Учителі зможуть планувати підвищення своєї кваліфікації

Українські учителі отримають можливість брати участь у плануванні свого професійного розвитку

Учителі зможуть планувати підвищення своєї кваліфікації

Українські учителі отримають можливість брати безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Також з 2020 року під час підвищення кваліфікації діятиме принцип «гроші ходять за вчителем». Відповідні зміни внесені Кабінетом Міністрів до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.

За словами міністра освіти Ганни Новосад, принцип «гроші ходять за вчителем» було закладено у Порядок під час його прийняття у серпні 2019 року, однак його механізм необхідно було доопрацювати.

«Тепер ситуацію виправлено, і вже з наступного року вчителі зможуть самостійно обирати форму, вид і місце підвищення своєї кваліфікації. Кошти на розвиток вчителів закладено у державну субвенцію НУШ, яка у держбюджеті складає 1,4 млрд гривень. Вже у січні 2020 року буде зрозуміло, скільки на розвиток вчителів отримуватимуть заклади освіти і, відповідно, самі педагоги», – зазначила міністр.

Згідно з Порядком, підвищення кваліфікації плануватимуть у два етапи. На першому етапі педагогічна рада затверджуватиме орієнтовний план підвищення кваліфікації на наступний рік. Він має містити інформацію про загальну кількість вчителів, які планують професійний розвиток, основні напрями та перелік суб’єктів підвищення кваліфікації. План має формуватись із урахуванням пропозицій самих вчителів.

Другий етап розпочинатиметься після затвердження кошторису закладу освіти на відповідний рік і оприлюднення його керівниками закладів. Протягом 15 календарних днів після цього вчитель подаватиме пропозицію до плану підвищення кваліфікації, яка міститиме дані про:

  • тему (напрям, найменування) відповідної програми (курсу, лекції, модуля тощо), форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безоплатний характер надання освітньої послуги.

Після цього пропозицію вчителя розглядатиме педагогічна рада, яка може уточнити її, наприклад, з урахуванням обсягу коштів, передбачених на підвищення кваліфікації.

Як відомо, Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників надає вчителям більш широкі можливості для професійного розвитку.

Зокрема, підвищувати кваліфікацію вони зможуть не лише у закладах освіти та наукових установах, а й користуючись послугами юридичних чи фізичних осіб, у тому числі й фізичних осіб – підприємців.

Підвищення кваліфікації може відбуватись на спеціальних програмах або на семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах та стажуваннях.

Форми, види та суб’єкти підвищення кваліфікації вчителі обиратимуть самі згідно зі своїми професійними потребами.

Освіта.ua
27.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Кіба
Уже на першому етапі сказали скоротити списки вчителів на курси. Викреслили двох вчителів початкової школи, які проходитимуть навчання на курсах НУШ, і заступника з директором. Запитання: куди подінуться гроші, які виділені на цих людей????
Witalina
Для Тетяна Кіба: Грошей виділено, як завжди, НЕДОСТАТНЬО!!! Бюджети районів.міст мають різні можливості. ОТЖЕ, черговий обман!
Коментувати
микола кучевський
Скоро появиться величезна кількість різноманітних структур, які будуть пропонувати " підвищити " кваліфікацію" до "сучасного міжнародного рівня". Насправді підвищенням кваліфікації повинні займатися ті хто вчителів готував і готує зараз - педагогічні університети. Все решта - даремна трата державних коштів і часу вчителів.
Віктор
Для микола кучевський: Так, але ті університети, які мають філії своїх кафедр у закладах освіти. А то виходить, що доктор педнаук не знає за якою системою, класно-урочною чи кредитно-модульною ведеться підготовка кваліфікованих робітників в П(ПТ)ЗО. Або коли особа, що є працівником АПНУ і діючим викладачем не має чіткого уявлення про існуючі ОКР(ОПР) в Україні і розповідає на курсах, що кваліфікований робітник - те ж саме, що молодший спеціаліст.
Коментувати
Черемис Миша
Оці грантоіди - мон дивують своім непрофесіоналізмом. Для цих дуриків голвне т.з. Свободу вибору, а ГОЛОВНЕ- якість і зміст курсів . А за ті копійки, що виділябться цього не буде!! І все піде в свисток!!
csushko
11. Заклади освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників, обов’язковість якої передбачена законом, мають отримати ліцензію на відповідну діяльність та/або акредитувати відповідні освітні програми. Працівниками закладів післядипломної освіти, які мають ліцензію на освітню діяльність, є педагогічні, науково-педагогічні та/або наукові та інші працівники.(ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ОСВІТУ")
Олеся
Міністеркa - недолуге є....нько лісове! Сумно, що дупоголові та криворукі керують.
Наталія
Для Олеся: Ваша манера висловлювання свідчить про демократичні процеси в освіті чи про вашу вихованість? Ви вчитель?
Людина
Наталіє- за цю зарплату ви дійсно себе відчуваєте Вчителем, чи особою об яку є.. лісове витирає ноги. Краще чесно сказати про мудака, що думаєш про людину, ніж гратись у псевдовихованість
Witalina
Для Людина: Але і опускатися до рівня бидла вчителю НЕ ВАРТО!!!!
Коментувати
Witalina
Це, як на мене, чергове окозамилювання, Бла-Бла! На школу дадуть певну суму коштів.І в межах цих коштів буде розроблено план курсової перепідготовки,відповідно до заяв вчителів. ЗО уже уклали договори з Академією неперервної ПО.Всі інші побажання: Я хочу в Київ .... - обійдуться дорожче-проживання,проїзд. І тому буде знову "ВИБІР - БЕЗ ВИБОРУ!"
Світлана
Яка архіважлива можливість!Як це допоможе!Як додасть часу , і розуму, і всього! Залишилося лише подякувати за це!
Олекса Позняк
Ідіть на курси програмування і тікайте з цього жебрацького дурдому
Ганна
Це все закінчиться роздерибанюванням коштів. Мені, як вчителю - методисту, не цікаві онлайн- курси бакалаврів, які є на EdeRa, зокрема. Мені, як предметнику, було б корисно прослухати лекції викладачів вищу з певної тематики. На 30 годин курсів виділяється 900 гривень. Це вартість занять чи сюди входить оплата дороги і добових? Я зрозуміла, що підвищення кваліфікації покладається на плечі вчителя. За свій кошт добирайся, проплачуй житло. Мені здається, що скоро наберуть студентів, вони наклепають курсів, їх за грошики виставлять на якійсь платформі і не напружуючись будуть вершки знімати тому, що вчителю дешевше пройти онлайн-курс, ніж віддати місячну зарплату.
Олекса Позняк
Для Ганна: може негра з опахалом МОН виділить?
Ганна
На такі гроші якраз тільки опахало, але без негра, бо на нього не вистачить
Олекса Позняк
Для Ганна: ха-ха
Коментувати
Ку
Е-е-емммм... . . . . . .
Володимир
Хм.
odmin
Для Володимир: Угу.
Коментувати