Депутати від БПП мріють повернути "чесний" вступ

Депутати блоку Порошенка хочуть повернути "рівний доступ до освіти", який існував за часів Табачника

Депутати від БПП мріють повернути "чесний" вступ

У парламенті зареєстровано законопроект, яким передбачено повернення права абітурієнтам подавати при вступі до вищих навчальних закладів сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання минулих років.

Законопроект поданий 9 народними депутатами, які представляють фракцію блоку Порошенка.

У пояснювальній записці до законопроекту, народні обранці переконують, що існування вимоги до щорічного складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання є несправедливим та потребує залучення додаткових ресурсів як від держави, так і від вступників.

Депутати впевненні, що поданий ними законопроект збереже гарантоване Конституцією та законами право на освіту та рівності усіх громадян.

Законопроектом, зокрема, передбачено, що "в 2015 році при вступу до вищих навчальних закладів в ході вступної компанії 2015 року вступники мають право подавати сертифікати про зовнішнє незалежне оцінювання будь-якого року оцінювання".

Також, згідно з законопроектом, "в 2016 та наступних роках при вступу до вищих навчальних закладів в ході відповідної вступної компанії вступники мають право подавати сертифікати про зовнішнє незалежне оцінювання будь-якого року оцінювання у разі незапровадження державного зовнішнього незалежного оцінювання здібностей випускника".

При цьому законодавці не пояснюють, що вони вкладають у поняття "державне зовнішнє незалежне оцінювання здібностей випускника".

Автори законопроекту також зазначають, що реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до чинних чи розроблення нових законів України.

Як відомо, можливість використання результатів ЗНО, отриманих лише у поточному році, є однією з новацій цьогорічної вступної кампанії, яка була повернута після її відміни за часів Дмитра Табачника.

За визначенням освітніх експертів та представників широкого кола громадських кіл, використання сертифікатів ЗНО, отриманих лише у поточному році, під час конкурсного відбору до ВНЗ, ставить у рівні умови випускників поточного року і осіб, які закінчили школу у минулих роках.

Авторами законопроекту є члени депутатської фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Олександр Співаковський, Олександр Жолобецький, Костянтин Яриніч, Володимир Мельниченко, Михайло Гвоздьов, Юрій Соловей Юрій, Іван Вінник, Марія Іонова та Ірина Геращенко.

З текстом законопроекту можна ознайомитися за наступним посиланням.

