Студентські роботи мають перевірятися на плагіат, - міністр

За даними соціологічного дослідження 90% студентів ВНЗ вдаються до плагіату

Студентські роботи мають перевірятися на плагіат, - міністр

Головним завданням боротьби з плагіатом є формування ставлення академічного середовища до цього явища. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час круглого столу на тему "Академічна чесність як системна проблема вищої школи України: університет, викладач, студент". Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

За словами міністра, академічне середовище не повинно приймати плагіат. "Головне - щоб було неприйняття, щоб людина навіть не думала цим займатися", - сказав міністр.

Сергій Квіт повідомив, що міністерство вже показало ставлення до цього явища. Зокрема, в МОН щомісяця проводяться засідання атестаційної колегії, яка своїми рішеннями позбавляє академічних ступенів науковців, в чиїх дисертаціях був виявлений плагіат.

Як зазначив міністр, роботу по виявленню плагіату повинні виконувати самі університети. Для цього необхідно надати вищим навчальним закладам усі інструменти: легальне програмне забезпечення для виявлення плагіату та на законодавчому рівні наділити університети правом відраховувати студентів за плагіат.

Сергій Квіт також висловив переконання, що студентські роботи обов’язково мають перевірятися на плагіат. Окрім того, студенти самі повинні розумітися на цьому. За словами міністра, за для розуміння та навчання студентів, необхідно перекласти на українську мову велику кількість міжнародних документів. "Положення про плагіат повинні увійти в статути університетів", - додав Сергій Квіт.

Під час круглого столу були презентовані результати соціологічного дослідження, що проводилося в Харківському національному університету ім. Каразіна.

За даними дослідження 78% студентів складають іспити не самостійно, 67% з них списують під час іспиту, 23% студентів вказують на випадки отримання оцінок за послуги або гроші, 90% студентів вдаються до плагіату.

Освіта.ua
17.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Незабудка
А вы думаете до 1991 года плагиата не было, разговаривал как-то с одним ученым, который рассказывал сел в ленинке три работы взял и есть первый раздел)
Ромашка
И кандидатский работы, и докторские диссертации следует проверять на плагиат. И процентов 70 защищенных таких работ с 1991 года следовало бы аннулировать! Такой продажности и высшего пилотажа в плагиате нет нигде, разве что в парламенте при покупке мест!
давно пора
давно пора применять программу антиплагиат при проверке дипломных работ и курсовых во всех вузах и, чтобы вузы несли ответственность, установить независимую МОН комиссию для периодической проверки, а если вуз выдаст диплом и пропустит хоть одну такую работу, лишать лицензии, вот тогда будет уровень и порядок.