МОН демонополізує ринок підвищення кваліфікації вчителів

Учителі отримають можливість підвищувати кваліфікацію у приватних установах

МОН демонополізує ринок підвищення кваліфікації вчителів

Починаючи з 2020 року усі вчителі України матимуть можливість підвищувати кваліфікацію не лише через державні, а й приватні установи. Про це в ефірі програми Сніданок з 1+1 сказала міністр освіти Ганна Новосад.

«Ми хочемо демонополізувати ринок освітніх послуг і дати можливість усім гравцям цього ринку підвищувати кваліфікацію вчителів», - зазначила міністр.

За її словами, завдяки демонополізації вчителі отримають можливість обирати, як вони хочуть забезпечувати свій професійний розвиток, обирати напрямок і місце, де вони будуть це робити.

Також міністр повідомила, що державні установи, які зараз забезпечують підвищення кваліфікації дуже часто є неефективними.

«Таким чином ми також будемо просувати ринок приватних освітніх послуг, які дуже часто є якіснішими. І ми будемо фінансувати це з державного бюджету», - підкреслила Ганна Новосад.

Як відомо, українські вчителі отримали можливість брати безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень.

Освіта.ua
14.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cvvjk
ЗАРЕЄСТРОВАНО ПЕТИЦІЮ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ міністра освіти https://projektor.com.ua/2020/01/23/zareiestrovano-petytsiiu-shchodo-zvilnennia-ministerky-osvity-novosad/
Лариса
Якщо за календарний рік педагог пройшрв більше, ніж 30 годин підвищення кваліікації, то чому ці години не зараховуютьяс на наступний рік ? Візьміть сумарну кількість годин і не морочте людям голову. Люди -це живі істоти, які хворіють. В одному році запросто можна пройти більше 30 годин, а в іншому році через лікарняні навіть 30 годин не набіжить. а потім будуть виймати душу, що 30 годин немає.
Максим Мирошник
"Також міністр повідомила, що державні установи, які зараз забезпечують підвищення кваліфікації дуже часто є неефективними." - а коли останній раз там фінансувалася закупівля сучасних засобів? odo.com.ua
Ольга
Для Максим Мирошник: у нас в ХАНО є сучасне обладнання і що? Я зараз проходжу курси підвищення. Проблема не в обладнанні. Проблема в недоброчесності надавачів освітніх прослуг. Дуже багато зайвих лекцій. Тобто я повинна прослухати курс із 76 годин, з яких для мене корисні лише 30. Інші 46 годин - це люди заробляють гроші, вічтитують свої години і їх не обходить, що їх лекції не потрібні. А у приватних - я ОБИРАЮ те, що потрібно тільки мені. До дого ж на відміну від державних установ, у приватних я можу проходити навчання дистанційно у зручний для мене час. І до того, під час навчання очного діти в школі залишаються без вчителя (брак кадрів, немає кого на заміни поставити з предмету). А дистанційно я можу проходити курси у зручний час без шкоди для мого календарного плану.
Коментувати
Світлана
Добрий вечір! Мені сьогодні теж сказали курси в ІППО- обов’язкові! Маю безліч гарних і потрібних мені для роботи з дітьми з ООП курсів,годин сотні і тут "добрий день".Чому я маю витрачати на це свій час???
Володимир Михайлович
Не відставайте від життя! Міністерка вже веде мову про ОБОВ’ЯЗКОВУ сертифікацію...
Юлія
Брехня,проходила безліч класних курсів,але для зарахування тільки ІППО! І знову про ці 30обовязкових годин, раніше можна було Едеру,Самоосвіту,На урок ,а зараз ні
Марія
Для Юлія: Прошу Вас пояснити, чому не можна Едкру, Всесвіту, На урок? Буду вдячна за відповідь, бо я щось пропустила цю інформацію.
Марія
Для Юлія: Вибачте за помилки. Набирала без окулярів.
Катерина
В сертифікатах і свідоцтвах не вказано, що це підвищення кваліфікації.
Коментувати
Jakov  Gavrik
Якщо держпвні учтанови не ефективні то на хрена потріьне таке міністерство з таким дебільним міністром
31273
Ещё одна прекрасная возможность распиливания бюджетных денег, молодцы.Создадут пару тройку фирм с громкими названиями и для состоятельности тендера и будут организовывать нано-обучение по ускоренной программе , за немалые деньги, чтобы придать серьезность процессу повышения квалификации. А нет чтобы в уже существующих центрах повышения квалификации пересмотреть программы, методики,актуальность, персонал?
Cirius