Освіта.ua
30.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ищи суть
вопрос. А вообще - что такое В О С П И Т А Н И Е ?
оля
Такое оху..тельное образование было в совке как многие стонут, только все єти образованные не скажут как все прое...ли, раз все такие вченые были
ищи суть
Для оля: хорошая моя! Вот что интересно. Развитый мозг МОШЕННИКОВ всех мастей+В О С П И Т А Н И Е советского человека, который и помыслить не мог, что его подставят те, кому он Д О В Е Р Я Л. Как такой подход к ситуации?
ищи суть
Для оля: оленька. Ещё замечание. Для того, чтобы власть слушалась население, необходимо, чтобы она БОЯЛАСЬ проявления возмущения этим населением. То есть - БОЯЛАСЬ реальных действий, а не сопливых заявлений. Это как в школе - если ты делаешь то, что дОлжно делать, показывая власти (администрации), что НЕ НАМЕРЕНА идти на компромис, то власть (администрация) выполняет ВСЕ твои требования (в рамках действующего законодательства). П О Д У М А Й.
Коментувати
victor
для ***:нічого і ніщо не має відрізнятися за рівнем складності. І того не важко досягти. Адже досягали подібного у КПІ десятки років. Та, все ж, ніякі збірники КПІ не містили тих завдань, які пропонувалися на іспитах. Типові - так. Переробивши ВСІ завдання збірників, знаючи теоретичний матеріал, абітурієнти складали іспит. (Тьотя рідна багато років займалась підготовкою учнів до вступу саме до КПІ, через те - знаю). Збірники і до сьогодні гідні того, щоб за ними випускники мали змогу готуватися до вступу. А от фоліант із завданнями на ЗНО - ну щоб так, сказати коректніше, щоб не зачепити, нонсенс. (Та, й, є учні. які мають гарну пам*ять. Побачивши, проробивши завдання, учень просто ЗГАДАЄ правильне виконання. Тобто-мислити не стане. Такі є гарними економістами, та чи здатні вони до іншої діяльності?-життєва практика)
Виталий Марченко
Как только кто то высказывается против "реформ новых реформаторов" они сразу называют этих людей Табачниками. Это как тот кто высказывался против советской власти это жид и фашист или сегодня несогласных с действиями новой власти называют провокаторами и путиноидами. Так не честно господа
Виталий
Ура! Очень надеюсь, готов даже на митинг выйти под Раду. Я в 13 году хорошо сдал зно не по 190 баллов конечно но на бюджет мог бы пройти, только сейчас определился с профессией и точно знаю куда и зачем хочу пойти учится и тут опять я должен готовится к ЗНО чтобы сдать и забыть, а это время деньги, нервы. Эта новая команда "реформаторов" образования в свое время предлагала 162 балла порогового ввести, но Ликарчук на удивление сказал что так делать нельзя.
Комент
Для Виталий: Якщо за 2 роки твої знання залишилися тими ж самими, то ти успішно здаси й зараз. А якщо ні, то кому ти з такими незнаннями потрібен, нехай розумна дитина вступає.
Антон Литвиненко
Якщо він вже здавав, навіщо йому ще раз здавати?
Коментувати
Олл
Ніяк не заспокояться! Крутять тим Законом, як жид сонцем!
Алла
Норма про действие сертификата только текущего года не совсем справедлива. В прошлом году некоторые студенты ІІІ курса нашего медучилища прошли ЗНО, чтоб не было накладки в этом году ( сессия, выпускные екзамены). Тогда сертификат был действителен 3 года. Время, средства, усилия были потрачены впустую (ну, разве только проба своих знаний)
Sergey
Для Алла: Для продготовленого абитурента написать ЗНО не проблема и 20 раз, тем более ето безплатно. Проблема в другом что депутаті вместо того чтобі наладить мирую нормальную цивилизованную жизнь в государстве принимают популисткие законы и говорят что им кто-то мешает это сделать. Плохому танцору всегда между ногами что-то мешает.
victor
Для Sergey: проблема не в том, что что-то там мешает. Проблема в том, что "работу" прорвавшихся во власть, вот уж сколько лет, хавает их продвинутый избиратель. Не просто хавает. Восторгается теми, кто ни грама не смыслит ни в том, что следует за принятием подобных законов, ни в том, что вообще следует принимать. Так и живём - прорвавшиеся жрут, остальные восторгаются тем, что те сымели прорваться на росказнях :" В совке было жуть. Вот мы создадим!!! Создали!" Ни совка с его структурой, ни чего бы то ни было. И людей опять сокращают, поскольку и "до того" мозгов государственных не было. И не будет ещё очень долго.
