Гриневич: сертифікація замінить атестацію вчителів

За словами міністра, відомство не влаштовують методики проведення атестації вчителів

Гриневич: сертифікація замінить атестацію вчителів

Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти не влаштовують методики проведення атестації вчителів. Про це вона сказала в ефірі луцького 12 каналу.

За словами міністра, під час атестації вчителів, як правило, оцінює директор і комісія всередині самої школи.

«Тобто ця атестація не є незалежною, і вона дуже залежить від особистісних стосунків керівництва школи і самого учителя», - наголосила міністр.

Вона нагадала, що цього року Міносвіти проводить експеримент з добровільної сертифікації вчителів, ідея якої полягає у пілотуванні зовнішньої сертифікації.

«Я передбачаю, що сертифікація колись замінить цю недосконалу атестацію вчителів. Сертифікація складається з кількох частин. Учитель має пройти зовнішнє тестування з методик викладання і знання свого предмета, після цього Державна служба якості освіти виїжджає на місце роботи учителя і проводить моніторинг його діяльності, спілкується з його керівництвом і колегами, також вчитель готуватиме своє електронне портфоліо. Тобто сертифікація більше спрямована на те, як вчитель готовий до Нової української школи», - сказала міністр.

Також вона підкреслила, що через сертифікацію Міністерство освіти хоче виявити тих агентів змін, які вже пройнялись основними цінностями Нової української школи.

Ті вчителі, які пройдуть сертифікацію, зможуть зарахувати її результати як атестацію і отримати 20% надбавку з нового календарного року.

