Сертифікація вчителя: як оцінюватимуть роботу в школі

Державною службою якості освіти затверджена методика оцінювання діяльності вчителя

Сертифікація вчителя: як оцінюватимуть роботу в школі

Державною службою якості освіти затверджена Методика експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. Відповідний наказ підписаний головою служби Русланом Гураком.

Методика призначена для проведення експертного оцінювання професійних компетентностей вчителів-учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи.

Методика включає 5 критеріїв, що розкриваються через 20 показників та опис методів збирання інформації експертами.

Планується, що для оцінювання професійної діяльності учасника сертифікації може використовуватися від одного до чотирьох методів збирання інформації: спостереження під час уроків, спостереження на перервах, інтерв’ю з учасником сертифікації, інтерв’ю з директором та заступником директора закладу освіти, в якому працює учасник сертифікації. Водночас, інтерв’ю з директором та його заступником не може бути єдиним методом збирання інформації для експертного оцінювання.

Тривалість інтерв’ю з учасником сертифікації, директором та заступником директора закладу освіти, в якому працює учасник сертифікації, не повинна перевищувати 40 хвилин.

Експертне оцінювання професійних компетентностей учасника сертифікації здійснюватиметься за 5 критеріями: здатність планувати і реалізовувати освітній процес на основі особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів; здатність здійснювати процес навчання, виховання і розвитку учнів, основою якого є повага до прав людини, патріотизм, демократичні та інші загальнолюдські цінності; здатність створювати безпечне та психологічно комфортне освітнє середовище; здатність налагоджувати і підтримувати партнерські стосунки з родинами учнів; здатність до постійного професійного розвитку, самооцінювання та рефлексії.

Загальна оцінка визначатиметься, як сума балів за всіма критеріями. Найменша загальна сума балів, яку може отримати учасник сертифікації за результатами експертного оцінювання, складає 40 балів, найбільша – 120 балів.

Як відомо, експертне оцінювання діяльності вчителя на місці його роботи є одним з обов'язкових елементів сертифікації педагогічних працівників. Окрім нього, сертифікація включатиме зовнішнє незалежне оцінювання (тестування) вчителя та створення ним спеціального електронного портфоліо.

Власники сертифіката отримають щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу пропорційно обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката.