victor
Для Алла: детка, да. это сложно, одновременно с екзаменами в училище сдавать ЗНО. НО иного выхода в этой стране нет
Коментувати
Вчитель математики
Підготовлений законопроект чисто популістський. Його автори некомпетентні в системі ЗНО і пропонованих змінах на 2015 рік. .. Наведу кілька прикладів: 1). У 2008 році для рейтингових 124 балів з математики достатньо було набрати 4 (чотири) бали з 64 можливих. Уявляєте собі, який це високий рівень знань? 2). У 2014 році для отримання рейтингових 140 балів достатньо було набрати 9 балів з 56 можливих. Здається, краще, але їх можна було набрати, тупо вибравши у всіх тестових завданнях першої частини варіант відповіді Г. 3). У 2015 році пропонується відсікти таке вгадування. Тому минулорічні 9 балів у цьому році мали б відповідати рейтингу 100. .. То ж чи коректно порівнювати навіть результати двох останніх років, якщо у торішніх випускників за ті ж 9 нікчемних балів рейтинг буде 140, а у цьогорічних лише 100? Думайте, шановні депутати, головою!!! .. Єдиним, що може оправдати їх пропозицію, може бути перерахування оцінювання результатів тестування попередніх років за новими критеріями.
Абитуриент 2014-2015
Для Вчитель математики: А ещё проще отменить Закон Про Вищу Освіту.И вернуть прежние условия поступления)И не придется баллы пересчитывать)В принципе почти наверняка этот законопроект примут.И комменты на этом сайте ничего не значат.Если бы мнение людей было бы интересно.То сертификаты ЗНО оставили бы многразовыми.так как против одноразовых сертификатов,на этом сайте высказалось 65 процентов людей.
Правда
Надо просто перестать переводить тестовые баллы в рейтинговые. Есть тестовый балл и все. Надо перестать маскировать истинные результаты тестирования. Конечно, не все еще готовы узнать правду. Например, тестовый балл 40 из 80, в рейтинговой шкале равен примерно 150 из 200.В первом случае даже человек очень далекий от ЗНО поймет, что абитуриент ответил только на половину вопросов,а во втором случае -это поймут только те,кто знает,что такое "маскировочная шкала" от 100 до 200.У остальных же, сложится впечатление, что у человека 75% правильных ответов. По мере удаления от центра рейтинговой таблицы маскировка действует на полную.Уже без рейтинговой шкалы за конкретный год не узнаешь,что,например, в таком-то году можно было сделать 14 ошибок и иметь 200 баллов. По тестовому баллу всегда понятно сколько человек сделал ошибок, рейтинговый балл это успешно скрывает. Поэтому,конечно, некорректно сравнивать рейтинговые(относительные) баллы разных лет,а вот тестовые( абсолютные) - пожалуйста.
VL
По тому, что абитуриент ответил только на половину вопросов, нельзя судить об уровне его знаний. Этот уровень может быть высоким, а может быть "ниже плинтуса". Все зависит от сложности теста.
Коментувати
Оксана
Дуже дякую розробникам законопректу! Приємно, що розумні та думаючі люди там є.
Андрій
Для Оксана: розумні та думаючі люди?) що це за фірма така "вступна кОмпанія"? А Міністерство освіти, що це за орган? Його вже років 10 немає.
Коментувати
Yelena
Вважаю що це рішення є справедливим , тому що , наприклад я закінчила школу в минулому році склала зно (603,5) , успішно вступила на перший курс , юридичний факультет , в правилах було вказано , що зно дійсне 4 роки , я хотіла з другого курсу вступити на другу вищу , на заочну форму навчання , проте тепер я маю складати ЗНО знову , а все через те , що в нашій країні все робиться не поступово .у мене не було б ніяких претензій , як би вони попередили , що за новими правилами абітурієнт має перескладати ЗНО кожен рік , тоді я б вступала на другу вищу ще з першого курсу , тому я вважаю , що потрібно ще рік дозволити вступати за минулорічними ЗНО і попереджувати про такі зміні завчасно , аби уникнути таких неприємних інцидентів .
