Osvita.ua Середня освіта Термомодернізація шкіл

Чому комплексна термомодернізація — це важливо

Термомодернізація навчальних закладів – нагальна проблема, що постає сьогодні перед міською владою, управліннями освіти, адміністраціями навчальних закладів та, власне, самими батьками учнів.

Цим поняттям позначають комплекс робіт з технічного переоснащення будівлі, мета якого полягає в зменшенні споживання енергії при забезпеченні достатнього комфорту. Термомодернізація дозволяє зменшити комунальні платежі (на 30-80%), суттєво осучаснити зовнішній вигляд закладу та підвищити якість повсякденного перебування для персоналу та учнів.

Основні перепони тут – це, звісно, фінансування та брак інформації про розумну організацію заходів з комплексної термомодернізації. Втім, в Україні вже випробувані ряд механізмів залучення коштів на енергоефективні заходи, а також напрацьований певний досвід, що дозволяє уникати непотрібних помилок.

У спільному проекті з «Реконструкцією України» ми на конкретних прикладах розкажемо про можливі джерела фінансування теплової модернізації навчальних закладів, важливі технічні та організаційні особливості цього процесу, а також розглянемо «недоречні практики» - як не треба робити.


За підтримки експерта з тепломодернізації
Грантове фінансування

У цьому матеріалі на прикладі загальноосвітньої школи №2 міста Славутич (Київська область) ми розглядаємо механізм та специфіку використання грантового фінансування, а також з‘ясовуємо, чому донори стільки уваги приділяють якості робіт з теплової модернізації будівлі.

Детальніше

Енергосервісні контракти

У 2016 році в Україні був запущений механізм енергосервісних контрактів для об‘єктів бюджетної сфери. Переваги цього механізму в тому, що роботи повністю фінансує приватний інвестор, при чому він зацікавлений зробити це якнайякісніше. Як таке взагалі можливо, читайте вже незабаром.

Власні кошти міської влади

Оплата за тепло та електроенергію неефективних будівель «з‘їдає» чималу частину міського бюджету. Проаналізувавши витрати, міська влада може вирішити інвестувати кошти в підвищення енергоефективності. Де так роблять та на що розраховують, ми проаналізуємо в матеріалі у вересні.

Спонсорська допомога

Допомога меценатів, виявляється, теж є реальним (хоча і не дуже поширеним) джерелом фінансування робіт з термомодернізації. Як це відбувається в Україні і чи може адміністрація школи «вполювати» такі знайомства, розглянемо у вересневому матеріалі.

АнонсКомпанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» надає бюджетним закладам освіти послуги з:

  • Енергоаудиту;
  • Підпроектної підготовки;
  • «Шеф-монтажу» - монтаж фасадних систем утеплення при технічному контролі спеціалістів Ceresit;
  • Надає гарантію на 5 років в разі підписання тристороннього договору між замовником, компанією та виконавцем.

Партнер проекту:

Офіційний сайт: http://ceresit.ua/

Залишити заявку на консультацію: http://teplodim.info/uk

Група «Реконструкція України» у Facebook