Сертифікувати вчителів почнуть не раніше 2019 року

Планується, що реалізація механізму сертифікації триватиме протягом 2019-2020 років

Сертифікувати вчителів почнуть не раніше 2019 року

В Україні планують розробити механізм підвищення соціального статусу вчителя на основі системи добровільної сертифікації. Відповідна норма міститься у плані заходів  із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа».

Реалізацію завдання покладено на три відомства: Міносвіти, Мінсоцполітики та  Мінекономрозвитку.

Згідно з документом, до кінця 2018 року має бути сформована політика та розроблений механізм системи добровільної сертифікації.

Планується, що реалізація механізму підвищення соціального статусу вчителя на основі системи добровільної сертифікації триватиме протягом 2019-2020 років.

Освіта.ua
18.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Цікаво, а коли МОН підготує заробітну плату, щоб вчитель зміг реалізувати всі вимоги того ж таки МОНу?
Ася
Бадя правду говорить. Не ображайтесь. Якщо Вас, шановні вчителі, щось не влаштовує, змініть, будь ласка, своє ставлення до цього, або знайдіть собі інше заняття. Діти набагато краще почуваються у школі, коли бачать перед собою щасливого вчителя, а не постійно ниючого.
Роман
Для Ася: На дурнів не ображаються шановна.Чи може Ви хочете спробувати виступити проти корумпованої дирекції , як пропонує цей дегенерат? Були в нас такі в районі, їх назвали білою вороною і звільнили з роботи без права працювати в освіті, як неблагонадійних.Не вважайте себе мудріщою за всіх. А на Бадю чого ображатися - вийде з запою і може ще щось мудре напише...
Коментувати
ДЛЯ БАДІ-ЛОЛА
Матінко Божа! Якщо такі, як Бадя - це вчителі престижних ліцеїв, то новій українській школі повний гаплик! Ця людина вчить дітей??? Шановний Бадю, поділіться краще власним досвідом, а саме, розкажіть, як Ви закриваєте рота директору Вашого ліцею, які результати мають Ваші учні,яку врешті-решт категорію та педзвання маєте, на яких сайтах можна ознайомитись з передовим досвідом пана Баді, можна фото, облаштованого не за рахунок батьків, класу прикріпити... А??? А так Ви, Бадю, просто БАЛАБОЛ!!!:)
Сергій
Нові викрутаси і все з однією метою - залишити жебрацькі зарплати для вчителів
Witalina
Ніяка сертифікація,підвищення З,п НЕ МОЖУТЬ і не ПІДВИЩАТЬ статус вчителя !!!! НЕОБХІДНІ комплексні заходи: підвищення відповідальності батьків, учнів за поведінку в результати навчання,відмова від цькування вчителів у ЗМІ , зміна громадської думки ,що вчителі.... Адже не тільки з.п. НЕ МОТИВУЄ молодь йти працювати в школу.Проведіть опитування "хто мріє бути вчителем" серед учнів 5-9 і 10-11 класів. - ОДИНИЦІ!!!!.Учні теж бачать безправність вчителя,бачать зловживання батьків і учнів своїм правом !АЛЕ ,похоже, нікого з влади не цікавить ,хто буде працювати в школах ч/з 5-7 років. НЕ ЗМІНИЦШИ фУНДАМЕНТ,або не побудувавши новий ,НЕ МОЖНА побудувати НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ. РУХНЕ!!!!!!
Справедлива
Для Witalina: Цілком погоджуюся на 100%
Людмила
Це дійсно так. Повністю погоджуюся.
лана
згідна повністю, всіх дуже хвилює емоційний та психологічний стан дітей та їх батьків, а вчитель хто, це безправний раб
Коментувати
Віталія
Я взгалі працюю на 0,83 ставки вихователем гпд, зарплата на 300 гривень більша від зарплати прибиральниці, що мені дасть той сертифікат? Для чого мені парити за то мозок? Коли просила додати мені ту одну годину сказали, що ні, економія! Зате кожного дня дають зрозуміти, що ти ніхто і звуть тебе ніяк, "не вякай, маєш державну роботу". Добре кажуть, вчитель має мати спонсора, який буде фінансувати й це хобі...сумно
Люда
Дадуть той сертифікат кільком людям і ,як завжди, все по блату! Так і папки на педвиставці оцінюють, і всі конкурси.
Марія
Я в шоці!!!!Такого ідіотизму ,ще світ не бачив!!!!!Книг нема, комп’ютерів нема....вчи як хочеш...а тут "нова школа" і "новий вчитель". І так вже опустили ВЧИТЕЛІВ.....далі нема куди...В новинах іна екранах, показують дурниці і вчать цього населення, як говорити і робити з ними.Тільки й сміються за спинами над такими нововведеннями. Всі права у батьків і дітей....а в БІДОЛАГ 0%. А зарпала))))))))))))))))))))))то взагалі окрема історія....ЖАХ!!!!!
