Тест з історії України має увійти до історії ЗНО

Такої кількості помилок, допущених укладачами в цьогорічних тестах з історії України, не було в жодному тесті з часу впровадження системи зовнішнього оцінювання

Тест з історії України має увійти до історії ЗНО

Другий за популярністю серед абітурієнтів тест зовнішнього незалежного оцінювання з історії України містив як граматичні, так і технічні помилки, а також уключав завдання, що були використані в попередніх роках.

Так, технічних помилок укладачі тесту допустилися як у завданнях першої сесії, так і в завданнях другої сесії тесту з історії України.

У тесті першої сесії, в одному із завдань частини тестових зошитів, був указаний зворотний порядок варіантів відповідей, через що деякі абітурієнти не знали як позначити правильну відповідь на це завдання. Через цю помилку фаховою комісією УЦОЯО було ухвалене рішення про подвійне оцінювання цього завдання.

У тесті другої сесії, у деяких завданнях не співпадав порядок розташування варіантів відповідей у тестових зошитах, віддрукованих українською та російською мовами, що видавались учасникам тестування, які складали тест російською. У результаті правильні відповіді учасників можуть бути різними в залежності від того, яким зошитом вони користувались під час роботи над тестом. Наразі абітурієнтів хвилює питання, яким чином Український центр оцінювання вирішить оцінювати це завдання.

Окрім технічних, у російськомовному тестовому зошиті було допущено кілька граматичних помилок. А в одному із завдань укладачі тесту забули дописати текст у варіанті відповіді, яка крім усього іншого, була правильною.

Також, до тестів двох сесій з історії України 2012 року було включено більше десятка завдань, що були використані в тестах зовнішнього оцінювання минулих років.

Зокрема, серед п’яти завдань на встановлення відповідності в тесті першої сесії з історії України, три завдання виявилися завданнями повністю ідентичними тестам 2010 року першої та другої сесії, а одне завдання має частково перефразовані варіанти відповідей. Окрім того, до цьогорічного тесту, із завдань тесту 2010 року були включені чотири тестових завдання з однією правильною відповіддю. Усі ці завдання в сумі мають "ціну" у 20 тестових балів із 89 можливих.

У свою чергу, у тесті другої сесії ЗНО з історії України майже немає абсолютних співпадінь із завданнями минулих років, але до десятка завдань мають або однакові варіанти відповідей або ідентичні умови завдання.

Варто зазначити, що частина абітурієнтів має позитивне ставлення до практики повторів тестових завдань із минулих років і з тестів пробного ЗНО. "У принципі, це ж добре, що Центр оцінювання вирішив піти на зустріч і заохотити абітурієнтів, які ретельно готувалися і дивились тести минулих років... Що поганого в тому, що уважні і старанні отримають +6-8 балів на ЗНО", - вважає один з учасників цьогорічного тестування з історії.

Зі свого боку, Український центр оцінювання також не бачить проблеми включення до тестів раніше використаних завдань.

Так, у коментарі Центру оцінювання щодо тесту з української мови та літератури, в якому у свою чергу були використані завдання пробного ЗНО, зазначається, що "уміщення в тестових зошитах завдань, використаних Українським центром раніше, не суперечить технології створення тестів і забезпечує якість тесту як інструменту вимірювання".

У будь-якому випадку, якість цьогорічного вимірювання навчальних досягнень абітурієнтів з історії України стане зрозумілою після визначення результатів тестування кожного учасника та публікації двох рейтингових таблиць окремо для кожної сесії з історії.

