Поділ початкових класів на групи: роз'яснення МОН

Поділ здійснюється незалежно від того, як розподілений час між окремими й інтегрованими предметами

Поділ початкових класів на групи: роз'яснення МОН

Поділ класів на групи має здійснюватися незалежно від того, як розподілений між окремими й інтегрованими предметами час, відведений на відповідні освітні галузі. Про це йдеться у відповідному листі Міністерства освіти і науки, що адресоване директорам шкіл та місцевим органам управління освітою.

У відомстві зазначають, що погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання та загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями встановлює базовий навчальний план початкової освіти.

«Тож у процесі інтеграції кількість навчальних годин, передбачених базовим навчальним планом на вивчення кожної освітньої галузі, перерозподіляється таким чином, що їх сумарне значення не зменшується», - зазначають у Міносвіти.

Це відображається в типових освітніх програмах, в освітніх програмах закладів загальної середньої освіти.

У МОН повідомили, що для унормування питання розподілу навчальних годин відомство готує зміни до наказу № 128 від 20.02.2002 року.

«Його нова редакція забезпечить рівні умови для всіх учасників освітнього процесу та закладів освіти, незалежно від того, за якою освітньою програмою вони працюють», - повідомили у міністерстві.

Освіта.ua
18.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна Кравцова
О! Так це початкові класи! А в нашій школі об’єднали 9 класи. Зробили по 36 учнів! І матклас тепер не буде ділитися на підгрупи, бо грошей нема на зп. Оце так рехворма!
АЛЛА
Перечитала двiчi-нiчого не зрозумiла.Це я дурна,чи так пояснил .Якби я так пояснювала свiй предмет дiтям,вони б подурiли.
Вженеразроз'яcнена
Люблю роз’яснення МОН!!! Щоразу все стає ще менш ясним, ніж до роз’яснення. Цім людям треба працювати у розвідці.
Irina Pushko
Тепер треба чекати на те, що вони внесуть зміни в наказ і поділу на групи взагалі не передбачать."На вулиці" залишаться кваліфіковані вчителі, бо буде скорочення ставок.Що це за НУШ?
Антоніна
Згідно з якоюсь загадковою формулою, на місто Чернігів виділили освітянську субвенцію, яка тепер не передбачає поділ початкових класів на групи для вивчення української мови. І це незалежно від кількості дітей в класі (у моєму класі 34 учні, не менше 30 у моїх колег). І так в переважній більшості шкіл міста. Ця нова формула нагадує виведення середньої температури у хворих по лікарні. В результаті вчителі початкових класів залишаються на новий навчальний рік без ставки, що суттєво зменшує заробітну плату ( в тому числі і ті, що починають працювати в НУШ). Дуже гарна мотивація для впровадження реформи. Так тримати, чиновники від МОН! І досить брехати з екранів телебачення і в інтернеті!