Вузи зможуть шукати плагіат в дипломах

Українські розробники створили ПЗ для розпізнавання плагіату та почали співпрацю з вузами

Вузи зможуть шукати плагіат в дипломах

Наприкінці 2015 року компанія "Антиплагіат" створила програмне забезпечення, здатне знаходити текстовий збіг та розпочала співпрацю з кількома українськими університетами, надавши їм можливість безкоштовно перевіряти студентські роботи (переважно дипломи) на наявність текстових збігів. Про це повідомляє AIN.UA.

«Антиплагіат» уклав договори з Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним університетом «Львівська політехніка» і Львівською комерційною академією. За умовами договору про співпрацю, вищі навчальні заклади отримали безкоштовний доступ до програмного забезпечення та зараз тестують його якість. Вони можуть перевіряти оригінальність студентських робіт, порівнюючи їх з іншими роботами з інтернету та внутрішньої бази університету.

Програмне забезпечення миттєво надає звіт з відсотковим показником унікальності і збігів, посилання на веб-джерела матеріалу та історію перевірок.

Команда «Антиплагіат» розробила алгоритми, що вміють розпізнавати цитати різних стилів, знаходити перефразування, заміну символів, сінонімізації та інше. Текстові збіги не обов'язково є плагіатом - викладачі розглядають кожен випадок і виносять остаточне рішення індивідуально.

У коментарі для AIN.UA команда «Антиплагіат» розповіла, що робоча група зібралася приблизно два роки тому. Саме тоді народилася ідея проекту. Програміст Єгор Мельников (який зараз обіймає посаду головного інженера) почав працювати над ідеєю, яка в результаті стала суттю проекту. Розробка здійснюється постійно, перший прототип був готовий влітку 2014 року.

Проект працює завдяки вкладенню коштів приватного західного інвестора, який попросив не розголошувати суму інвестицій. Над проектом зараз працюють близько 10 осіб з усього світу разом з фахівцями, яких інвестор підключив для розвитку проекту (маркетинг, стратегія, продажі). Проект вже працює на західних ринках. Проект має два напрямки - b2b (університети і коледжі) і b2c (студенти).

Також «Антиплагіат» працює над рядом безкоштовних освітніх проектів, таких як інтеграція з Google Books і співпраця з University of People. Однією з цілей проекту є створення всеукраїнської бази студентських робіт для безкоштовної перевірки, якою могли б користуватися всі навчальні заклади України.

Освіта.ua
24.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Плагіат в українських вузах це, на жаль, досить поширена проблема. Та якщо всі будуть думати однаково про те, що боротись з ним немає сенсу, то все залишиться як і було. Такі сервіси як, наприклад, PlagiarismSearch помалу допомагають системі освіті вибиратись із прірви. Не потрібно дивитись на ситуацію з таким явним негативом. Так, більшість студентів купують дипломні роботи, але ж навіть куплена робота повинна перевірятись на антиплагіат! Мова зараз не йде, про те у кого саме студенти купують свої роботи, бо безсумнівно, вони це можуть робити напряму у викладачів (що є взагалі недопустимим). Мова йде про те, якої якості повинна бути робота без різниці куплена вона чи ні. Текст має бути оригінальним, інакше студентам взагалі немає сенсу займатись науковими роботами.
Zinger
Для Service: А как с этим борятся в Европе? Мне кажется, что это проблема морали. Студент должен осознать, что процес написания работы - это торческий процес, направленый на повышение качества его образования. Честному английцу или американцу никогда такое не придет в голову, а у нас поощряется в первую очередь преподавательским составом, который в силу своей бедности хочет что - то заработать на лени обеспеченого студента. Получается замкнутый круг. В Киево - Могилянской академии такое не возможно, или я ошибаюсь?
Ol Pozn
Для Zinger: да лет 10 назад была написана программа которая шерстила иинет и определяла плагиат.И давно на западе применяется.А не потому что там одни сознательные.У нас не используют - а то вдруг литвина придётся с академиков выгнать а мировая наука этого не перенесёт
Коментувати
Service
Да всем, кто заказывает эти работы на спец ресурсах, где за оплату пишут индивидуальные работы, до 5 точки эта система. Это дополнительная выкачка денег из бюджета. Это всё равно что запрещать веб ресурс для одной страны, но в ней используют прокси-сервера и просматривают контент дальше. Не способна эта система 100% всё просчитать. Да и тем более, тот же препод, если будет желание, то найдёт без проблем и сам часть этой работы по ключевым словам в интернете. Ну единственное что невозможно делает скопировать работу у курса по выше. Ну или даже с другого ВУЗа если это будет ПО с сетью. Так что те у кого есть деньги для написания этих работ другими людьми-могут спать спокойно. Да и вообще фигня вся эта система в принципе. И то, пока её введут, нынешние студенты уже выпустятся. Так что может через поколения 2-3 она и заработает в полную меру. Но как я и раньше описывала, индивидуальным работам под заказ, эта система до 5 точки!!!
Zinger
Дописувачам: А що краще, миритися з тим, що маємо, чи все таки діяти? Іван пропонує діяти і мені це імпонує, хоча запроваджувати цю боротьбу буде дуже важко. Де ви бачили господаря, який би зарізав курку, що несе золоті яйця? Вихід все ж є. Встановити викладачу справедливу оплату праці, аби він не мусів опускатися до рівня торговця дипломними роботами ( це як мінімум 100-150 доларів за роботу) А студент має знати, що диплом він отримає лише тоді, коли захистить свою дипломну роботу перед незалежним журі після наукової експертизи, навіть якщо на це йому доведеться потратити більше ніж п’ять років.
Іван
Всім привіт, мене звати Іван, я представник Unplag. «xyz», дякую за думку. Звичайно, ми всі розуміємо, у якому стані зараз знаходиться вища освіта в Україні. Тільки «інопланетяни», як ви кажете, будуть заперечувати той факт, що багато студентів в Україні купляють свій диплом, а також те, що, на жаль, є викладачі, які, навіть не соромляться і вимагають хабаря. Але є і просунуті (як для наших реалій) навчальні заклади, де як викладачі, так і студенти тримають високу планку щодо академічних стандартів. Для вирішення проблеми плагіату і хабарництва потрібні системні дії на кожному рівні: законодавчі, адміністративні, просвітницькі. Має бути достойна оплата роботи викладачів, цікава і актуальна навчальна програма і відповідальність з усіх сторін. Unplag – це інструмент, сам по собі він не вирішить проблему плагіату, але зможе звернути на неї увагу, показати невідворотні докази. Це перші кроки назустріч новій освіті і новій чесній відповідальній молоді.
xyz
Ви це серйозно? Ви справді збираєтеся шукати плагіат у дипломних роботах? Невже ви вважаєте, що хтось повірить у те що ви не знаєте ситуації з написанням курсових і дипломних проектів? Як говорить один героїв фільму: не смішіть мої копита. У мене сусідній хлопчик закінчує коледж. Технічна спеціальність. З 26 випускників пише дипломний проект 3 (три) студенти. Всі інші купляють. У тих же викладачів. Приклад другий. Не так давно закінчив школу один дуже толковий хлопець. Поступив у один з Київський університетів. Навчався прекрасно. Дійшла справа до написання дипломного проекту. Підходить він до керівника, якого йому призначили. І знаєте, яке було перше питання викладача? Хто тобі буде писати проект. Той відповів: буду писати сам. Відповідь викладача: вибач, але тебе я брати не буду. Мені потрібно утримувати сімю. І ви будете шукати плагіат? Ви хоч би почитали студентські форуми. Інопленетяни.