У тесті з історії Українській центр оцінювання заплутав абітурієнтів (фото)

В одному із завдань майже всіх тестових зошитів першої сесії з історії України було переплутано порядок букв, якими позначені варіанти відповідей

У тесті з історії Українській центр оцінювання заплутав абітурієнтів (фото)

У завданні №56 тесту з історії України (перша сесія) замість звичайного порядку позначення варіантів відповідей "АБВГ" було використано порядок "ГВБА", через що абітурієнти не знали як позначати правильну відповідь на це завдання.

Завдання із "перекрученим" порядком варіантів відповідей було у більшості тестових зошитів з історії України.

"У десятому зошиті, який дістався мені, був такий порядок цифр і нам сказали, що відповіді слід проставляти відповідно до літер під якими вони стоять", - розповідає учасниця тестування Дар’я.

Один з учасників зовнішнього оцінювання Віталій розповів, що у "пункті тестування запитували в уповноваженого Українського центру оцінювання і він сказав, що у центрі оцінювання знають про цю помилку та будуть перевіряти згідно із такою розстановкою варіантів відповідей".

У той же час абітурієнт Максим говорить, що побачив інший порядок букв тільки після тесту. "Я взагалі не побачив цього, і мені нічого не сказали, як виконувати це завдання. Я зробив його як "АБВГ", і за тим порядком у мене відповідь правильна, тепер думаю чи зарахують мені це завдання", - каже Максим.

"У нас взагалі член комісії накричала на дівчину через те, що вона не зрозуміла, як відповідати на це запитання", - розповідає Дмитро, учасник тестування першої сесії з історії України.

Наразі офіційної відповіді щодо оцінювання цього завдання тесту з історії України від Українського центру оцінювання якості освіти немає.

Нагадаємо, минулого року в змісті одного із завдань тесту з англійської мови була виявлена друкарська помилка. У зв’язку з чим, предметною фаховою комісією УЦОЯО було прийняте рішення зарахувати всім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови це завдання як правильно виконане.

Освіта.ua
01.06.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
serg
Очень похоже на нашу историю=)пока печатали тетради порядок переписывали несколько раз=)
anchel
Ну как, кто сколько дал правильных ответов???
Bayz
во 2 сессии подобная проблема! нам выдали тестовые тетради на укр и на русском языке, в ходе работы,сравнивая две тетради, я заметила, что в вопросе №16 варианты ответов в украинской тетради не совпадают с вариантами ответов русской тетради, т.е стоят в разном порядке!!
Светлана
Для Bayz: подскажите пожалуйста какой вопрос именно? отвечала по русской тетради,украинскую даже не открывала ,теперь переживаю:(
Bayz
Для Светлана: у меня была тетрадь 15, вопрос 16) Что было общим для Андрусовского перемирия и Вечного мира?
Bayz
Для Светлана: Вот сижу еще сверяю две тетради,ншла туже проблему в вопросе о Магдебургском праве, в вопросе "...отличие молодых громад от старой громады", вопрос "Какие изменения в общественной жизни Надднепрянской украины...."
Коментувати
DIMA
вот у меня 8 тетрадь ) )я писал с тетради на русском языке ) там ошибки нет ) а в украинской тетради есть )) и не извесно как проверять будут ) че мне делать как думаете ?
anchel
Для DIMA : Наверное сидеть и ждать....(((
Коментувати
Ліза
в зошиті №2 була теж помилка,коли я запитала ,що робити з цим,то інструктор сказав,що писати ,як у зошиті.але як перевірятиме комп`ютер..?
Xenia
Був зошит 8. Помилку побачила тільки зараз. Не помітила, що там було ГБВА, а не АБВГ. Тепер не впевнена, що зарахують...
Дмитро
Для Xenia: я також переживаю, бо теж не замітив...
Коментувати
Marina
Була під номером 8, та ж сама ситуація, відповідала так як було там написано, хоча дуже сумніваюся, що комп"ютер зарахує відповідь, хоча по суті послідовність вказала правильно. надіюсь, зарахують. В принципі, багато завдань доступні, але й є такі, що мама дорогенька!!!
Станислав
Для julya: даа..тупанул немного. 10 тетрадь у меня была по украинскому, а по истории как раз 14 с ошибкой
Джонни в кедах
Выход из ситуации: не засчитывать это задание всем абитуриентам и сделать максимальное количество балов 86 за 59 тестовых вопросов.
Анастасія
я теж 31 травня здавала Історію України в Навчально-виховний комплекс №209 "Сузір'я" (початкова спеціалізована школа - колегіум) (вул. Березняківська, 32, Дніпровський район міста, м.Київ) підійшла до старшого інструктора з запитанням "Чи є тут помилка(завдання 56, 14 зошит) тому що попередні 2 завдання з цього розділу №54,55, там правильно проставлено порядок букв АБВГ, а в №56 ГВБА, і як проставляти відповідь ставити значення наприклад, Г(а) В(б) Б(в) А(г), чи так як написано в зошиті, згідно роздрукованого, вона мені відповіла "Я не знаю, читай, як треба виконувати завдання, перед завданням написано, як треба." Вона навіть не подивилась у мій зошит на той порядок який написав комп'ютер, те що порядок букв не правильний. Я й проставила відповіді, згідно того як вони були надруковані. а тепер не знаю, чи зарахують відповідь.
Екатерина
А еще в последнем задании не до конца допечатана строка в русском переводе. №60 "созданы собственные Вооруженные силы, организованы" в украинском - все нормально. При себе украинского варианта сейчас нет - не могу точно сказать. И про порядок букв не заметила.
Юлия
Тетрадь № 13 АБВГ.. Не как у людей.
anchel
друзі, хто ще вважає, що питання № 40 з історії було недоречним? і взагалі більшість питань?
Денис
Для anchel: большинство из области литературы и искусства)))
anastasiya
Для anchel: согласна,
Наталя
Для anastasiya: і я з тобою згодна
Коментувати
Вадим
У меня был 2 вариант,тоже Г В Б А и я только сейчас это заметил.. + в 60 задании тоже была опечатка.
Саша
у 8й також було Г В Б А
Макс
Для Сашко: +100500
Влад
У меня 7й вариант все нормально вроде..
winner*
все ,віримо в найкраще для нас)))))))"ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ ДЛЯ КОЖНОГО З НАС"))))))
вова
у мене варіант 14 аналогічна помилка записувув відповіді під Г В Б А
Андрей
Нужно проверять все тетради перед тем как их отсылать!!! У детей стресс итак, а вы еще и ответы делаете загадкой....