Презентована методика оцінювання роботи вчителів

Служба якості освіти розробила методику оцінювання компетентностей учасників сертифікації

Презентована методика оцінювання роботи вчителів

Державна служба якості освіти запропонувала для громадського обговорення проект Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. Документ запропонований до громадського обговорення.

Методика визначає критерії, за якими відповідні експерти оцінюватимуть професійний досвід учителів, які проходитимуть сертифікацію.

Запропонована методика передбачає експертну оцінку вчителів за декількома критеріями, зокрема, здатність учителя планувати і здійснювати освітній процес на основі особистісно-орієнтованого і компетентнісного підходів, здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище, здатність налагоджувати партнерські стосунки з родинами учнів для розвитку здібностей і можливостей кожної дитини.

Також при оцінюванні професійного досвіду до уваги будуть братись здатність учителя до постійного професійного розвитку, самооцінювання, рефлексії та здатність моделювати поведінку, в основі якої повага до прав людини, демократичні та інші загальнолюдські цінності.

Кожен з цих критеріїв включатиме від 4 до 10 показників, що оцінюватимуться від 1 до 3 балів.

Для отримання інформації експерти зможуть використовувати такі джерела, як спостереження за діяльністю вчителя, відвідування уроків, інтерв’ю з вчителем, бесіда з керівництвом школи.

Подати пропозиції та зауваження можна до 25 січня 2019 року на електронну адресу sqe.bondar@gmail.com або sqe@sqe.gov.ua.