Ангел
Як сертифікація може підвищити соціальний статус учителя, як отой папірчик забезпечить авторитет серед батьків та дітей? В учителя забрали права, а натомість залишили лише обов’язки! Це все дурня для недалеких та новий спосіб залізти до гаманця учителя для "оплати" успішної сертифікації.
Лариса
Для Ангел: Згодна з вами! А ще вважаю, що ця сертифікація не статус вчителя підвищіть, а ще більше поділить пед колектив на постійних "отримувачів" сертифікатів і тих , які не зможуть або не захочуть підтримувати такий ласий для когось бізнес -проект, як сертифікація.
Коментувати
*
Немного расчётов. Учитель: начислено 7600( за полторы ставки), вывороты( ПДФО, військовий збір)- 1600, на руки-6000. Далее-субсидия не положена,минус коммунальные-2500. Итого реальные деньги -3500. Уборщица-3200, субсидия 100%. Разница между учителем и уборщицей- 300 грн. Такой простой расчёт) Уже ищу вакансию уборщицы. А о реформах " песня" пусть продолжается...
Бадя
Бадя для "Український вчитель" ! Ну ви ж лишили мені вибір ! Ідіот, дебіл...Алкаш, наркоман... Останні двоє відпадають, сподіваюсь... Хто ви по-моєму? Ви - нещасна людина, продукт совдепу. Ваше єство переповнює страх.. Найогидніший. найпідліший - СТРАХ НАЧАЛЬСТВА. Зараз ваша ЗОШ, як і моя крута гімназія, працює на виховання компетентностей у випускників. Ваших же особистих компетенцій бракує, шоб захистити власні гроші, власну гідність, честь, громадянський статус - маю на увазі високе звання вчителя... Ви пишете : "директор сказала..." Тобто повеліла, змусила.. Ви - її раба?. Прислуга? Наймичка? Віддаєте власні кровні заробітки - отже ви їх не цінуєте. Чого ж ви навчите дітей, яких вам наївно довіряють батьки, якшо ви не здатні впровадити особисті інтереси у власне життя???!!! Тупо прикриваєтесь якимись лампами, операцією, комуналкою...... Бідна перелякана людина. Знаєте, РАБИ БУВАЮТЬ НАБАГАТО ОГИДНІШИМИ ЗА СВОЇХ ХАЗЯЇВ. Тим більше - добровільні раби. Без образ.
Український вчитель
Для Бадя: Ну, що ж! Ображати ви навчилися! Вітаю, та на цьому і все! Бо більше нічого не відповідає правді! Я в цьому році судилася з райвідділом освіти і виграла справу, тому, спішу вас розчарувати, щодо СТРАХУ НАЧАЛЬСТВА! Ви-гиденька людина й такий же знавець душ! Якщо вчителюють вже такі як ви-то у нашій освіті величезні проблеми з кадрами!!!
Бадя
О! Це вже схоже на справді цікаву переписку. Радий. Бадя радий. Зараз, дорогенька, трохи ніколи, а після уроків сьодні напишу.... А у освіті ВАШІЙ (читай - ватяній ) - да-а. Проблеми. Якраз бо вчителюють такі , як я....
мама
Бадя молодець! А то всі в цих коментарях ниють, плачуть , постійно рахують гроші,скаражать, а якщо інші, такі як Бадя, висловлюють іншу думку, зразу зграєю кидаються.Бадя тримайся! А сертифікації просто бояться, бо виявляться просто нулі з предмета, якому вчать дітей.
Коментувати
Irina
Шкода до сертифікацію не проходять депутати, а зарплата збільшується
спец
Ну розпочнеться і швидко закінчиться ця чергова "родзинка" міністра. Нічого вона не дасть для покращання освіти в Україні. Про справжній професійний рівень вчителів знають як у школі , так і у відділі освіти. Але на загал це не виноситься.
Агнета Ігнатоля
Не переживай, Бадя. Вчителів уже майже не лишилося, пішли працювати по закордонах. Скоро будеш сам дітей навчати. От тоді й побачимо результат.
Бадя
Для Агнета Ігнатоля: ???????..... Не лишилося вчителів..... Поїхали по закордонах.... По яких в хєра закордонах?.... таке ото - аби ляпнуть шо-небудь..... Коли коментуєш - то можна хоч щось по ділу, конструктивне написать?.... А не просто чергову гадость...... Ваша ця кавееновщина вже забембала. Ви вроді вчителі - на освітньому-бо сайті товчетеся, а висловлюєтесь, як клоуни із худ. самодіяльності. Тут заглядаєш словом перекинутися із живими людьми - так то вата , то совдепія, то якесь херо-меро.....
Учитель
Якщо так тобі важко-вдарся головою об стінку, зразу полегшає. Одним індивідумом, щоб не сказати чудаком, на букву м стане менше
Юля
Для Бадя: Не дай бог у такого учителя, как вы, учиться! Баба базарная - интеллигентнее вас!
