![]() |
Українські розробники створили ПЗ для розпізнавання плагіату та почали співпрацю з вузами |
Вузи зможуть шукати плагіат в дипломах
Наприкінці 2015 року компанія "Антиплагіат" створила програмне забезпечення, здатне знаходити текстовий збіг та розпочала співпрацю з кількома українськими університетами, надавши їм можливість безкоштовно перевіряти студентські роботи (переважно дипломи) на наявність текстових збігів. Про це повідомляє AIN.UA.
«Антиплагіат» уклав договори з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним університетом «Львівська політехніка» і Львівською комерційною академією. За умовами договору про співпрацю, вищі навчальні заклади отримали безкоштовний доступ до програмного забезпечення та зараз тестують його якість. Вони можуть перевіряти оригінальність студентських робіт, порівнюючи їх з іншими роботами з інтернету та внутрішньої бази університету.
Програмне забезпечення миттєво надає звіт з відсотковим показником унікальності і збігів, посилання на веб-джерела матеріалу та історію перевірок.
Команда «Антиплагіат» розробила алгоритми, що вміють розпізнавати цитати різних стилів, знаходити перефразування, заміну символів, сінонімізації та інше. Текстові збіги не обов'язково є плагіатом - викладачі розглядають кожен випадок і виносять остаточне рішення індивідуально.
У коментарі для AIN.UA команда «Антиплагіат» розповіла, що робоча група зібралася приблизно два роки тому. Саме тоді народилася ідея проекту. Програміст Єгор Мельников (який зараз обіймає посаду головного інженера) почав працювати над ідеєю, яка в результаті стала суттю проекту. Розробка здійснюється постійно, перший прототип був готовий влітку 2014 року.
Проект працює завдяки вкладенню коштів приватного західного інвестора, який попросив не розголошувати суму інвестицій. Над проектом зараз працюють близько 10 осіб з усього світу разом з фахівцями, яких інвестор підключив для розвитку проекту (маркетинг, стратегія, продажі). Проект вже працює на західних ринках. Проект має два напрямки - b2b (університети і коледжі) і b2c (студенти).
Також «Антиплагіат» працює над рядом безкоштовних освітніх проектів, таких як інтеграція з Google Books і співпраця з University of People. Однією з цілей проекту є створення всеукраїнської бази студентських робіт для безкоштовної перевірки, якою могли б користуватися всі навчальні заклади України.
Посилання за темою:
Освіта.ua
24.12.2015