Проект методики експертного оцінювання

Освіта.ua
16.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Цікаво хто буде виступати експертами? Особи,котрі давно забули про проведення уроків?
Гость
Не згодна ні з одним із критеріїв оцінки!Поважаючий себе і свою професію вчитель, який залишився працювати у школі, а не втік звідти , і так робить це кожного дня ,не доводячи нікому нічого ! Ви вважаете,що вчитель за вашу подачку повинен ще доводити комусь,що працює?! Це приниження і знущання! 20 % треба добавити всім педагогам, за вдячність і повагу до нелегкої праці і підвищення статусу вчителя. А ті, хто не хоче і не може працювати, той сам піде з професії ( і перехреститься).
Ed-Wault
Отправил свои рекомендации. Жаль только, что их проигнорируют :( Очень удивляют пункты, где учитель должен сам соорудить места для индивидуальной работы или побеспокоиться о чистоте и безопасности помещения
учителя обнаглели
Сертификация нужна и как можно скорее. В школах уроки практически не проводятся. Учителя сидят на уроках и занимаются своими делами. Детям говорят искать правило в интернете и решать задачи самостоятельно. Уважаемое Министерство наведите порядок в школах!
!!!
Для учителя обнаглели: И где ж такое есть, если не секрет?
!!!
Для учителя обнаглели: А, если честно, то в НУШ именно такое обучение и предусмотрено!!!! Дети все изучают самостоятельно. Роль учителя - научить находить правило в Интернете, решать задачи самостоятельно. Так что, если в вашей школе учителя так работают, то им премию должны выдать. Они же выполняют указания МОНа А Вы не довольны.
Коментувати
Володимир
Шановні вчителі! Без змін Єдиної тарифної сітки, за якою вам нараховують оклади, а потім доплати за педагогічний стаж, престижність праці, інші виплати згідно чинного законодавства і колдоговору, не можливо змінити стан справ у освіті, у медицині теж. В Україні стався штучний розрив між першим тарифним розрядом ЄТС, мінімальною зарплатою в державі і топ менеджерами національних компаній, підприємств, організацій. Інколи різниця у повній зарплаті доходить до 300 разів! Вже цього року потрібно розпочати роботу парламенту щодо перегляду ЄТС, встановлення мінімальної зарплати у країні на рівні 9 тисяч грн., мінімальної пенсії у сумі 4 тисяч грн., мінімальної стипендії у сумі 3 тисячі грн. Інакше і надалі буде відтік кадрів з державного і комунального сектору у приватний, або за межі України. Україні потрібно просто запровадити реформи як у Польщі, де зараз перебуває 2 млн. наших співвітчизників на роботі.
Вчитель
Для Володимир: З Єдиною тарифною сіткою нас просто дурять. Перші 12 (дванадцять) із 25 розрядів тарифної сітки надають зарплату нижчу мінімальної, і для всіх з цими розрядами маємо звичайну зрівнялівку з доплатою до мінімуму. І якщо б вчителів не підняли в тарифній сітці на 2 розряди, то всі вони зараз від початківця до вчителя вищої категорії (не враховуючи надбавки за стаж) отримували би однаково на рівні мінімуму. Насправді ж, І тарифний розряд у цій сітці мав би відповідати мінімальній зарплаті, а інші заплати визначатися коефіцієнтами тарифної сітки. У тому числі й зарплати найвищих посадових осіб на рівні 24-25 розрядів. Тому не тарифну сітку треба перегляти, а лише прирівняти І тарифний розряд до мінімальної зарплати, і всіх без винятків прив"язати до тарифної сітки, а не до 50-200 мінімальних зарплат.
Володимир
Для Вчитель: Погоджуюсь цілком з Вами, мінімальна зарплата має відповідати 1 тарифному розряду ЄТС, і має становити близько 9 тисяч гривень, а не 4173 як є сьогодні. Дійсно, перших 12 розрядів є нижчими за мінімальну зарплату в Україні, тому і йде дорахування до мінімальної зарплати усім працівникам, у кого нижчий оклад, і тому минулого року підняли вчителям на 2 розряди вверх.Потрібно внести зміни в ЄТС, за якою йде оплата працівників освіти, медицини... Звичайно, найперше треба парламенту прийняти вже цього року мінімальну зарплату з 1 липня 2019 року у сумі близько 9 тисяч гривень. Відповідно наповниться бюджет України, адже ми платимо податки із зарплати, будуть кошти для підняття пенсій, стипендій і соціальних виплат малозабезпеченим громадянам. Власне, працівники освіти і медицини мають усіма доступними методами домагатися підняття зарплати не нижче, ніж 55 гривень за годину праці. Старі керівники бюджетних закладів цього не зроблять, а от молодим це під силу, бо вони сміливі.
Коментувати
я сошла с ума мне нужна она
Схаменіться люди!!! Яка сертифікація....Вибори на носі.Буде знову все мінятися!!!!
так
Заробітна плата молодого вчителя початкової школи 4500 грн. на руки з усіма надбавками, у класі 35 учнів, приділити увагу такій кількості дітей, щоб розвинути їх компетентності фізично просто неможливо да ще й за такі гроші... Це просто якесь посміховисько над учителем, придумати стільки критеріїв оцінювання за таку жалюгідну заробітну платню. Про яку здатність учителя професійно розвиватися за такі гроші і з такою кількістю дітей в класі ви говорите, який молодий спеціаліст захоче залишитися в школі після того оцінювання, якщо зарплата підніметься лише на 20 % і мінус податки. Особливо мені подобається критерій оцінювання на основі бесіди з директором. А якщо у директора чи заступника особиста неприязнь до вчителя, то яку характеристику він може йому дати?
Мирослава
Для так: Здатність вчителя професійно розвиватися ,по-моєму, НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від заробітної плати.. АЛЕ, при такій кількості учнів, вчитель фізично НЕ МОЖЕ ефективно навчати дітей. А така зарплата є ЖАЛЮГІДНОЮ і принизливою!!! ПОГОДЖУЮСЯ!
Іван
І цікаво де це такі зарплати у вчителів, тим більше в молодих з доплатами? Знайомі молоді вчителі з доплатами менше 10К не отримують.
!!!
Для Іван: Півтори ставки, вища категорія, старший вчитель, + перевірка зошитів + класнее керівництво+ стаж 30 років+ доплата за кабінет + всі інші можливі добавки і доплати.... В мене немає 10 тисяч. Ви щось не те говорие. Або наслухались легенд про підвищення зарплат вчителів по телевізору.
Коментувати