Освіта.ua
18.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Екатерина
Тобто Гриневич визнала, що рівень українських вчителів набагато гірший за іноземних, тому що іспит ТКТ YL з якого взяли завдання EdEra, вчителі відповідають на 80 запитань за 80 хвилин. Тоді міністерство освіти повинно визнати міжнародні тести ТКТ. Це наслідки того, що райво створюють умови, в наслідок яких учителя, які знають свій предмет тікають зі школи. В 20152016 я на уроках підготувала дітей до міжнародних іспитів КЕТ. Замість підтримки райво організувало травлю. Райво робило і продовжує все, щоб не дати навчити дітей.
Лара Ф.
ЩО, ВЖЕ ЗАМІНИТЬ? А як же добровільно? Та тут і без сертифікації вчителів не вистачає.
Местный
Потерпите, ещё немного и эта власть вместе с Гриневич, Квитами, Сосунами и прочим хламом пойду на свалку истории.
Сергій
Якщо сертифікація колись замінить атестацію, то яким же повинен бути штат Державної служби якості освіти, яка буде виїжджати на місце роботи учителя і проводити моніторинг його діяльності?
учитель
Для Сергій: Яким має бути ЯКІСНИЙ СКЛАД служби, щоб мати право сертифікувати вчителів!
Сергій
Згідний з вами, теж виникала така думка...як чиновники, котрі більше всього ніколи не працювали в школі, будуть оцінювати роботу педагога?
Лара Ф.
Як скаже керівництво школи, з яким вони поспілкуються.????
Коментувати
Сертифікована зарплата
Доля вчителя вчити і вчитися. Ні яка атестація чи сертифікація не зможе вчителя спонукати до максимальної якості передачі знань учням, якщо не буде мотивації вчителя. В Україні 90% мотивація вчителя, це його оплата праці. Доки не буде європейських зарплат,доти не буде європейської освіти. Як не крути, якість коштує грошей.Вже пора провести сертифікацію зарплат!!!
Сіrius
Сертифікація дуже не подобається "керівникам"НЗ, бо тоді вони втрачають адмінвладу над вчителем. Тим же вчителям, які на своєму місці боятися нічого, бо теперішня атестація нерідко перетворюється в знущання над педагогом, звичайно, якщо він перевершує членів АК, або не покірний директору. Якщо сертифікація - це приниження, то чим є тоді атестація у її теперішньому вигляді?
webber
Для Сіrius: І сертифікація, і атестація - це просто імітація реформ. Насправді ж, це визнання того, що дипломи педагогічних вузів більше нічого не варті. Якщо б були чогось варті, то навіщо тоді всі ці додаткові сертифікації. До речі, і атестація і сертифікація це абсолютно тотожні речі. Бюрократична гра у слова. І на останнє, цитата класного керівника мого сина:"Вчіться, дебіли, інакше у вас одна дорога до педвузу!"
Коментувати
Натэл
А с администрацией все- таки будут разговаривать... Значит, зависимость сохраняется.
хюрем султан і сюмбюль
Схаменіться колежанки і колеги чоловіки!!! Вибори на носі, дайте спокійно провести, а потім атестуйтеся хоч 10 разів на рік!!!
Анастасія
Доброго дня!) Також не проти спробувати пройти сертифікацію та перевірити свої знання із предмету та методики викладання
учитель
Згодна на сертифікацію! Я обома руками "за"! Я краще пройду купу тестів, виступлю перед НЕЗАЛЕЖНОЮ комісією, зроблю електронне портфоліо, ніж "танцюватиму" перед Божками із місцевої атестаційної комісії. Зараз це не атестація, це чудовий метод покарання інакомислячих та воздвиження своїх протеже
не вірте цьому
Для учитель: так само танцюватимемо ми всі. У тому Положенні є думка експертів. Як забажають так і відомсять чи нагородять
Коментувати
Марк
Перечитуючи тут відгуки, здебільшого , мабуть, вчителів, стає просто моторошно від їхнього словникового запасу, культури мовлення, глибини думки. А підпис чужим прізвищем -це взагалі ГАНЬБА!!! Любі "педагоги" цього типу, я б вам і отару овець не довірив, а не те що дітей!!!! Змінюйте професію негайно,якщо така існує. Жах! Чого можуть навчити такі вчителі?
Марія
Для Марк: а ти прийди і повчи на 3 500, які отримує молодий спеціаліст. Ми то професію вже змінюємо, а ким ти нас заміниш? Де людей знайдеш? В школі України молодь не йде!!!
Гість
Я в шоці. Ці люди дійсно хочуть, щоб в школах працювали суперфахівці, але з зарплатою в 100 долларів
учитель
Колеги, не позорьтеся! Не подобається зарплата- міняйте фах. Мала зарплата - не причина бути некомпетентним, безграмотним та безкультурним
Коментувати
Оооо
Каждые 3 года будем долбаться теперь?oòo
Вчитель
Хай пройдуть спочатку сертифікацію медодисти які перевіряють вчителя а самі з дітьми ніколи не працювали і уроку провести не можуть
Виклпдач коледжу
Після візиту на Волинь міністр почула реальні факти заниження і приниження результатів роботи ачителя атестацією. Директор аідверто маніпулює колективом педколеджу : сам собі обирає профспілку, адмінвстрацію, розділяє і керує. Такий собі рабовласник. 10 років тримав людей на договорах- один добився скасувпння і змушений був залишити роботу. Іеша оголостлаа на весь зал як переслідують простого викладача: дві атестації відмовляють у званні методист людині яка навчалась в аспірантурі, вілкрила з нуля дві нові спеціальності, навчмла конкурентів . І ніхто не повів вусом на те що у викладача на ставку, на 7000 аж по 12 видів діяльності, практик, дисциплін, прлграм і жодного підручника. А начальник облвідділу освіти з гидувпнням довгим , надто довгим нвгтем бридливо гортала сторінки доробків.
EnglishTutor