Освіта.ua
02.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан
Это не справедливо, оценивать задание в первой сесии не в 4, а 8 балов всего- то из- за невнимательности в министерстве. Давайте, тогда и вторую сесию так оцените!
Оля
Для Богдан: Уважаемый, а Вам повезло с сессией по математике
Богдан
Для Оля: Уважаемая, второй сесии урезали по математике не меньше, чем первой!
Коментувати
вчитель
Абітурієнти - І сесія. Чого ви мовчите???? і не відправляєте коментарі на сайт УЦОЯО, адже 40-45% ваших завдань ( у першій сесії) - не коректні. Від кожного вашого бала залежить ваша доля. Перше завдання з неякісними малюнками, за якими неможливо визначити знаряддя праці й відповідно епоху, а завдання про оперу "Бог. Хмельницький", де 3 правильних відповіді??????? Чому не наведено шкільні підручники, де містяться правильні відповіді, як було за минулих років... А відповідей ви не знайдете, у підручниках їх немає (питання не відповідають підручникам і програмі ЗНО)!, як немає інфи про "Постанову ЦК КПУ про оперу"... А що, учні мають знати напамять "Цю постанову"???... І багато, багато інших помилок... Хто ж нарешті спроможний кваліфіковано проаналізувати завдання??
Мама абітурієнта
Для вчитель: А який толк туди писати? Хто нас послухає? У них є підготовлені відповіді на всі наші запитання. Мені шкода наших дітей!
Марія
Для вчитель: І що з того???От я учасниця I сесії і що???з нас усіх роблять дурнів, і обідно те, що ми нічого не можемо вдіяти!!!В зошиті ЗНО не так багато питань, щоб не можна було перевірити їх досконало!
Коментувати
Оля
скажите, вам нечего делать сдавать зно после того как уже университет закончили? вы понимаете, что создаете нам, абитуриентам проблемы, из-за таких как вы нам труднее получить хороший балл, а вам только для прикола оно надо. зачем так делать?
Freedom
Для Оля: самой интересно) Если поступлю, то в следующем году пойду на зно и специально напишу его препаршиво, чтобы у тех, кто будет поступать, быле выше баллы.
Коментувати
Тетяна
Історія України
Cдал на 200 балов
Закончил 7 лет назад университет. Работаю по специальности - преподавателем. Второй год подряд сдаю ЗНО по истории Украины. Результаты примерно одинаковые 199 в прошлом году. 200 - в этом. Критикуют ЗНО только те, кто имеет недостаточный уровеь подготовки. Если выпускник набирает больше 190 балов, то уже нет принципиальной разницы в нескольких балах. Ругать систему может каждый - предложите лучше. Знаю слвершенно точно, что сейчас у каждого есть шанс поступить в престижный вуз. ПРОЧИТАЙТЕ ВНИМАТЕЛЬНО НЕСОВПАДЕНИЕ ОТВЕТОВ В УКРАИНСКОМ И РУССКОМ ВРИАНТЕ!!! пРАВИЛЬНЫЕ ОТВЕТЫ РАСПОЛОЖЕНЫ ОДИНАКОВО!!! Согласен, что должго быть идентично, инадо наказать тех, кто такое допустил, но на результат теста это не повлияло. Не о том спор идет.
ЛуЛу
я не розумію яка користь від цього зно.. хіба можна називати зно "незалежним" якщо вони так напартачили. всі повинні бути в рівних умовах без перших та других сесій. і я думаю, що за рік можна було б скласти нормальні тести і без помилок. це зно ще більше довело те що Україні до європейської освіти тай до європи взагалі ще дуже і дуже далеко.
Валя
Для ЛуЛу: я повністю погоджуюсь з тобою, адже яка користь тоді? Я в шоці...
Александр
Для ЛуЛу: Согласен, за год можно было все проверить 150 раз, и не позорится.
Марія
Ставлення наших шановних чиновників-освітян до ЗНО просто обурює! На яких правах учасникам І сесії ЗНО з історії України завдання, яке було неправильно надруковане в тестовому зошиті, зараховане як правильне? І обурює не те, що багатьом учасникам І сесії просто зарахували можливо незаслужений бал, а те, що сталося це по причині халатного ставлення до процедури проведення ЗНО. Дуже жаль ,що в Україні не знайдуться сміливці, які через суд кинуть виклик такій дурній системі освіти, тому що це - підсудна справа. Адже учасники І та ІІ сесій були поставлені в нерівні умови проходження ЗНО з історії України.
Коментувати
карина
У тестах з історії України ( 2 сесія) правильною відповіддю на питання: "У якому уривку з історичного джерела йдеться про роль і місце в українській культурі зображеного діяча ( Т. Шевченко)?" правильною відповіддю є : " Будучи останнім представником поезії українського бароко, він став предтечею нової української літератури, просякнувши її ідеями гуманізму та Просвітництва.." У відповідях,представлених Центром оцінювання -правильна відповідь не така, а саме: " Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури..." Я багато разів робила цей тест на освіті.ua. Так де ж спаведливість?
Дехто
Для карина: спочатку розберіться із завданням, а потім вже висувайте претензії, щоб не виглядати дурепою.
Ріна
Для карина: то про Сковороду
Виолетта
Для карина: ,извините Карина,но я еще с младших классов знаю,о том,что Шевченко был и крипаком,он и в тюрьме сидел.И в его биографии,когда про него рассказывают,было уточнено,что он был сыном мужика.......Так что ответ является правильным!!!
Коментувати
Дух
Шановні абітурієнти!!! Хто поступатиме в Київ, в КНМУ ім О.О.Богомольця, добавляйтеся в групу http://vk.com/club39544527 Абітурієнт 2012 КНМУ ім.О.О.Богомольця - поступаємо разом (адмін Дух.) буду радий вас всіх бачити на сторінці групи.)
Дух
