Проведення ДПА та ЗНО у 2015 році: роз’яснення МОН

Деякі питання проведення підсумкової атестації та тестування у 2014/15 навчальному році

Проведення ДПА та ЗНО у 2015 році: роз’яснення МОН

Міністерством освіти і науки надано роз’яснення щодо особливостей проведення державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.

Зокрема в освітньому відомстві нагадують, що у 2014/15 навчальному році атестація буде проведена у письмовій формі з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів.

Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями Міністерства освіти і науки.

Обов’язковою є атестація з української мови, що проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому результати ЗНО з української мови зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року.

Якщо випускник (випускниця) через поважні причини не зміг (змогла) скласти ЗНО з української мови і літератури в основну сесію, то він (вона) має пройти ЗНО під час додаткової сесії. Відповідно, атестат він (вона) отримує пізніше.

Учням (вихованцям) вечірніх загальноосвітніх навчальних закладів надається право пройти атестацію з усіх предметів, визначених Міністерством освіти і науки України, за місцем навчання. Також, за їх бажанням, як атестація, можуть бути зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Учні (вихованці), які хворіли під час проведення атестації, зобов'язані надати медичну довідку, на підставі якої рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом його керівника їм надається право пройти атестацію в інший час.

Учні (вихованці), які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну після проведення атестації, проходитимуть атестацію в інший час. У таких випадках конкретні терміни проведення атестації визначатимуться за рішенням місцевих органів управління освітою.

В окремих випадках, зокрема пов’язаних з призовом на військову службу, виїздом на постійне місце проживання за кордон тощо, дозволяється проводити державну підсумкову атестацію достроково, крім атестації з української мови.

Рішення про проведення і терміни дострокової атестації приймається педагогічною радою на підставі письмової заяви батьків, одного із батьків, осіб, які їх замінюють, або їх законних представників, учнів (вихованців) (у разі досягнення повноліття) та затверджується наказом керівника навчального закладу.

Учні (вихованці), які проживають на тимчасово окупованій території, проходять атестацію у Міжнародній українській школі або іншому навчальному закладі системи загальної середньої освіти України, що розташовані поза тимчасово окупованою територією або в навчальних закладах, що перемістилися з такої території. Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, надається право пройти атестацію екстерном. При цьому атестацію мають можливість пройти особи, які зараховані на екстернатну форму навчання.

Також, Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки № 431 визначено, що можливість пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової і повної загальної середньої освіти мають, зокрема, особи, які з будь-яких поважних причин не мають змоги відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі.

Прийом заяв від екстернів починається з жовтня і закінчуються, як правило, не пізніше 1 березня поточного навчального року.

Разом з тим, задля своєчасної реєстрації випускників для проходження державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання бажано, щоб випускники, які проживають на тимчасово окупованій території, прикріпилися до навчальних закладів на екстернат до 10 лютого 2015 р.

Освіта.ua
23.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
А як щодо ДПА з укр.мови, математики та інших предметів у 9 класі? Діти і батьки вже хвилються, адже потрібно готуватись.
Олена Вікторівна
А як же буде проводитись ДПА з української мови у 9 класі? Хто складатиме завдання? Пишуть, що "навчальні заклади": тобто кожен навчальний заклад складе свої завдання? Чи, може, відділ освіти - методичний кабінет - районне чи обласне методоб’єднання цим займатиметься? У якій формі проводитиметься ДПА? Диктант чи тести? Хто знає відповідь?
L.I.
Для Олена Вікторівна: Мене теж цікавить це питання. Я завуч,діти вже запитують,що і як можна здавати у 9 класі. Ще не збирали і не казали. Ф у 4 класі що? Як завжди у нас в країні - ніякої конкретики!!!
Коментувати
Елена Летучая
Мені цього року треба буде здавати ЗНО, так чекаю, дочекатися не можу)
Володимир Черевко
Погоджуюся з позицією МОН України з приводу раціонального вирішення проблеми укрупнення навчаьних закладів за умови максимального врахування інтересів учнів та підвищення якості навчання.
Вчителька
Який "молодець"! Укрупнення!!! Та це в одному районі може залишитись одна-дві школи. А взимку добиратись? А час на дорогу? Коли ж тоді домашні завдання виконувати? Одні обіцяли "покращення", другі його запроваджують!
Ярослав
У дуже багатьох маленьких селах школа залишається чи не єдиним місцем де можна знайти роботу. Молодь масово виїжджає. Тобто можна сказати іншими словами. Є школа - є село Нема школи - через кільканадцять років не буде села...
нателла
Для Володимир Черевко: А ви коли-небудь бували в сільських школах? Або в школі, де підвозяться діти? От уявіть собі, Шести,- чи 7 р. дитина в 7 годині ранку вже чекає автобуса, проводиться 4-5 уроків, і до 3 години дитина вже чекає на автобус. Бо ж ніхто її не повезе раніше, в старших класах по 7 уроків. Приїде додому в 4 годині. Та вона замориться так, що спатиме без задніх ніг.Яка мова про якість знань?
Коментувати