Виші зможуть позбавляти статусу національного

В Україні змінять Порядок надання вищому навчальному закладу статусу національного

Виші зможуть позбавляти статусу національного

В Україні буде змінено Порядок надання вищим навчальним закладам статусу національного. Відповідний проект постанови КМУ розміщений для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства освіти.

Зокрема, документом буде затверджено Порядок надання вищому навчальному закладу статусу національного, а також підтвердження та позбавлення його цього статусу. Окрім цього буде визначено критерії та процедури, якими керуватиметься Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти при внесенні відповідних пропозицій до Кабінету Міністрів України.

Передбачається, що надання вищим навчальним закладам статусу національного здійснюватиметься на конкурсній основі. Кількість вакантних статусів національного на поточний рік визначатиметься Кабінетом Міністрів за поданням Міносвіти. Кількість вакантних статусів не зможе перевищувати кількості вищих навчальних закладів, які будуть позбавлені статусу національного чи втратять його в попередньому календарному році.

Також порядок надання університетам статусу національного передбачає підтвердження статусу навчальним закладом, що здійснюватиметься один раз на сім років.

Вищі навчальні заклади, яким статус національного було надано до 2016 року включно, проходитимуть підтвердження статусу за таким графіком (залежно від року надання статусу):

  • 1996, 2003, 2010 – у 2017 році;
  • 1997, 2004, 2011 – у 2018 році;
  • 1998, 2005, 2012 – у 2019 році;
  • 1999, 2006, 2013 – у 2020 році;
  • 2000, 2007, 2014 – у 2021 році;
  • 1994, 2001, 2008, 2015 – у 2022 році;
  • 1995, 2002, 2009, 2016 – у 2023 році.

У разі ухвалення негативного рішення стосовно підтвердження статусу національного, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти вноситиме до Кабміну пропозиції про позбавлення статусу. Впродовж трьох місяців з дня ухвалення рішення про позбавлення його статусу національного вищий навчальний заклад буде зобов’язаний виключити з свого найменування слово «національний».

Передбачено, що національні вищі навчальні заклади матимуть можливість користуватись правами, передбаченими законом, а також мають право в межах фонду заробітної плати установлювати підвищені посадові оклади, стипендії та інші заохочувальні виплати.

Щороку національні вищі навчальні заклади мають подавати до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та розміщувати на власних сайтах моніторинговий звіт про виконання відповідних критеріїв.

Критерії для надання та підтвердження статусу національного вищого навчального закладу поділятимуться на обов’язкові, порівняльні та преміальні.

До обов’язкових критеріїв віднесено позитивну оцінку системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, відсутність виявлених порушень ліцензійних умов, наявність єдиного інформаційного середовища вищого навчального закладу, розміщення на сайті закладу обов’язкової інформації, передбаченої законодавством.

Порівняльні критерії включатимуть показники кількості здобувачів вищої освіти денної форми навчання на одного науково-педагогічного працівника, результати знань студентів, кількість студентів, які навчались або стажувались за кордоном, середньорічну кількість іноземних громадян серед студентів, суму індексів Гірша науково-педагогічних та педагогічних працівників тощо.

Преміальні критерії враховуватимуть місце вищого навчального закладу в міжнародних і незалежних рейтингах та наявність іноземних та міжнародних акредитацій.

Зауваження та пропозиції до проекту Порядку надання вищому навчальному закладу статусу національного можна надсилати до 23 січня 2016 року на адресу Міністерства освіти і науки: t_panchenko@mon.gov.ua

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ПРОЕКТОМ ДОКУМЕНТА

Освіта.ua
23.12.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vika
Для Шиншилла: Например, КНУ им. Шевченко, факультет кибернетики, да и все другие факультеты. Учиться очень тяжело, но реально, так же как и в КПИ.
Шиншилла
Следует ликвидировать вузы, которые выпускают толпы потенциальных безработных. Все эти вузы работают на себя, деканы, ректоры и преподы гребут взятки лопатой для своего обогащения. Назовите мне хотя бы один некоррумпированный вуз в Украине.
Серж
Для Шиншилла: КПІ
Студент
Острозька академія. Навчаюся тут уже на 3 курсі. За весь період навчання ніяких хабарів не давали, від інших також не чула, щоб давали. Умови навчання прекрасні, тільки навчатися важко. Натовпів безробітних точно не випускає. Так само і КПІ, навчаються друзі, задоволені, бо не за один бал не заплатили. Це саме стосується і Могилянки.
Нонейм
Перш ніж ліквідовувати вузи - відмініть строкову службу в армії. А то в нас навчнання добровільно-примусове. Або йдеш вчитись в якийсь бурситет(язик не повертається більшість вишів університетами назвати) або йди в армію, безцільно втрачай рік життя, на бєсполєзну "службу". От і пруть толпами в внз, дають хабарі, і випускаються "спеціалісти". Вища освіта в Україні знецінена величезною к-тю "спеціалістів" з вищою освітою. Краще скоротити половину вузів, а на ті гроші зробити контрактну армію. І люди з вищою освітою більше цінуватимуться, і ті хто не хоче йти в універ - не будуть змушені йти. І взяток в інститутах не буде, і якість освіти зросте.
Коментувати