Усе упирається в гроші. У нас багато вчителів подали заяви на підвищення розрядів, так директор сказав:"Не буде, нас сварять за перевищення запланованого фонду заплати". От вам і уся какофонія. Хто ближче до директора- того атестували на більш високу категорію, а решта -почекайте. Отак за допомогою атестації керівники тримають у покорі свої педколективи. Може так не всюди, у багатьох саме так. Тому було б краще, аби усе оплачувалося: вчитель отримував достойну зарплату і сам вирішував де, коли і за які кошти він має підтвердити свій рівень кваліфікації, незалежно від того, подобається це керівнику школи чи ні.
Запорожье
У нас уже давно универ продаёт свидетельства курсов от 600 до 1000 грн цена. Заплатил и забрал бумажку, и никаких курсов. Министр о такой демонополизации речь ведёт? Ню ню.
Андрый
Все гарно продумано. МОН отримує відкати від приватників, яких допустили до бюджетних коштів. Вчителі задоволені, бо реально вчитись ніде потрібно не буде ( принцип заплати і роздрукуй сертифікат) і свої кровні платити не потрібно, а платитиме бюджетними грошима сама школа ( за чинним Порядком). Ну, правда гроші на це школам ще ніхто не давав, але нащо міністру такі дрібниці.
Коментувати
unforgiven 2
Простими словами "демонополізація" ринку означає, що вчителі будуть підвищувати кваліфікацію за власні кошти.
Олена
Це все абсолютно не так в реальності!!!! В Житомирській області державою профінансовано лише підвищення кваліфікації в ЖОІПО. Жодного вибору вчителі не робили, просто склали списки, хто і коли їде на курси. А крім того, для 20% всіх вчителів області не знайшлося державних коштів для оплати курсів підвищення кваліфікації. Що буде з ними? Повинні будуть проходити за власний кошт? Надзвичайно обурив пост, бо насправді все відбувається зовсім не так!
Артем
Де можна переглянути перелік навчальних закладів, які мають ліцензію на проведення курсів підвищення кваліфікації?
Ольга
А чи є перелік освітніх сайтів (з усіма офіційними документами) на яких вчителі можуть пройти курси підвищення кваліфікації, що можуть бути зараховані під час атестації? Наприклад як EdEra, Всеосвіта...
Іван
Давно пора.Набридли ці пристанища ,де чекають лише подпрунків до випуску слухачів,а результат-нуль!
Микита
Для Іван: а за Яким результатом ти гнался?
Коментувати
Сергей Лимонов
Уряд прем’єра Гончарука, сформований за поданням президента Володимира Зеленського, вирішив не фінансувати педагогам надбавку за престижність праці. Про це власкору «ВолиньUA» стало відомо від освітян області. Так, Кабмін виділив мізерні суми для фінансування надбавки за престижність праці вчителів. Якщо раніше педагоги отримували до 30% такої надбавки до заробітної плати, то тепер у середньому лише 5%. Між тим ОТГ та інші органи місцевого самоврядування не мають фінансової бази, щоб фінансувати те, що має фінансувати уряд. Це привело до нівелювання обіцяного росту зарплати. В результаті зарплата вчителів виросла в середньому на 100 - 180 гривень. Читайте також: Українка – Зеленському: Не всі українці, що жuвуть за кордоном, мuють nосуд в Італії Відзначимо, що більшість вчителів підтримували на виборах президента Володимира Зеленського, а під час виборів до Верховної Ради масово проголосували за партію "Слуга народу". В окремих луцьких педагогічних колективах рівень підтримки Зеленського і його партії сягав 70 - 80%. Нагадаємо, що Володимир Зеленський під час президентської виборчої кампанії обіцяв вчителям зарплату у 4000 доларів.
Тетяна
Для Сергей Лимонов: От ті "розумні" вчителі, що голосували за коміка, нехай і проходять нові курси. Нормальні люди не вибирають керівником країни клоуна. Де його обіцяна висока зарплата? Ще й забирає, і принижує вчителів.
Юрій
"Нормальні" люди вибирають ПАХАНА-янучара, невже Зе гірший двічі-зека?
Ігор
Не втримався... Питання: 1. коли п. міністерка була останній раз (і чи була взагалі колись!) у пересічній школі, без попереднього повідомлення департаменту, відділу, управління освіти? Думаю, що ні разу. Поїдьте, це допоможе зрозуміти, що відбувається реально, на місцях 2. що означає "неефективні курси підвищення кваліфікації"? За слова потрібно відповідати. Чи є достовірні дослідження, що вони неефективні? Хто їх проводив: заангажовані фірми, незалежні центри - назвіть конкретно!!! Хто перевіряв доброчесність досліджень? В чому і чому неефективні? Пахне маніпуляцією суспільною думкою! 3. що зробило МОН, щоб хоча б елементарно підвищити мат-техн базу ОІППО. Буває соромно. 4. приватні організації, які проводять курси для вчителів. Розроблені критерії, за якими вони відбираються7 Що особливого мають ті, які вже підвищують кваліфікацію педагогів (окрім того, що там вчаться діти високопосадовців)? Особливі кадри з сучасним "педагогічним мисленням"? Табульована лексика вичерпана...
Коментувати