Коментувати
Бадя
Вам, колєги, шо не дай - ви все гудите, ганите, опльовуєте, критикуєте і обсираєте. Вам шо реформа - не таке, шо сертифікація - не туди, шо вам не покажи - не гра, не стріля і не годиться.. Ви, як хочете, шоб з вами власть щиталася, то ви спробуйте себе шанувати ! А то криве слово своїй адміністрації На СВІЙ ЗАХИСТ сказати боїтеся. Сформувати і сформулювати якусь більш-менш здорову позицію - нездатні. В основному здатні лише писати єхидні коменти, демонструючи свою заздрість, некомпетентність і неспроможність організувати власне життя. Я вважаю, що більшість наших вчителів мусять возносити щоденну хвалу богам за те, шо при їх (вчителів) абсолютній непрофесійності держава ще хоч шось їм платить, а батьки ще довіряють дітей... А взагалі багато "науки" у нас такої, шо краще б діти замість того , шоб нею труїтися, то краще б мультики дивилися. Це був Бадя.. Без образ....
ааа
Для Бадя: МОЛОДЕЦЬ!!!!
Софа
Для Бадя: Які " золоті слова" !!! Знаю, що замінусують ті, про яких Бадя так славно написав. Але так воно і є !!! І в основному тут " плачуть" ті , хто нічого не робить, грошики отрмує і тільки й знає що всіх критиковать. Бадя молодець !!!
спец
Бадю і підгавкаючих - в адміністрацію президента!
Коментувати
порфирійпетрович
от я розумію молода жінка в закарпатському селі пішла працювати в школу . в неї чоловік в чехії отримує 1000єврів то вона ходить в школу цю недореформовану шоб себе показати й на інших поглядіти. а от шо за народ в школах у містах працює і як виживає то для мене велика загадка
Антонов
Для порфирійпетрович: молода дівка пішла працювати до вароша авби вийди заміж за городського з квартитор :))) але часто так воно і є.
Коментувати
unforgiven
Вкрали законні 20 відсотків, а тепер говорять, що сертифікація підвищить соціальний статус учителя? Нахабству немає меж! Їх би самих спочатку сертифікувати, нехай на власному прикладі покажуть на що здатні. Працівникам директоратів сертифікація теж не завадила б, вже не кажучи про народних депутатів, які самі встановлюють собі зарплати...
дошколярик
Для unforgiven: підтримуємо.А що говорить про вихователів
Коментувати
Учителі шкіл України
Краще не про сертифікацію вчителів думали, а як забезпечити учнів підручниками . Держстандарти , програми - нові , а яке забезпечення шкіл - все за рахунок вчителів та батьків. Все думають, що зараплата вчителя - найбільша по Україні. А вчителі всю зарплату не в родину несуть , а забезпечують своє робоче місце.Треба ж учнів навчати.
Бадя
Для Учителі шкіл України: Перепрошую, колєги! Але тільки ідіот, дебіл, алкаш, наркоман, азартний гравець ( що прирівнюється до чотирьох останніх) чи подібний суб’єкт НЕСЕ ДОДОМУ НЕ ВСЮ ЗАРПЛАТУ, Нормальна людина несе ЗП додому, а там вже розподіляє. Якшо вчитель "не доносить" додому лаве, то в нього з головою негаразд. І пишатися тим, шо ми, мовляв, такі ідейні, шо за свої бабки чужих дітей вчимо - це ганьба, приниження і повна деградація декого із наших колег...
Український вчитель
Для Бадя: Ви, напевно, працюєте в "крутій" гімназії! Ну, а я в звичайній ЗОШ і готова вам заперечити! Я свою зарплатню не встигаю "розподіляти" (як ви радити) ще до її отримання! От, наприклад! За грудень ВЖЕ мінус 50% (комуналка; заст.директора на операцію (скидаються всі, то якось не по-людському відмовити);ще на лампу за 3200грн., що перегоріла в комп’ютерному, а мультимедійною там користуються всі (сказала директор), то й скидатимуться ВСІ). А всі -це 15 чол.,( не більше), бо решта, то сувмісники, то недоторканні! То я по вашому ідіот, дебіл, алкаш, чи наркоман???
та хай би мене
Для Учителі шкіл України: покрасили, щоби ЛАМПУ за 3200 скидалася. Ні, якби мене ПОПРОСИЛИ, та щоби скинулися ВСІ (сумісники, та, ТИМ ПАЧЕ НЕДОТОРКАНІ))))) ),тоді так. А Бадя там зверу правий."Директор наказала". Як сказала, так би й отримала.
Коментувати
Учитель
Цікаво кого сертифікувати будете? Напевне бабусь-пенсіонерок. Чи ще є віра в нездійсненне, що молодь прийде в школу? В якій реальності ці люди живуть? Хоча з їхніми зарплатами можна і пофантазувати.
дошколярик
Для Учитель: бабусі вже ситі атестаціями
Коментувати