Олег
Для Yelena: для другої вищої освіти ЗНО не треба
Yelena
Для Олег: на жаль , треба . Я вже дізнавалася .
Коментувати
Наталія
Зробіть тести на 100% відповідними визначеним заздалегідь стандартам (або, принаймні, подумайте про запровадження коефіцієнту складності), систему оцінювання абсолютною (виконав ВСІ завдання - 200 балів), а не відносною (виконав половину всіх завдань, але цього року саме ти найкраще впорався з тестом, маєш 200 балів). За нинішньої системи оцінювання порівнювати результати ЗНО різних років - НОНСЕНС!
Ольга
Вважаю за доцільним дозволи не здавати ЗНО випускникам шкіл до 2007 року, так як обов’язковість ЗНО дещо не відповідає рівності та справедливості, адже випускники наприклад 1995-2005 років, навчались за різними програмами в школах порівняно з випускниками минулих років. Така категорія осіб не значна але вони є і прагнуть здобути освіту, ми ж хочемо освідчену націю?! Для них доцільно повернути можливість вступу за складанням іспитів у ВНЗ. Щодо пропозиції цього законопроекту категорично проти, як можна брати за в одну рівність тести 2015 та 2008 років ( вступ на основі ЗНО з 2008 року). Цього року і система тестування, рівні складності і критерії оцінювання абсолютно відрізняються від попереднього ЗНО. Та цей рік є лише перехідним ще більші зміни очікують нас в 2016 році. Не руйнуйте систему вступу, дайте молоді відчути що їхні права захищені, що для отримання освіти вони мають абсолютно рівні умови, і усе залежить лише від їхніх знань.
Гуна
Для Ольга: Повністю підтримую.
неля
Тоді і в дипломі треба писати, що вони випускники до 2007 ...
Коментувати
Інна
Знайдіть країни в Європі, де існує такий рудимент як ЗНО?) Чому в США кожен університет сам відбирає свого студента? Чому в Великобританії кожен університет сам формує Правила вступу і при цьому без ЗНО? Ми що з Африки???
Олег
Для Інна: ми в Україні, де рівень корупції зашкалює. Дати таку волю університетам - це дати зелене світло хабарництву, як було до 2007 року
неля
Чому в Украіні понад 900 вишів?
Лариса
для Інна: в Європейських школах і США різновид ЗНО існує давно. Це не рудимент, це спроба в Україні використати їх досвід. Там національний іспит(наше ЗНО)здають у Франції, Австрії, Ірландії. Є випускні іспити з навчального закладів. які проводять незалежні структури і результати зараховуються до ВНЗ. І не всі отримують атестати про середню освіту (матура. наприклад у Польщі). У Норвегії Норвезькою службою прийому до університетів та коледжів -урядова організація- кандидатам автоматизовано підбирають заклад та спеціальність на основі загальних балів та вказаних ними програм навчання. І т.д. Зовнішнє оцінювання - це нормально. І основне завдання ЗНО є не боротьба з корупцією, а створення рівних умов для вступників. Назвіть вуз, який до ЗНО брав у абітурієнтів екзаменаційні листки попередніх років. Щороку треба демонструвати свій рівень знань! І нічого страшного в тому, щоб ще раз здати ЗНО. Держава (ті ж депутати) мали б подумати, щоб повторна здача була платною, бо реєструються і не приходять....
Коментувати
філософ
Це говорить про те , що існує проблема! І хтось намагається її вирішити, а хтось як страус голову в пісок пряче і всих пугає Tабачником....Це щось схоже на жахи з відьмами, але ж це з часів середньовіччя...Невже Україна туди скотилася за гаслами - бий відьму!?
victor
Для філософ: надто філософськи
Коментувати
VL
Законопроект демонструє непрофесійність його авторів. Так спішили, що навіть назву міністерства переплутали.
Влад
Для VL: а в пояснювальній - граматична помилка: "втому числі" кілька разів... Напевне, втомилися від поспіху :)
Коментувати
Гуна
Категорично проти цієї пропозиції. Багато років готую дітей до ЗНО, слідкую за змістом завдань. Ніяк не можна порівняти завдання ЗНО теперишні і минулих років. Сьогоднішні значно складніші, тому абітурієнти опиняються в нерівних умовах. Прикро буде, якщо законопроект приймуть.
