. Повністю згоден з Vladimir- потрібно не рятувати старе, а відкривати реорганізовані коледжі, де випускники, як у Європі, могли отримувати якісну підготовку і два дипломи: кваліфікованого робітника 5-6 розряду та бакалавра, який би дозволив у майбутньому стати керівником середньої ланки в підприємстві( адміністратор, начальник зміни чи цеху,шеф-кухар,керівник закладу обслуговування тощо).В деяких галузях важливо мати не одну кваліфікацію. Наприклад, кухар-офіціант-бармен,кравець-закрійник-модельєр,парикмахер-візажист-манікюрник, слюсар-електрик-сантехнік-столяр-ремонтник, і тд. Це вирішило б проблему кадрів для малих підприємств(готелів, закладів харчування, харчової промисловості і т.п.І звичайно угоди.
Vladimir
Щось пізно спохватились. А куди діти технікуми? Не профтехучилища реформувати, а технікуми. Що таке сучасна промисловість- це комплексні автоматичні лінії, верстати із ЧПУ. Має бути розроблена програма модернізації виробництв. На підставі затвердженої програми ( а там потрібно вказати, яку кількість спеціалістів потрібно подготувати по галузям). Створити не 6-7, а в кожній області такі центри. Кожна область має свою специфіку виробництва. Це тільки деякі моменти. Вова всерівно мої коментарі не читає. Тому що до сих пір працює совдепівський принцип: я начальник, а ви всі дурні
Tet-a-tet
Для Vladimir: Не в кожній області є смисл готувати такі професії як машиніст локомотивів, пілот літака,працівник АЕС чи капітан корабля. Але коли в одному місті у 8 закладах готують по одній групі кухарів (30 чол) виникає запитання, яка там може бути якість навчання, особливо в бувших ПТУ машиністів с/г техніки або слюсарів. Чи читає Гройсман наші коменти нам не відомо, а от пані міністр освіти просто повинна робити це щодня. Може то вона таки нашептала йому, що потрібно щось робити з професійною освітою в Україні?
Коментувати