Рада ухвалила новий закон про середню освіту

Ухвалення закону обумовлено потребою в нормативному забезпеченні реформування шкільної освіти

Рада ухвалила новий закон про середню освіту

Український парламент ухвалив новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». За відповідне рішення 16 січня проголосували 327 народних депутатів.

Ухвалення нового закону обумовлено потребою в нормативному забезпеченні реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття в 2017 році закону  «Про освіту».

Очікується, що ухвалення документа сприятиме підвищенню якості загальної середньої освіти, розширенню автономії шкіл, формуванню у школярів необхідних для життя компетентностей, розвитку закладів освіти усіх форм власності тощо.

Зокрема, закон урегульовує питання доступності до повної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами, а також територіальної доступності шкіл, питання обов’язку органів влади забезпечувати відповідну доступність, регулює питання забезпечення якості шкільної освіти, питання мови освіти у школах, сертифікації педагогічних працівників.

Також закон унормовує питання ресурсного забезпечення шкіл, засад здійснення інституційного аудиту, батьківського та учнівського самоврядування, питання прав та обов’язків учасників освітнього процесу тощо.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, новий закон «Про повну загальну середню освіту» це нові можливості для учнів, вчителів та освітніх управлінців, а також гарантії для батьків.

«У 2017 році був прийнятий Закон «Про освіту», який передбачив багато потрібних нашій системі новацій, але знарядь для його втілення критично не вистачало. Закон «Про повну загальну середню освіту» – це реальні інструменти, які допоможуть втілити реформу. Попереду багато кропіткої роботи, ми до неї готові. Але нас замало, реальна школа – це не стіни і не закони, а перш за все вчителі, батьки та учні. Я закликаю всіх нас не зупинятися і разом працювати над побудовою Нової української школи – вона залежить від кожного із нас», – Ганна Новосад.

