МОН планує зменшити бюрократичний тиск на школу

У 2018 році Міносвіти має намір здійснити кроки для шкільної дебюрократизації

МОН планує зменшити бюрократичний тиск на школу

Міністерство освіти має намір зменшити бюрократичне навантаження на українські школи. Відповідні заходи передбачені планом із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа», що затверджений урядом 13 грудня.

Загалом, зменшення бюрократичного навантаження на школи планується реалізувати завдяки виконанню чотирьох пунктів плану, які мають бути здійснені впродовж 2018 року.

Зокрема, у рамках виконання плану шкільної дебюрократизації освітнє відомство  планує розробити оновлену Типову інструкцію з діловодства для загальної середньої освіти.

Також планується вжити заходи зі спрощення системи документообігу, оптимізації звітності та запровадження електронних форм документів.

У четвертому кварталі 2018 року у Києві, Львівській та Харківській областях буде проведений експеримент з дебюрократизації освіти.

Ще одним заходом зі зменшення бюрократичного тиску на школи у Міністерстві освіти вважають запуск системи освітньої статистики і аналітики, яка має бути створена наприкінці 2018 року.

 

Освіта.ua
18.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
serj
Телефонограма Про відзначення Дня захисту дітей Відповідно листа Міністерства соціальної політики від 08.05.2018 № 1313 е/01-17 «Про відзначення Дня захисту дітей» просимо інформувати Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації в термін до 12.00 14.05.2018 про заплановані заходи, присвячені Дню захисту дітей. (Заповнити таблицю) №*Назва адміністративно-територіальної одиниці*Захід*Дата проведення*Місце проведення*Прогнозована кількість учасників заходу*Відповідальні Начальник Ю.І. Харламов НАВІЩО?????? ЦЕ ПОТРІБНО??????
Мирослава
Для serj: "ПОТРБНО" !!!!!!!! Як ще ? чиновники можуть продемонструвати СВОЮ РОБОТУ??? А так,видали ропорядження , організували, провели, і т.д і т.п.
Коментувати
Наталія
Адміністрація просто завалена різними паперами, звітами, протоколами. Обсяг паперової роботи збільшився в рази!!! Ще потрібно зауважити , що багато інформації потрібно розміщати на сайті. Але ж в штатному розписі немає відповідної нормативної одиниці. Чому? Ось питання. Чому цю важливу роботу хтось безкоштовно у свій вільний час повинен виконувати. В якій організації сайт веде люба призначена директором особа. Є помічники, радники, а в школі все допровільно....
Георгій
Чиновники від освіти найбільш консервативна частина працівників української освітньої системи, головним намаганням яких є "покерувати" реформами. Збільшуються штати департаментів - знижується рівень результатів їх діяльності, оскільки головним завданням вони вважають отримання ще більших повноважень. Для вчителів рівні компетентності визначаються за Законом про освіту, і рівень цей високий. Так, це одна з основних умов підвищення якості освітнього продукту, який створюється в освітній системі. А чому не визначені рівні компетентностей чиновників, які мають СТВОРЮВАТИ УМОВИ для роботи високоосвічених вчителів, а не "керувати"?
Марія
На 100% я погоджуюсь із своїми коегами. Крім того на початку навчального року до нас з’являються представники міського відділу освіти з переліком документів з метою "МОНІТОРИНГУ", а не перевірки і починають оцінювати роботу навчального закладу по папірцям. А хто потім може працювати з дітьми? Ні бажання, ні сил.
valerie
Змушена піти з роботи "за згодою сторін" після відмови здавати конспекти занять по тематичнИх тижнях (6 штук за місяць) з фотозвітністю по кожному заняттю та написання реферату для "поповнення методкабінету". При цьому в методкабінеті немає ні одного екземпляру методичної літератури, НІ ОДНОГО - періодичного видання. І все це --рівень адміністрації закладу. Пропрацювала у садочку 2 місяці. Далі почався витончений тиск.
Олекса Позняк
Для valerie: знайома картина. Тільки потрібно було посилать усіх вдаль
Коментувати
директорка
Хтось в це ще вірить??? сьогодні писали звіт про травматизм ... - чотири листки, в двох екземплярах (травм протягом року не було).
Наталія
Закінчуємо перший семестр. Знову моніторинг контрольних і семестрових по класах, всіх разом і т.д. На запитання, для чого, відповідь зверху - вимагають звітність ще зверху. Де зміни??? Кому потрібні ці дурні відсотки?
Свіже))
Відкриваю сьогоднішню пошту, де лише один лист містить папки з інформацією про "Золотий байт", "Про проведення гри", "Про проведення конкурсу", "проведення форуму", "різдвяна коляда". І найсмачніше - "юні знавці біблії"!! Люди, що це? Про яку дебюрократизацію мова?!
Тет-а-тет
Хто забороняє НЗ створити свої "відділи кадрів" у електронному варіанті, щоб там була вся інформація про учнів і навчальні заходи необхідні для так званої звітності? Ніхто, немає бажання, хоча кошти на це потрібні мізерні. Поки ми, педагоги, не почнемо тиснути на чиновників нічого не зміниться, вони весь час придумуватимуть для нас "халявну" роботу, щоб життя нам не здавалося медом. Зрозуміло одне- чим більше чиновників, тим більше паперів і звітності.
