У МОН розповіли про сайт, на який витратять 54 млн

Основним інформаційним наповненням нової е-платформи стануть електронні підручники

У МОН розповіли про сайт, на який витратять 54 млн

Фахівці Міністерства освіти і науки розробили проект постанови Кабінету Міністрів «Про Національну освітню електронну платформу». Документ винесений для громадського обговорення, після чого буде направлений на розгляд уряду.

Запропоноване Положення визначає мету запровадження, основні завдання, функції, структуру та засади функціонування Національної освітньої електронної платформи.

Виходячи з тексту документа, основним інформаційним наповненням нової е-платформи стануть електронні підручники або їх електронні версії для школярів та педагогічних працівників.

Планується, що на сайті також публікуватимуться переліки е-підручників, переліки шкільних навчальних програм, переліки підручників та посібників, яким надано гриф «Рекомендовано МОН». Передбачається публікація державних освітніх стандартів, освітніх та навчальних програм та методичних матеріалів.

Також на платформі будуть опубліковані посилання на електронні освітні, наукові та інформаційні ресурси, а також інформація, що пов’язана із забезпеченням освітнього процесу.

Автори документа наголошують, що основними цілями створення нової е-платформи є технологічне забезпечення реформи середньої освіти «Нова українська школа», забезпечення учасників освітнього процесу сучасними електронними освітніми ресурсами та безоплатне забезпечення електронними підручниками.

Власником е-платформи стане держава в особі Міністерства освіти і науки.

У Міносвіти, коментуючи розроблене Положення, наголошують, що створення Національної освітньої електронної платформи дасть поштовх для розвитку ринку виробництва електронних освітніх продуктів і сервісів, сприятиме поширенню електронного навчання та формуванню цифрової компетентності учасників освітнього процесу в Україні.

Зауваження та пропозиції до проекту положення можна надсилати до 28 березня 2018 року за адресою e_book@imzo.gov.ua.

За інформацією Кабінету Міністрів, на створення національної електронної платформи заплановані видатки у розмірі 54,6 млн грн.

