Адміністрація шкіл братиме участь у сертифікації вчителів

Експерти оцінюватимуть учителів за підсумками інтерв’ю з директором школи та його заступником

Адміністрація шкіл братиме участь у сертифікації вчителів

Експертне оцінювання професійних компетентностей вчителів-учасників сертифікації, окрім використання інших методів експертного спостереження, має включати інтерв’ювання директора школи та його заступника. Відповідна норма міститься у Методиці експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, що затверджена Державною службою якості освіти.

Передбачене документом інтерв'ювання директора та заступника директора школи може здійснюватись для збирання інформації про діяльність учителя. Інтерв’ювання мають проводити два експерти служби якості освіти.

Зокрема, експерти, через проведення інтерв'ювання директора школи та його заступника мають оцінити інформацію про діяльність учителя за 5 критеріями:

  • здатність планувати і реалізовувати освітній процес на основі особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів;
  • здатність здійснювати процес навчання, виховання і розвитку учнів, основою якого є повага до прав людини, патріотизм, демократичні та інші загальнолюдські цінності;
  • здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище;
  • здатність налагоджувати і підтримувати партнерські стосунки з родинами учнів;
  • здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.

Інтерв’ювання директора закладу загальної середньої освіти та його заступника здійснюватиметься за розробленою анкетою, що передбачає обов’язкову фіксацію відповідей.

Разом з тим, методикою оцінювання передбачено, що інтерв’ю з директором та його заступником не може бути єдиним методом оцінювання. До інших методів оцінювання можуть входити спостереження за вчителем під час уроків, спостереження на перервах та інтерв’ю з самим учасником сертифікації.

Як відомо, в одному з нещодавних інтерв'ю міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що освітнє відомство не влаштовують існуючі методики проведення атестації вчителів, зокрема, через те, що під час атестації, вчителів, як правило, оцінює директор і комісія всередині самої школи.

«Тобто ця атестація не є незалежною, і вона дуже залежить від особистісних стосунків керівництва школи і самого учителя», - наголосила міністр.

Освіта.ua
20.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Ви не уявляєте, а в Чернігові під час атестації вчителі складають екзамен з ІКТ. Якщо не склав, то комісія ,яка складається з методистів, клерків, які працюють в управлінні освіти,знімають категорію або звання
Лариса
Для Тетяна: і Вінниці теж. І не бачу в цьому нічого складного(я не вчитель інформатики). Якщо людина в наш час розвиненого інтернету не здатна опанувати якісь знання, то вона вкрай тупа.
Коментувати
Елена
Точно! Потрібно приїхати незалежним експертам та провести сертифікацію для адміністрації,а потім по вертикалі.
Клавдія
В першу чергу сертифікацію мають пройти директор та його заступники в обов’язковому порядку. Я вважаю, що інтерв’ю можна брати тільки і тільки у сертифікованих директорів та його заступників. А яка ваша думка?
Yurata
"Прекрасно" как всё от нынешней министерки. У администрации больше шансов от неугодных учителей избавиться.
Вчитель
А якщо адміністрація не має педагогічної освіти і відноситься до вчителя з неприхованою неприязню?
да
У річці щуку ( директора) утопили. Оце так незалежно оцінять! Цещо глумування над учителями, які чекали справедливості? Не склалося...
Олекса Позняк
А как же без неё. А то возьмут да любимую куму недооценят, а противного критикана переоценят. Все кто улыбаются начальству не на ширину граблей - ждите неприятностей. За 3 метра при подходе к директору снимать шапку и петь Гимн
PR
Для Олекса Позняк: Так-таки-так.
Коментувати
Ilja
здатність планувати і реалізовувати освітній процес на основі особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів http://osvita.ua/school/teacher-certification/64108/