Родион
МОН потрібно не тільки планувати дебюрократизацію, а й контролювати виконання на місцях. Вірогідно що МОН грається в популізм: одне говорять народу, інше - чиновникам. Підтвердження : конкурси і листи Хобзея. Не виключено, що багато дурні придумують на місцях. Як приклад подання в відділи освіти звітів про результати контрольних робіт, фотозвітів про заходи і т.д. Не раз переконувався, що чиновники не знають нормативних документів з даного питання, або ж відверто ігнорують, працюючи по принципу " закон тут Я !!!". ( Прописною "Я" і трьома знаками оклику хотів передати тон розмови" - вираз чиновницької пики уявіть самі.
Тамара
Щсь яскравий приклад дебюрократизації в освіті. " Прохання надати звіт на електронну адресу відділу ОКМС в термін до 12.01.2017 Звіт з виховної роботи за І семестр 2017/2018 навчального року загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 1. Якими нормативними документами керуємось в роботи 2. Виховна робота колективу протягом І семестру серед учнів 1-11-х класів будувалася за … 3. Проведено Заходи з напрямків: - Національно-патріотичне виховання. - Превентивне та фізичне виховання - Художньо-естетичне виховання. Ціннісне ставлення до культури та мистецтва: - Формування гуманістичних цінностей. Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей: - Професійна орієнтація та допрофільна підготовка. Ціннісне ставлення до праці: - Розвиток знань, світогляду, екологічних умінь, навичок, культури.Ціннісне ставлення до природи. Участь у проектах виховного спрямування Робота з творчо обдарованими дітьми Волонтерська діяльність Гурткова робота. На засіданнях МО класних керівників (вказати керівника МО) заслухано...
Тамара
Рада школи Рада профілактики (голова, наказ про створення, питання які розглядалися на засіданнях) Превентивна робота Робота Учнівського самоврядування Участь учнів школи та педагогічних працівників у місцевих, районних, обласних заходах різного спрямування я Тамара:
Марія
Для Тамара:1 А як можна подавати звіти на рік назад ??? 2. А що важкого в цьому звіті. Звичайна повсякденна робота школи. Просто узагальнити. У вашій школі виховна робота не проводиться ?
Прозаседавшимся
Для Марія: Нічого, кажете, важкого нема... Судіть самі. Я- педагог-організатор, школа маленька, посада заступника з виховної роботи відсутня. Зараз вирішую різні питання щодо проведення новорічних свят( сценарій, фонограми, де " роздобути" костюми, щоденні репетиції тощо), працюю щоденно з дітьми,і тут бац- " подати звіт". Думаю, багато колег зрозуміє,яка думка в цей час " пролітає" в моїй голові... Дуже хочу,щоб скоротили посади бюрократів, які придумують щоденно нові папірці. Їх зникнення( бюрократів) ніхто не помітить!!!
Коментувати
Вчитель
Досвід показує, якщо розповідають про зменшення- ховайся в жито, все буде тільки гірше.
Аня
Краще спочатку мінімізуйте потік контрольних документів зверху! Відділи освіти тільки й працюють на те, щоб відбитися від кожного такого документу.
Дмитро
У нас дуже багато планують, але користі нуль.
віолетта
Поясніть, люди добрі, для чого методкабінету надавати звіт про майбутні заходи до Дня Європи у травні, та ще й ТЕРМІНОВО!!!!!!!!!! БЮРОКРАТІЯ В УКРАЇНІ ВІЧНА!
unforgiven
Розігнати міністерство, директорати, департаменти, відділи освіти та методичні кабінети, від яких користі нуль, а координувальним органом призначити методичні об’єднання учителів - єдиний шлях до педагогічної свободи учителя розвитку якісної освіти в Україні. Все інше - пусті балачки.
Костянтин
Для unforgiven: Ха-Ха-Ха !!! Дайош розгон усіх !!! А школи оптимізувати - одну на район ! От тоді буде свобода, справжня свобода вчителя. Від роботи і від зарплат !!! Все інше - пусті балачки !
Коментувати
Ольга Кобыляцкая
Віповідно до плану у четвертому кварталі 2018 року у Києві, Львівській та Харківській областях буде проведений експеримент з дебюрократизації освіти. Є бажання взяти участь в експерименті, але я директорка ЗОШ із Луганської області???
Игорь Соломонов
План Барбароса))... Це скільки планувати потрібно, створити окремий відділ у МО, віділення у кожному районі іт.д. і т.п. А можна видати наказ Про заборону надсилати листи неосвітньої звітності
Кузьміч
Для Игорь Соломонов: невже можна вірити цим брехунам?
Коментувати
людмила
Одна справа планувати-зовс1м 1нше робити. Вже були спроби щось спростити, наприклад залучати вчител1в до перепису д1тей в м1крорайон1, але зараз шукають як1сь нов1 форми залишити все як було. Директори шк1л вже думають як це зробити "по-новому".
спец
Для людмила: Пора розставити всі крапки над і.
Коментувати
Vlad
Хто може відповісти на таке питання: для чого і для кого школи збирають довідки з ВНЗ про подальше навчання випускників одинадцятих класів.