Проект положення

Освіта.ua
27.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Witalina
А що говорити про комп.класи 2003 року???Як виконувати навч.програму,коли з 5 комп. ,з горем пополам , працює 2 ??? І не має людини в районі,яка обслуговувала такі класи.Матеріально-технічної бази НУЛЬ!! Про яку ЯКІСНУ освіту можна говорити???? Але винні вчителі - НЕ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ .....
педагог
Дорогі наші міністерські керівники. Дуже вас просимо, чи навіть благаємо. Дайте до кабінетів фізики, хімії, біології хоч діапроектори та епіпроектори. Радянських діафільмів - маємо достатньо. За одно до комп’ютерних класів завезіть Корвети, Іскри або навіть Електроніку. Та це вже як вийде. А діапроектори потрібні дуже.
Вчитель
Комп’терний клас один на всю школу. В 2018 році будемо відмічати його круглу дату- 10 років. Проектора - жодного. Інтернет за кошти вчителів. В класах меблі - 70-х років. Інтерактивні дошки, обладнання для кабінетів фізики чи хімії -Ха, ха, ха.
1111
Просимо Гройсмана зобов’язати Гріневич безплатно вести сайт МОН, як це роблять вчителі по школах. Зекономлені гроші є куди подіти
Анжела
В школах, особливо сільських, взагалі немає інтернету або погано працює, а міністерство викидає такі гроші на електронну платформу.Уже зробили нікому не потрібну класну оцінку! Обладнання застаріле, меблі теж, системи опалення столітні, спортзали не у всіх школах працюють!!!!!Треба оновити матеріальну базу шкіл, створити умови, щоб можливо було знайти інформацію на освітній електронній платформі!!!!!!!!
Вчитель
Наша школа не має власного приміщення. Безхатьки. Недобудована новобудова стоїть уже майже тридцять років. Завжди не хватало кілька мільйонів. Та владі було байдуже. Обладнання не має, кабінети відсутні. Перевернутий світ. Наші можновладці вважають, що вони не в Україні, а десь Фінляндії чи можливо у Швейцарії.
111
А що тоді буде робити ІІМЗО чи як там його - закриють? досі ж підручники розміщували там.
дістали
Чергове "важливе ноу-хау" чиновників МОНУ - Чергове відмивання грошей. Чи більше гроші витрачати нікуди????????
soverin
Увага!! Акція!!! Пропоную послуги зі створення сайту, ЗНАЧНО дешевше
ANZHELIKA
Бесплатно создаем этот сайт и буду его каждый день обновлять.Только эти деньги дайте на ремонт школы в Мариуполе.
Просто вчитель
Читаючи коментарі видно, які наші колеги відсталі в знаннях інформації. Ніхто не задумовується про авторське право на тіж підручники, програмне забезпечення тощо. Всі хотілиб гуглити нерозуміючи що все необхідне буде на одній платформі, а не на всяких вірусних файлообмінниках з безперервною рекламою. Народ все коштує грошей. Це тільки ми можемо за власні кровні друкувати роздатковий матеріал.... тощо.
ЗНВР
Для Просто вчитель: Так, ви добре кажете. Але є сайт інституту модернізації освіти, який займається саме цим питанням. Може за значно меншу суму чим 54 млн вони б привели все до відповідних вимог.
Коментувати
1
Итак, коллеги, меньше чем за 2 млн. долларов не соглашаемся вести свои блоги, создавать сайты. А если еще там разместить ссылку на Прометеус и отсканированый учебник, то вообще можно претендовать на сумму в два раза больше.
serj
Так нагло гроші крали в 90-х. Історія, кажуть, циклічна?
учитель
Вся эта информация есть на сайте МОН, ну только учебники можно добавить.... тогда - что же за чудо чудное собираются сделать за такую сумму????? Уровень сайта будет опять типа тех, что дети в школе делают?? Может вы лучше обещанные повышения зарплат обеспечите и просто школы профинансируете на оборудование?? А то - Новая украинская школа со старыми технологиями - доской и мелом (который тоже не за счет государства!)
Olga Tkachova
Гарна ідея. А тепер залишилася дрібничка: кожному учню і вчителю закупити по планшету) А то як же ті підручники читати?
VIRA
Для Olga Tkachova: Для Просто вчитель: повністю підтримую.
Коментувати
НЕ ту країну назвали Гондурасом
Це ж скільки на ці гроші можна було б путнього для шкіл купити: ноути. проектори, інтерактивні дошки, обладнання для кабінетів фізики чи хімії.... А так - знову дєрєбан грошей, а школи нехай з крейдою навчають...
Мама
Уважаемая Анна, это Вам не хватает компьютерной граммотности, чтобы понять, что это просто издевательство над украинцами, списывать на этот сайт 54 млн грн.... Тем более, что вся эта информация и так должна быть на сайте МОНа
Ганна
Шановні Миколо та Михайле! Як на вчителів, то вам бракує грамотності.
Михайло Чиж
Для Ганна: голослівне звинувачення! По перше, Ви не навели жодного підтвердження сказаного. По друге, я тут не ЗНО чи ДПА складаю, щоб дотримуватись всіх граматичних, стилістичних та пунктуаційних норм правопису і написане не перевіряю декілька разів на наявність помилок. По третє, вибачте, але хто Ви така, щоб визначати рівень нашої грамотності? І останнє, коли особі немає що сказати, але потрібно відмітитись, то вона вказує на неграмотність іншої особи, типу "сам дурак"...
Коментувати
Микола
Уважно прочитав перелік того, що має бути на цьому освітньому сайті і диву - дивуюсь. Всю подібну інформацію можна розмістити на зичайному Гугл диску! Висновок - МОНу дали завдання відмити ще 54 млн. грн.
Михайло Чиж
Наче сьогодні немає де взяти шкільну програму чи будь-який е-підручник. А "поштовх для розвитку ринку виробництва електронних освітніх продуктів і сервісів" дасть не створення сайту, а підвищення статусу освітченої особи в суспільстві. МОНУ краще ці гроші витратило-б на друк підручників з інформатики: два роки (5 і 6 класи) вже працюємо без підручників, хоть в переліку рекомендованих підручників вони є. А от на 7-й клас навіть до переліку підручників, які школа повинна вибрати на наступний рік, підручника з інформатики немає.