Новий закон «Про повну загальну освіту»: основні тези

Освіта.ua
16.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Serg
НЕДОПУСТИМО ЗАКРИТТЯ ШКІЛ САНАТОРНОГО ТИПУ! НЕ БУДЬТЕ ПАСИВНІ, ПІДПИШІТЬ ПЕТИЦІЮ! https://petition.president.gov.ua/petition/82926 якщо складно зареєструватись, дивіться відео https://www.youtube.com/watch?v=GE0Z_whu-Gs
Світлана
якщо не обовязково мати педосвіту то яку потрібно мати може взагапі ту освіту не потрібно або достатньо училища
Арсен
Закон порушує 4 статті Конституції.А особливо у відношенні пенсіонерів.... Слухав у столиці лекцію одного з соросят в минулому році.Звідки така ненависть до людей похилого віку.Тепер це вже на законому рівні-- ненависть і неповага.ІДІОТИ.
учитель
Мені цікаво, невже всі ЗЕ -команда і соросята сироти чи з пробірки, без роду, без пристарілих батьків? Чи нахапали стільки, що і батькам і дітям вистачить? Ми всі у школі голосували за Зеленського. А тепер наших старших колег поганою мітлою геть зі школи...А завтра і нас. Чому тільки до вчителів таке відношення? Чому всі інші можуть працювати на пенсії а вчитель - ні. Це не просто дискримінація. Це геноцид. Якщо так - дайте вчителям достойне пенсійне забезпечення. Чому міністерка отримує 111000 зарплати без сертифікації? Чому не виплачують 30% престижності? І таких питань багато. Брехня і популізм. Ось кого ми привели до влади.
Випускник
Для учитель: Правильно все у законі прописано: гнати всіх в шию дебілів-пенсіонерів, які голосували за зеленого клоуна, бо у них мізки висохли, якщо не вистачило розуму збагнути, за яке лайно вони голосували. Як можуть зебіли-пенсіонери після цього навчити учнів логічно мислити?
Олена Данилевич
Прикро, що вихованості та порядності вас ніхто не навчив (ні батьки, ні вчителі) сподіваюсь життя навчить
Випускник
Для Олена Данилевич: Так оце ж такі зебіли вчили, яким подобалося, як зе на піаніні членом грав, який запустив флешмоб "у сраку", глузував з українців, розмовляє мовою гопоти, вже не кажу про те, що дилетант, куди не кинь. То чого вам прикро? Це мені прикро, що тупі учителі і пенсіонери вибрали клоуна!
Коментувати
111
чи рахував хтось в недолугому міністерстві години в учителя якщо більшість шкіл стане 1-2 ступеня як узгоджується політика міністерства з якістю знань і навантаженням скільки предметів повинен читати вчитель на ставку (18) в 5- 9 класах скільки і яких курсів він повинен пройти
Лідія
Яка жорстокість і підступність... Прийняли Закон і відразу розбіглися на відпочинок. В усіх сферах працюють пенсіонери, а в школу їм дорогу перекриваютиь. А як же чиновники на пенсії справляються? Як держслужбовці, лікарі? Де ж тоді зароблена пенсія вчителя? Чому він повинен отримувати "зрівнялівку"? Чого мовчать наші "слуги народу"? Сьогодні пенсіонерів викинули, а завтра кого???
Горбань Віктор
Як був вчитель безправний перед директором, так і залишилось, як був директор безправний перед чиновниками, так і залишилось, як гнобило міністерство освіту за вказівкою команди Сороса, бо потрібні неуки для олігархічної влади, так і залишилося! Феодальна побудова системи управління освітою повністю зберігається! Учитель залишається бидлом, який буде виховувати слухняних пристосуванців для ворожої влади! Соросята вміло пропхнули за вказівкою своїх господарів цей закон, щоб міністерство і надалі залишалося безконтрольним, безвідповідальним самодуром над учительством, над суспільством, над народом України! Потрібно збирати петиції Зеленському, щоб він цей закон не підписував!
Валентина Судома
Нехай би прийняли ще закон про легальну евтаназію. Де знайти роботу пенсіонерам у 60? Хто їх візьме на роботу, адже за 35-40 років праці у школі вони заробили маленьку пенсію? Кращий вихід-на пенсію і зразу ж на той світ.
Артем
Вместо этой дичи зделали просто меньше ненужных уроков, которые забивают мозг. не знают к чему придраться
osvita
Тепер голова райоради і два його заступники, всі пенсіонери, (райрада - засновник закладів освіти) мають моральне право звільняти пенсіонерів, вони давно цього чекали. Чому тільки педагогі потрапили у цей вагон? Це не дискримінація?
Володимир
Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань - 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Нехай Міністерство прокоментує цю норму Закону....Особливо 175 навчальних днів,
НМ
В законі нічого не сказано про доплати за вислугу років та так званий престиж праці. Треба розуміти, що їх скасовано?
Коля
Не переживайте КЗОП СКАСУЮТЬ!¡!???!?!??!
stop_ze
Закон "паперєдніков" проголосован зеленими кнопочками. Ха,ха. Особливо рад за тих пенсінерів, які кричали, що ось "зе зі своєю молодою командою" прийде та порядок наведе, а їм контракт на рік та потім на кладовище. Всіх директорів - гарних та ні, на контракт. Правильно: "Бидлло повинно працювати на клубніці", а пани отримувати мільйонні премії. Ну що йде весна і... йде масове закриття шкіл, а вчителів по безвізу - підтирати зади еуропейскім сахібам ( хай наповнюють бюджет своїми переказами). Й да "Зе" знизив призовний вік до 18 років. Нераби після 12 класу одразу ж замість омріяної вищої освіти - на захист Гончаруків, Новосад та інших ефективних менеджерів. Ще залишолось під шумок прийняти трудовий кодекс й "Добрий день кріпацтво" та неофеодалізм. P.S. Чомусь профспілки мовчать, але ж да ми - не Франція :)
Потапенко
Для stop_ze: Профсоюзы сегодня в Киеве целый день у кабмина митинговали и Богдану вручили своё письменное недовольство. А ты только дома на диване воевать умеешь и возмущаться.
stop_ze
Нешановний Потапенко, здається мені на "ти" я ні з ким не переходив. А тепер спеціально для "митингувальників" та"невдоволених". 1905 рік 09.01 нічого на нагадує: теж петицію "царю-батюшке" понесли. Богдан вашу цедулку використає за призначенням в кабінке М/Ж. А ось що буде далі. В місцевості з населенням менше 50000 чол. по факту зникне старша школа ( вчителі - без роботи, батьки - на роздоріжжі, куди своїх чад подіти і т.п.). Вмикається контрактний геноцид, а там і "оновлений" трудовий кодекс приймуть (остаточне закріпачення). Все - для влади цілковитий профіт. Цедулки носити - не основні методи роботи, якщо ти хоч шось тямиш в профспілковій діяльності. Звертаю увагу на профспілкі хоча б на кшталт європейских. Про таке слово як страйк ти не чув. Та страйк не тоді коли пан Труханов скаже, або влада, а такий, щоб дійсно це викликало резонанс в суспільстві ( нещодавно в Польщі - тема:підвищення З/П). Нажаль у нас такого немає. P.S. Порада - не знаючи людину, не переходь на особистості !
Потапенко
Для stop_ze: ничего себе как у "Вас" рвануло)))). Значит хорошие сапоги, надо брать))))
Коментувати
Шмальгаузен
Що може запропонувати Новосад, яка жодного уроку не провелав школі? Які обов‘язки місцевоі влади, яка відповідальність уряду за школу? Ніякоі!! Ні по базі , ні по змісту , ні по зарплаті- нічого нового в освіті в Законі.
педагог
ОТ і тепер настав час організовувати 30 годинні щорічні курси БЕЗ ВІДРИВУ ВІД ВИРОБНИЦТВА. Дистанційні курси, заочні курси, онлайн курси і так далі. Вони уявили що буде в школі, якщо 5 учителів підуть на курси. А до цього всього багато педагогів викладає 2 і більше предметів. Цей закон однісінька водичка без жодної конкретики. Питається чи враховувала влада побажання учителів? Свої вигоди врахували точно.
Сергій
Педагогічні Вузи закривати коли будуть? Вони вже не потрібні!!! Отримав будь-яку вищу освіту і... ти учитель?!
Ірина
Яким буде тижневе навантаження вчителя 18 чи 20 годин? Де можна ознайомитися з повним змістом Закону?
123
Для Ірина: 18
Коментувати
Педагог
Де можна знайти ТЕКСТ Закону???? Він вже оприлюднений??? В кого є посилання на текст????
Л
Для Педагог: https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66333
Коментувати
борис
На який термін буде заключена строкова трудова угода з директором, якому саном на 1 липня виповниться 58 років?
Валентин
Для борис: на 6 років
Коментувати