Way
Для Гуна: чому не можна? а різні тестові завдання одного року можна? будь який результат вимірювання, виконаний по наближених методиках можна привести до порівняльних величин. Це аксіома статистики! В в минулі часи як порівнювали оцінки різних років, коли що року екз. білети та склад комісій були ще більш відмінними? А що нинішні складніші -це вирівнює коефіцієнт та дія множення. Не підспівуйте не здатним!
123
От якраз я менше всього бажаю підспівувати нездатним. Мій учень в минулому році набрав 199,5 бала, хоча розрахунок по попереднім ЗНО становив 200. Де справедливість? Чому гарно підготовлена дитина не може ще раз підтвердити свої знання? Я приведу вам приклад зі своєї практики. Учениця нашої школи вступила в місцевий ВНЗ. Через півроку її відрахували через пропуски. На наступний рік вона за тим самим сертифікатом ЗНО вступила на цей самий факультет. І кому потрібні такі студенти?
Коментувати
Абітурієнт 2015
А я вважаю, що це несправдливо! ЗНО 2014 і ЗНО 2015 дуже різняться, а в 2016 ще більше розбіжностей буде за словами пресдтавників МОНу і УЦОЯО. Де рівність, де справделивість? Друга справа,що це дійсно додаткові витрати для бюджету, але ніяк вже не рівність.
Абитуриент 2014-2015
Для Абітурієнт 2015: То може просто повернутися до програми попередніх років?Чомусь у Європі,а саме до неї за словами Гриневич ми тяжіємо,сертифікати ЗНО дійсні щонайменше 2 роки.Квіт з Лікарчуком багатьох просто ошукали,бо багато людей не змогли по різним обставинам, вступити до ВНЗ в цьому році.А ЗНО написали добре і дуже старалися.А ще ж прибрали всесвітню історію та світову літературу.Я в 2015 збирався поступити на історика, і хотів здавати всесвітню історію.А мене по суті залишили без вибору-здавати іноземну мову.
Іван
Я також збирався здавати ЗНО зі всесвітньої історії (збираюся поступати на історика, оцінка з всесв. іст. за І семкстр - 12 балів), а тепер ЗНО зі в. і. скасували, і я змушений здавати географію, бо не впевнений у тому, що зможу добре здати англійську)
Абитуриент 2014-2015
Для Іван: Ну Вам ще пощастило,що можна здати географію)Я її теж добре знаю,навідмінну від англійської.Проте, нажаль у тих ВНЗ куди я хочу вступити- англ мова безальтернативна((А залишили б старі норми про прийом сертифікатів,або бодай всесвітню історію в програмі ЗНО,тоді і менше було б проблем.І я впевнений що не тільки в мене.
Коментувати
Абитуриент 2014-2015
Опачки))))Ну Слава Тебе Господи)хоть кто-то хочет отменить рефорымы Квитов-Совсунок-Ликарчуков.В прошлые годы значит можно было подавать,а тут в 2015-м вдруг решили запретить.Как-то несправедливо.А так справедливость восторжествует.Не зря голосовал за БПП)
маємо_те_що_заслужили
от вам і З М І Н И Л И С Я !!! Гроші - гроші- гроші. Гроші роблять все. Хто б що не доводив інше !
сергій
Крок вперед два назад от такі реформи. Де тоді рівність при вступі, і як будуть порівнювати бали результатів зно
конвектор
Для сергій: все дуже просто - мають бути коефіцієнти конвертації балів 3 років. Як це зробити: замовлення 2 математика на 2 тижні по 3 тис. грн. - вони це придумають. А чиновники, тим більше з "совєтського прошлого", або ті, що реально не робили жодної роботи = не здатні, для них це - як квазілорентність гіперзивного простору
Ірина
Вважаю, що для вступу на денну форму навчання однозначно мають діяти сертифікати ЗНО лише поточного року, а вже для вступу на заочне відділення для отримання другої вищої освіти можливе обмеження термінів дії сертифікатів до 3-5 років.
Михайло
А я вважаю, що сертифікат ЗНО має бути дійсним лише два роки, по-перше: закінчивши школу в людини, ще залишаться якісь знання, а якщо людина не вступила до омріяного вузу перший раз, то вона зможе спробувати в друге, якщо вона набрала достатьну кількфсть балів, а якщо сертифікат буде дійсним 5 років, і через 3-4 людина вирішила здобувати вищу освіту, то що можна казати про "знання"?Вона ж все те, що вчила в школі давно забула.
Коментувати