Osvita.ua ЗНО Новини ЗНО Якби тести укладались комп’ютером, до них не потрапили б використані завдання, - експерт
Якби тести укладались комп’ютером, до них не потрапили б використані завдання, - експерт

Ігор Лікарчук розповів про формування банку тестових завдань та технологію добору завдань для укладання тестів

Якби тести укладались комп’ютером, до них не потрапили б використані завдання, - експерт

Формування банку тестових завдань дійсно є наріжним каменем нормально працюючої системи зовнішнього оцінювання, вважає екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

У інтерв’ю Освіта.ua він зазначив, що наприкінці 2010 року в банку тестових завдань Українського центру оцінювання було кілька десятків тисяч апробованих і класифікованих завдань із різних предметів.

Він також розповів, що технологія укладання тесту передбачає попереднє формування специфікацій та укладання працівниками УЦОЯО тестів із кожного предмета. „Це тести для проведення пробного тестування й так звані, "бойові" тести, які є конфіденційними документами та про зміст яких може знати дуже й дуже обмежене коло людей”, - говорить Лікарчук.

"Як правило, завдання для тестів повинні добиратися лише з банку тестових завдань, бо лише вони пройшли кількаразову апробацію, визначений рівень їхньої складності, проведена потрійна експертиза незалежними експертами. Але через фертильність банку тестових завдань і власні амбіції окремих людей, причетних до укладання тестів, цього не робиться", - зазначає Лікарчук.

Він висловив упевненість, що якби тести укладались комп’ютером чи лише з банку тестових завдань, то до цьогорічних тестів не потрапили б завдання пробного тестування чи ті, що використовувались у попередніх роках. "Комп’ютер таких помилок не робить. А ось люди… Та ще й коли вони зайняті в період інтенсивної роботи над тестами підготовкою комерційних проектів сумнівної якості", - зазначив Лікарчук.

"В якому стані цей банк на сьогодні, я інформації не маю. Але точно знаю, що наявної кількості завдань для формування тестів із усіх предметів лише з БТЗ там недостатньо", - підкреслив експерт.

Повну версію інтерв’ю з Ігорем Лікарчуком читайте тут.

Освіта.ua
02.06.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонид
Как Содом и Гоморра и окрестные города, подобно им блудодействовавшие и ходившие за иною плотию, подвергшись казни огня вечного, поставлены в пример, - так точно будет и с сими мечтателями, которые оскверняют плоть, отвергают начальства и злословят высокие власти. (Иуд.1:7,8)
Валентин
Уважаемые "Министры" ... вы виноваты в повторах заданий , не мы ... чего мы должны принимать минуса , нести ответственность за ваши действия ? Вы и так там пируете , пока люди еле сводят концы с концами ....... будьте людьми хоть в образовании .... хоть в каких-то ситуациях покажите что вы тоже люди , а не "кошельки"
Наталія
Ситуація складається типово для нашої країни "ХОТІЛИ ЯК КРАЩЕ, А СТАЛОСЯ ЯК ЗАВЖДИ". Від треба треба позбавити вибір завдань для ЗНО людського фактора. Невже з сучасним розвитком технічних засобів це неможливо? Чи стаття доходів деяких "діячів" від освіти зникне?
Рома
"Як правило, завдання для тестів повинні добиратися лише з банку тестових завдань, бо лише вони пройшли кількаразову апробацію ...". Совершенно верно. Но раз задания прошли апробацию, значит они уже в каких-то тестах были - в пробных, прошлогодних или каких-то еще. Если нет, значит апробации не было!
nezrozumilliy
Це неправильно. Як це тести,які були на пробному тестуванні повторюються? Коли я здавав їх у 2010 році,то на пробному одні тести,а на самих тестах інші-так має бути. А то виходить,що одні тести ці бачили,бо вони заплатили за пробне тестування,а інші не бачили-бо вони не були на пробному,і ті хто бачив-вже знають правильну відповідь,а ті хто не бачив-не знають. Я вважаю,що це навмисно було зроблено.Хотіли показати,о бачите,ви заплатили за пробне тестування-у вас вже буде лишніх декілька балів.А потім будуть пояснювати-бачите-яке ЗНО нелегітивне і корумповане.І можливо на це ще вплинули ректори університету-бо їм вигідно повернути вступні іспити до університету.Тому винне не ЗНО-а ректори університету,Табачник,Зайцева та їх міністерство.Бо якщо б Зайцева слідкувала б добре-то цього не було.
Леонид
На думку цього "експерта", якщо вчителька одного року у першому класі питала: "2+2=?", то що вже вона не повинна цього питати в наступному році? Добре, що деякі питання повторюються, це буде стимулом для кращої підготовки абітурієнтів. А якщо буде банк тестових завдань, то кращі результати будуть не у тих хто вміє думати, а у тих хто зазубрює. Це особливо негативно для точних наук. Набагато легше запамятати відповідь до задачі аніж навчитися їх розвязувати.
Misha
Для Леонид: Про точні науки ти загнув.Вони якраз показують розвиток твого мислення та логіки.Сказав,як кажуть*Ні в кут,ні в двері*
Богдан
Не согласен с Лёней
Леонид
Так на даний час саме це і показують, а якщо завести банк завдань, то так не буде! Для Misha:
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!