Боятся наши учителя сертификации как огня)) И ведь правы! Имею опыт работы в престижной гимназии учителем английского - имею представление об уровне владения предметов наших учителей. Ничего хорошего сказать не могу - боятся наши учителя английского не только сертификации, а еще живого иностранца обойдут десятой дорогой! Хотя все закономерно и понятно - старожили школ - это выпускники советских пединов, чуть помолодже - выпуски лихих 90-х, тогда ни книг нормальных не было, и преподаватели приличные разбежались кто куда. Еще помоложе - это выпуск 2000-х. Кто эти учителя? А те, кто не смог набрать достаточных баллов для экономического, юридического, медицинского...А в педины брали всех... И вот эти учителя преподают нашим детям - печаль, конечно! Нодеюсь сертификация сподвигнет их пойти на курсы английского летом, и дойти хотя бы до уровня strong B1, об уровне выше мечтать не приходится, к сожалению
yyy
Для EnglishTutor: Для EnglishTutor: Багатьом вчителям англійська мова взагалі не потрібна. Нехай її вивчають ті, кому це дуже необхідно. Була б моя воля, на місці міністерства зробив би учням вибір- якщо учню англійська не подобається, то він може написати записку, що не хоче вивчати її, і учень може не відвідувати заняття, а хто хоче- той її собі вивчає. Це потрібно зробити тому, що англійська не є державною мовою в Україні. Державна мова у нас одна- українська, ось її ми маємо знати дуже добре. А інші мови- це другорядні. Якщо ми вивчаємо англійську, тоді нехай вони в Америці в кожній школі в обов’язковому порядку вивчають українську мову на рівні B1 (як ви написали іноземні мови повинні вивчатися вибірково на розсуд кожного учня. Це був би демократичний вибір.
EnglishTutor
Какой бред вы пишите.... Я говорю об уровне английского среди учителей английского! Что значит, она им не нуждна??? Это их профессия - и они обязаны знать свой предмет. А на месте министра я бы еще обязала учителей английского сдать IELTS
Гість
Ага пройти тест і йти працювати за копійки.
Коментувати
ГОЛОСУЮ НОГАМИ
Через місяць цьої дури не буде. Буде нова "Рехформа". Ржати будуть всі. Наберайте попкорн
Соросенкo
Для ГОЛОСУЮ НОГАМИ: скажеш гоп...
гість
Вы видели какое сейчас образование? Детей грузят вузовскими материалами. Мыслимо ли изучать ядерную физику в 9 классе?!!!Программу гонят, а закрепления этого материала не происходит. Идет сквозняк: выучил-забыл! Дети не воспринимают своим умом такую тяжесть материала-они еще не созрели для такого заумного материала просто. Вы прочтите биологию-взрослый человек не врубится в такую терминологию ,не то что дети. Пусть составители этой заумности сами долбят свои программы ,а не делают эксперименты над детьми! Программа громоздкая для мозга и тяжелая,а это напрягает. Реально нет никакого стимула учить весь этот набор заумного ботаника! Есть задачи для начальной школы,которые не может одолеть даже взрослый!Для чего в медицинский ВУЗ вперли алгебру? Да чтобы все шли в рабочий класс! Все работяги едут за границу. Некому работать!!! Короче-такая программа душит и отторгает желание детей учиться.Разве это не так????
Коментувати
Гриневич
Шановні вчителі. Я готова з вас знущатися далі- для цього я і придумала сертифікацію, збільшу вам волокити з паперовою роботою- бо ви українські дурні. Я знищу українську освіту в Україні- і це вам обіцяю, бо я сорівська американська грантоїдка. Я ненавиджу вчителів і не дам їм спокійного життя- бо головне моє завдання- знищити Україну. Хочете продовжити курс знищення української нації- тоді обов’язково проголосуйте за партію БПП або народний фронт. Знищення освіти, медицини, села гарантуємо! Обіцяємо вам, що ви будете їсти їжу зі смітників- гарантуємо, це по-європейському. Після виборів обов’язково заберемо надбавки до пенсії та зарплат- бо ми ці гроші дали для того- щоби ви за нас проголосували на виборах. Гарантуємо! Для нас головне- це церква, мова, армія та розкрадання українських грошей, знищення української освіти та медицини, продажа української землі. Мораторій прийняли тільки із-за того, що вибори на часі. Обіцяємо та гарантуємо зробити.
Батько
Для Гриневич: Вибачте за грубість -дуже прикро, що підписуєтесь чужим прізвищем, а , мабуть, маєте педагогічну освіту?! Шкода наших дітей, яких навчають такі "вчителі". Молодець Ліля Гриневич, може, їй вдасться ВИКУРИТИ вас зі школи. Наші діти заслуговують на справжнього вчителя!!!!
Вчитель
Для батько: А Ви, шановний батьку самі розумієте, який вчитель справжній? Чи знаєте Ви, скільки часу намарне витрачає вчитель на підготовку до атестацій, курсів, семінарів тощо? Невже Ви думаєте, що все залежить від учителя, який навчає учня, а він не завжди хоче вчитися. переважно зовсім не хоче. А знаєте чому? Бо йому не цікаво! І справа тут не в невмінні вчителя навчати, а в тому чого навчає вчитель. А навчає вчитель згідно програми розробленої МОН, навчає повної іхінеї, далекої від життя і потреб учня. Але щоб ніхто не зациклювався на цьому аспекті проблеми освіти в Україні, то придумали що цапом-відбувайлом буде звичайний вчитель. Як сьогодні можна навчати лише з допомогою крейди? І ми навчаємо, і наші учні успішно проходять зно і навчаються на бюджеті в претижних ВУЗах Києва, Львова, Одеси.... Але я проти сертифікації, бо це мене принижує
Вчитель 2
Для батька: слушал недавно интервью Гордона с Комаровским( авторитетный человек в медицине). Последний сказал:" Хотите европейских врачей-дайте им европейские зарплаты!" Перефразируя,если хотим европейских учителей-дайте им европейские зарплаты! За зарплату в эквиваленте равной зарплате уборщицы, никто нормально работать не будет! Альтруизм при капитализме,знаете ли,- это пережиток прошлого) Коболев это знал!)
Коментувати
Яяяяя
Пані Міністерко, пройдіть спочатку ви сертифікацію . Покажіть як Ви компетентно розвинені і нехай усі міністри пройдуть теж, а потім і звичайний вчитель.
Лара Ф.
Для Яяяяя: Та пані міністру достатньо буде одного робочого дня у 1 класі НУШу. З парою, трійкою ІНКЛЮЗІЙНИХ діточок (з психічними розладами, що батьки приховують). ВОНА НЕ ВИТРИМАЄ, ЯК БУДЬ ЯКА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ В ТОМУ Ж ЧИСЛІ.
Коментувати