Переведення тестових балів національного мультитесту в шкалу 100–200 балів

Оцінка учасника НМТ за шкалою 100–200 балів є рейтинговою й визначає місце його результату серед інших учасників вступної кампанії

Переведення тестових балів національного мультитесту в шкалу 100–200 балів

Для участі у вступній кампанії у 2023 році абітурієнти мають подати результати національного мультипредметного тесту. 

Національний мультипредметний тест складатиметься з трьох предметних блоків: два обов'язкові – українська мова та математика, і один за вибором вступника: історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська).

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає кількість тестових балів за кожний із трьох блоків завдань.

Максимальна кількість балів з української мови складатиме 45 балів, з математики, фізики, іноземної мови – 32 бали, історії України – 54 бали, біології – 46 балів, хімії – 40 балів. 

Переведення тестових балів у рейтингову оцінку

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів.

Оцінка за шкалою 100–200 балів є рейтинговою та розраховується на основі таблиць переведення тестових балів з усіх предметів. Для отримання результату за шкалою 100–200 балів буде достатньо набрати 10% правильних відповідей на завдання з кожного предмета.

Зокрема, з української мови та біології вступник має набрати мінімум 5 балів, з математики, фізики, іноземної мови, хімії –  4 бали, з історії України – 6 балів.
 

Предмет

Тестовий бал

Рейтинговий бал (результат для вступу)

Українська мова

5–45

100–200

Математика

4–32

100–200

Історія України

6–54

100–200

Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська)

4–32

100–200

Біологія

5–46

100–200

Хімія

4–40

100–200

Фізика

4–32

100–200

 

Максимальна кількість тестових балів за кожний предметний блок відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200.

Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, але й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Вагові коефіцієнти

До результатів кожного блоку НМТ під час вступної кампанії буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає.

Для вступу на інженерні спеціальності більшої ваги набуватиме результат з фізики, на гуманітарні – з історії України або іноземної мови.

Вагові коефіцієнти оцінок із предметів національного мультипредметного тесту наведено в додатку 7 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.

Учасники національного мультипредметного тесту, які набрали однаковий тестовий бал, отримують однакову рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

У такому випадку важливим компонентом конкурсу може стати мотиваційний лист, який дозволить приймальній комісії закладу освіти обрати серед кількох абітурієнтів з однаковим конкурсним балом найбільш мотивованого вступника.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

Освіта.ua
22.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антон
Особое восхищение вызывает пороговый балл. Собирается некая группа людей и по принципу "мне так кажется" или "я так думаю" решает, какой порог установить. Сомнительная процедура. И кроме того. Пороговый балл нужен не на ЗНО, а на ДПА. Если по какой-то дисциплине или по нескольким ребенок набрал 8 тестовых баллов, то он получает какую-то оценку по ДПА и ему и выдаётся аттестат, свидетельствующий о получении среднего образования. Почему же он не может продолжить обучение в вузе??)) Мы все прекрасно понимаем, что никакого среднего образования он не получил, а значит и не должен получать аттестат. И, как следствие, не может поступить в вуз. Нельзя выдавать аттестаты с двойками-тройками.
Светлана
Для Антон: полностью согласна, это как сдал на 130, а вешают на шею золотую медаль (((
Коментувати
Наталія
Також не можу знайти таблиці переводи балів, щоб зрозуміти цей принцип. Чи ЗНО це також цілковитий обман і упереджене ставлення до дітей? В мене вже викликають сумніви всі ці ЗНО, бо я також не впевнена , що мою дитину оцінили вірно.
989
Для Наталія: З якого предмету не можете знайти? ось наприклад англ. мова:https: //osvita.ua/test/rez_zno/75189/ . так само шукайте інші предмети
Коментувати
Володимир
До чого тут місце? Знання дітей мають оцінюватись у балах. Місця займають на конкурсах.
...
Для Володимир: Місце до того, що кожен абітурієнт приймає участь у рейтинговому відборі на місця державного замовлення (бюджет). Усі абітурієнти розміщуються у певній послідовності залежно від успішності здачі ЗНО. І потім визначається певна кілткість дітей у верхній частині цієі послідовності, які отримують бюджетне місце і " несуть" його в обраний ЗВО в межах ліцензійного обсягу. Якщо рахувати в абсолютних одиницях правильно виконаних завдань, Ваше місце у рейтингу не зміниться. Бо якщо краще за Вас написало 100 абітурієнтів, то байдуже скільки написано балів. Якщо бюджетних місц 90, то Ви все одно не вступите на бюджет. А шкала змінюється, щоб вирівняти шанси абітурієнтів різних років, бо ж завдання відрізняються щороку.
Антон
Для ...: Ваша фраза о том, что шкала меняется, чтобы выровнять шансы... не соответствует действительности. Проанализируйте таблицы ЗНО хотя бы с 2014 года и вы поймёте, как вы ошибаетесь.
Коментувати
Антон
Почему нельзя сделать абсолютную шкалу??Зачем нужны эти выкрутасы с относительной шкалой и секретной формулой перевода?? Чтобы управлять в ручном режиме результатами??
Антон
Почему до сих пор еще не разу УЦОЯО не показал формулу, по которой тестовые балы переводятся в 200-бальную шкалу??? Это тайна???
...
Для Антон: "Зазначена таблиця називається рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування." Важливе місце, а не цифра.
Оксана
Що Ви маєте на увазі? Я теж ніяк не можу зрозуміти принципу розподілу різниці (кроку) між балами. Англійська мова, наприклад: у 2018 60 тестових балів - це 184 бали, у 2019 - 182, а у 2020 - 181. Про що це свідчить. Якщо хтось може ,поясніть, будь ласка.
Антон
Для ...: Место в рейтинговой таблице - это тоже число (т.е. несколько цифр может быть). Напишите, пожалуйста, формулу, по которой место переводят в 200 бальную шкалу. Почему одно и тоже место в разные годы обозначает разные баллы? И ещё. Сертификат на сегодня действует три года. А это обозначает, что дети разных лет выпуска не находятся в равных условиях при поступлении в вузы. Оксана вам привела пример.
Коментувати