Методика експертного оцінювання

Освіта.ua
19.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nika
Морально -психологічний тиск на педагогів.неможливо....дістали!Курси читають дилетанти,практичних навичок не дають,ще не хватало сертифікацій
exbntkm2019
У країні все добре. Багаті пенсіонери, подолана бідність, передова медицина, куми вже не на високих посадах. Залишилося тільки учителів до пуття довести. А вони ще бач упираються. Хочуть себе людьми почувати!
Саньок
У мене таке враження, що в МОН зібралися зацьковані у свій час у школі люди, і тепер прагнуть вимістити на вчителях ті образи, що застряли десь глибоко у мозку. Вишукана помста.
Учитель англ.мови.
Шановні вчителі англійскої мови! Пропоную з перевіряльниками говорити лише англійською мовою і все своє спілкування з ними виставляти а інтернет. Прийшли перевіряти мій рівень - я згодна, але будьте готові продемонструвати і свій!
Дивина та й годі!
От цікаво навіть, якщо обрати лише один метод - спостереження на перервах - що можна наспостерігати, як оцінити методику роботи вчителя? А якщо, перепрошую, вчителю на перерві до вбиральні сходити треба? Чи щось перекусити, бо в нього лікувальна дієта? Це на який бал? Чи вчителі це не люди і перерви для відпочинку їм не потрібні?
Лара Ф.
Для Дивина та й годі!: Звісно не потрібні. Вчительмає ходити до вбиральні тільки у "вікно". У нас так.
Людмила
А якщо вікон нема? Памперс?
Коментувати
Вчитель
В якій країні ще є таке знущання над вчителем??? Над якою ще сферою працівників в нашій країні роблять такі експекрименти??? Реформатори не відають, що творять.Йде вже до того, що невігласи, без жодного практичного досвіду роботи в школі, будуть судити професіоналів. Жах!!! Країна"чудес"!!!
Людмила
Для Вчитель: На той час суддями були якіїсь два осли,одна нікчемна шкапа,та два стареньких цапа...",цитуючи класика)
Коментувати
Відчай
Голодний вчитель-злий вчитель.Ніяка сертифікація його не нагодує! Учитель в школі-це волонтер. бо зарплатні йому хватає лише на їду і компослуги. При зарплаті 5-6 тис на руки 3 тис йде на ком послуги. Вчитель мусить шукати підробіток. Обираючи професію вчителя молодь приречує себе на "злидні". Злидні знищать освітян!
Ольга
Стикнувшись з Бучанська Українська гімназія особисто на собі перевірили мерзенність вичителів. Колектив жахливий. Директорка п’яниця. Жінка-потвора а не директорка .. .і вчинки її на тюрму тягнуть. Але ж працює..
Лара Ф.
Для Ольга: І буде працювати, бо вона влаштовує начальника відділу освіти. Разом державні гроші відмивають. АЛЕ ЦЕ Ж ПАНІ ГРІНЄВІЧ НА ХВИЛЮЄ. ВОНА ВЗАГАЛІ НЕ В ТЕМІ. ВОНА З МІСЯЦЯ.
Коментувати
Ольга
Обов’язково. І моральні. І психологічні якості. На брехню перевірку.. Більшість із них не пройшли. Біда в не школи..
Родион
Ця стаття для того, щоб вчителі визначились, як потрібно голосувати на виборах. А студенти педвишів і абітурієнти добре подумали, поки не пізно, що їх чекає. Браво, реформатори.
Іван
Пропозиція: встановити камери спостереження на квартирі в учителя. Промоніторити: як готується до уроків, чим взагалі займається, чим харчується.... і т.д. Вчителя перестали сприймати як людину, яка має право на ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ
Іван
Для Іван: Цілком підтримую! Бо піди знай чим вчитель займається вдома! Раптом якимось неподобством, а потім приходить до дітей - і чому він може їх навчити, якщо вдома не дотримується моральних принципів?
Іван
Ага)))) Навіть уявляти не хочу, що може робити вчитель вдома!)))) Та це ж дійсно неподобство!!! Справжній учитель у школі має жити, і ніякої зарплати не просити.
Коментувати
Іван
Чергова порція дебілізму.... спостереження на перервах.... а перед цим моніторинг сторінок в соціальних мережах.... Опустили вчителя нижче плінтуса.
Іван
Для Іван: Моніторинг сторінок в соціальних мережах потрібен. Бо час від часу вчителі туди викладають такі світлини, що соромно потім учням в очі дивитися! А якщо це ще й початкова школа??? Може бути психологічна травма дитини на все життя!
Коментувати
Олекса Позняк
Какая гадость єта ваша Лиля Міколаївна. Кто с директором не васьвась - в учителя не годится.Дуполизи - вперед!
876
А диплому МОН вже не довіряє треба атестації,презентації ,ярмарки педідейі на сам кінець сертифікація!!!За величезну доплату аж 600 грн маємо сертифікуватися
Іван
Для 876: Ну який диплом? Адже диплом це не гарантія моральності вчителя, та й не гарантія знань - бо ж немає контролю за відсутністю хабарів під час отримання диплому.
Читач
Невже в освіті більше немає прблем ? Подумайте хто буде працювати в сільській школі при такому підході до оцінювання роботи вчителя . Вже на даний час знайти фахівця якому нічого запропонувати крім мізерної зарплатні велика проблема .
Коментувати
Читач
А давайте кинемо клич - збирати компромат на учителя, і за кожне донесення - винагорода! Вже лише це залишилось! Розумом наше МОН не збагнути. ГАНЬБИЩЕ! Ходитиме поза спинами учителів зграя сексотів, збиратиме плітки, ще й гроші за це отримуватиме! Дожилися! Повернення сталінських часів! Йде повне винищення учительства в Україні. Сталінські трійки відпочивають. Але цю трійку ще нагодуй, зігрій, обдаруй, ще й в сумку поклади! Шановні, вам не здається, що це-порушення прав людини взагалі?
Думки
Ідіть в баню зі своєю сертифікацією)()())))()*
webber
Для Думки: 100% підтримую! Освіти в країні вже нема. Не бачить цього тільки міністерство освіти.
Коментувати