Шановні абітурієнти!!! Хто поступатиме в Київ, в КНМУ ім О.О.Богомольця, добавляйтеся в групу http://vk.com/club39544527 Абітурієнт 2012 КНМУ ім.О.О.Богомольця - поступаємо разом (адмін Дух.) буду радий вас всіх бачити на сторінці групи.)
Анонимус
Всё логично, экспераменты на нас проводили с 12 летней школой, брак в тетрадках по ЗНО и я уверен это далеко не последний сюрприз, который нас ждет в этом году. P.S. Табачник гусь.
Абитуриент
Приехал с дачи, отдохнувшими глазами и мозгами прочитал коменты и немного опешил от обсуждаемых тем. Все сличают и ищут расходжения в рус. и укр. тетрадях. Да ляпы есть, но каким образом это повлияло на ответы на задания??? Да никаким!!! Полощут с умным видом и тупыми аргументами рост безработицы в годы нэпа. Ее при военнном комунизме не было!!! Большевики ввели трудовую мобилизацию, не работаеш - в концлагерь (может для кого-то это будет открытием, но это придумал не Гитлер, а Ленин). Кроме того, рынок труда и его неизменная спутница (безработица) был просто ликвидирован как и другие элементы рынка в годы ВК. И только при нэпе все вернулось в нормальное экономическое русло. Возродился найм от ворот, а следовательно и безработица. Все просто, олени, без ваших заумных цитат.
Володимир
Для Абитуриент: Ты мне напоминаешь персонажа интермедии Аркадия Райкина, который говорил: "Смотрю я на вас: ну и дураки же вы все!" А сам откуда взял аргументы для своих разглагольствований о военном коммунизме? Наверное, посмотрел какой-то фильм? Так вот, советую почитать хоть один учебник по истории Украины, а не всего СССР или России. Тогда ты узнаешь, что в 1917-1920 годах территория Украины под большевиками была совсем мало времени: она переходила от УНР к большевикам, затем к немцам, гетьманату, опять УНР, Деникину, опять большевикам и т.д. Кроме того, часть территории контролировали Махно, Григорьев, ЗУНР, Врангель и др. И все воевали, грабили. А трудовые армии в то время только начинались и были они в основном в России.
Коментувати
Ольга
а яка помилка допущена у написанні слова "которого"?
Олег
Для Ольга: В українській мові немає слова "которий", а є слово "який", "котрий". Тому правильно варто вживати "якого", "котрого".
Влад
Для Ольга: правильный ответ там "Буковины". Поэтом слово "которого" вводил в заблуждение, из-за чего можно было подумать, что Буковина не подходит, потому что "Буковины... которой".
Влад
Для Олег: там вообще-то по-русски это слово написано, смотрите фото.
Коментувати
це не йа
Еслиб они только проверили правильно...
Маша
Вот как решают проблему с переизбытком студентов (абитуриентов) гуманитарных специальностей... нет культурных слов, честное слово!
Іринка
Хіба не можна було складати цей тест всім абітурієнтам в одну сесію? Всі були б рівні у розрізі запитань.
Анастасія
Для Іринка: повністю з тобою згідна
Коментувати
кристина (абитура 2011)
и кто может говорить теперь о высоком уровне образования в нашей стране, если даже законодатели ошибки допускают. бред!!!
Маша
Ребят, не понимаю, чего вы все сейчас так ссоритесь, какая сессия была легче и насколько тестирование "независимое". Какая разница? Все равно всем ПРИШЛОСЬ его сдавать, все равно без него НИКУДА не поступишь. И поскольку от нас, абитуриентов, в этом вопросе мало что зависит, остается только смириться. Ну что толку сейчас кричать? Все равно ничего не изменится...
Марія
прочитала я тут всі коментарі і складається враження, що вони ВСЕ спеціально роблять щоб ми нікуди не поступили, щоб принизити нас...і те що зараз всі сваряться, яка сесія була легша, а яка важча це теж їх робота....бо винні вони, бо склали "неадекватні" тести....і чому вони мутять якусь фігню, а це має відбиватися на нас....реально ЗНО не можна назвати незалежним, бо щось забагато факторів впливає на нього
Игорь
Для Марія: есть такая поговорка: плохому танцору ... мешают.
Марія
Для Марія: повністю з тобою согласна!!!
Коментувати
Володимир
Тести з історії України 2012 року (перша сесія), завд. № 59 «зростання безробіття». Цитую: «Абсолютна чисельність безробітних, зареєстрованих біржами праці в період НЕПу, зросла (з 1.2 млн. чоловік на початку 1924 р. до 1.7 млн. чоловік на початку 1929 р.), але розширення ринку праці було ще більш значним (чисельність робітників і службовців у всіх галузях народного господарства збільшилася з 5.8 млн. чоловік в 1924 р. до 12.4 млн. у 1929 р.), так що фактично рівень безробіття знизився». Таким чином, вважаю, що наведені вище аргументи доводять хибність відповіді «зростання безробіття» на завдання № 59. Тому пропоную не враховувати вказану відповідь як правильну.
Олеся
Для Володимир: Полностью согласна!. Аргументы весьма весомые. Этот вариант ответа и у меня вызвал недоумение, ещё одно подтверждение непрофессионализма при составлении тестов, но разве теперь кто-то будет что-либо исправлять? Эх...
Коментувати
Володимир
одна з відповідей на завдання № 59 «Укажіть наслідки впровадження в Україні нової економічної політики (1921-1928 рр.)», а саме «зростання безробіття», яка вказана на офіційному сайті УЦОЯО як правильна, є помилковою. Адже при воєнному комунізмі, на зміну якому прийшла нова економічна політика, промисловість практично не працювала, а безробіття було майже тотальним. Саме НЕП зміг поліпшити ситуацію, саме при новій економічній політиці знову запрацювала економіка й сільське господарство, що супроводжувалося ліквідацією, а не зростанням безробіття.